سرمایه+>افراد موفق>4 عادت مردمان موفق>

4 عادت مردمان موفق

  • اشتراک‌گذاری
  • 82
  • 0
4 عادت مردمان موفق

افراد موفق عادات روزانه خاصی دارند. آنان عادات روزانه و برنامه مرتب و منظمی برای رسیدن به اهدافشان دنبال می کنند. این عادات موجب شادی و سرزندگی در این سرمایه گذاران می‌شود که در موفقیت و پیشبرد اهداف آنان به شدت مورد نیاز است. آنان می دانند که برای رسیدن به شادی و حس خلاق بودن، اول باید به وضعیت جسمی و روحی رضایت‌بخش دست پیدا کنیم. خوشبختانه، برای رسیدن به این ویژگی‌ها به کمک هیچ کسی – از محلی که در آن کار می‌کنیم تا حتی پدر و مادر و همسرمان – نیازمند نیستیم و همه چیز تا درصد قابل توجه‌ای به خود بستگی دارد. عادات، رفتار و افکار شما پیش و بیش از هر عمال بیرونی دیگر بر زندگی شخصی‌تان تاثیر دارد. پس برای موفقیت، خلاق و شاد بودن باید روی عادات و رفتارها و تفکر خودمان در گام اول توجه کنیم.

سرمایه گذاری آنلاین با کیان دیجیتال

داشتن رژیم غذایی مناسب برای مغز و جسم

خوردن غذاهای سالم رابطه مستقیمی با بهبود سلامت و مشکلات جسمی و ذهنی کمتر دارد. صرف نظر از وزن بدن، برنامه خوردن غذاهای سالم دارای اهمیت و ارزش زیادی است. آنچه می خوریم، بر سلامت، سطح انرژی، تمرکز و روحیه ما موثر است. بنابراین سعی کنید رژیم غذایی مناسبی داشته باشید.

آداب صبحگاهی

تمام افراد شاد و خلاق دارای آداب صبحگاهی هستند. این که چطور صبح‌مان را شروع کنیم بسیار در روند کاری و زندگی تا پایان روز موثر است. حتما این بیت شعر را بارها و بارها شنیده‌اید؛ "خشت اول چون نهد معمار کج / تا ثریا می‌رود دیوار کج!" خشت اولی که باید در هر روزمان به طور کاملا دقیق و درست در جای خود قرار دهیم همین عادت صبحگاهی است. اما صبح را چگونه آغاز کنیم؟ قبل از این که به سراغ شبکه‌های اجتماعی بروید، خانواده خود را در نظر بگیرید. با فرزندان و همسر خود صحبت کنید. آبرسانی به بدن را فراموش نکنید. یک لیوان چای به همراه خانواده بنوشید. در خلوت به مراقبه و ورزش بپردازید و خون را در رگ‌های‌تان به جریان بیاندازید. تماس‌های تلفنی و یا بازی کردن با رایانه و گوشی همراه‌تان را بگذارید برای وقتی دیگر.

ایجاد اهداف روزانه

تعیین اهداف روزانه صرفا به تهیه یک فهرست از کارهایی که در طول روز می‌خواهید انجام دهید مربوط نمی‌شود. البته که تهیه فهرست را باید اول از همه و در روز قبل برای روز آینده انجام داد اما منظور از تعیین اهداف روزانه برای شاد و خلاق بودن این است که ذهنیت‌مان را نسبت به اهداف‌مان مثبت کنیم. به این فکر کنیم که امروز قرار است چه خدمتی انجام دهیم و چطور می‌توانیم نهایت تاثیرگذاری‌مان را داشته باشیم.

ورزش روزانه

ممکن است نتوانیم هر روز صبح ورزش کنیم. پس بهتر است 3 روز در هفته را برای انجام ورزش مشخص کنیم. فعالیت بدنی برای خون رسانی به اعضای مختلف مانند قلب و مغز بسیار مهم است. این برنامه ورزش هفتگی می‌تواند در ساعات مختلف روز باشد و حتما لازم نیست که در صبحگاه انجام شود. اما به ندرت تلاش کنید که این برنامه را به ساعات صبح منتقل کنید. طبق آمارهای منتشر شده، 78 درصد از افراد شاد و خلاق در هفته حداقل 3 بار ورزش می‌کنند.

بیشتر بخوانید: 3 درس موفقیت از مارک کوبان

نتیجه گیری

اگر هر روز به تمرین‌هایی که اشاره کردیم پرداخته شود، رفته رفته، این تمرین‌ها به عادات روزمره تبدیل می‌شوند و به این ترتیب، الگوریتم خوشبختی را شکل می‌دهند. ورزش و توجه به آن چه که داریم و قدردانی از داشته‌ها باعث می‌شود مانند رودخانه‌ای روان همیشه در جریان باشیم و با نیروی بالا به خلاقیت و شکوفا کردن محیط اطراف‌مان بپردازیم.

مقالات مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها