سرمایه+>افراد موفق>3 کارآفرین برتر که از هیچ شروع کردند>

برای کارآفرینی و موفقیت لازم نیست پولدار باشید

3 کارآفرین برتر که از هیچ شروع کردند

  • اشتراک‌گذاری
  • 80
  • 0
3 کارآفرین برتر که از هیچ شروع کردند

افرادی که با سرمایه به دست آمده از تجارت اصلی اقدام به راه اندازی یک استارت آپ می‌کنند جای تحسین دارند. اما شگفت انگیزترین و الهام بخش‌ترین گونه شروع یک کسب و کار این است که یک کارآفرین با دستان خالی و بدون هیچ پشتوانه مالی از خود شروع به پایه گذاری یک کسب و کار می‌کند. از هیچ، همه ساختن و رسیدن به موفقیت‌های چشمگیر بسیار شبیه به کاری است که در شعبده‌ها انجام می‌شود اما با این تفاوت که این نوع از ساختن واقعی است و به آبادانی هر چه بیش‎‌تر کمک می‌کند. بسیاری از افراد فکر می‌کنند برای موفقیت در کارآفرینی و ثروتمند شدن باید پولدار بود. این تصور هرچند در مواردی صحیح است اما لزوما همواره درست نیست. در ادامه با 3 کارآفرینی که جاده موفقیت را طی کردند و از هیچ به همه چیز رسیدند، آشنا می‌شوید.

سرمایه گذاری آنلاین با کیان دیجیتال


جان پل دژوریا، از صفر تا صد

بی شک نام جان پل دژوریا به اندازه استیو جابز و ایلان ماسک به گوش ما آشنا نیست اما او در زمینه کارآفرینی و مدیریت بازرگانی به طور فوق العاده‌ای موفق عمل کرده است. اول به عنوان پیک روزنامه مشغول به کار بوده است و بعد از آن سرایدار می‌شود و سپس راننده کامیون یدک کش. تمام این دست و پا زدن‌ها برای تأمین مخارج زندگی بوده است و چه کسی می‌داند؟ شاید او از همان آغاز، روح بزرگ یک کارآفرین را در خود پرورانده است. سو سو زدن خورشید و موفقیت دژوریا از زمانی آغاز شد که در یک شرکت با زمینه فعالیت در مراقبت از مو مشغول به کار شد. در این شرکت، او با پل میچل آشنا شد. هر دو با دریافت وام 700 دلاری مجموعه‌ای را راه اندازی کردند که امروز با نام جان پاول میچل شناخته می‌شود. بعد از گذشت چند سال دژوریا بنیانگذار Patron Spirits شد و به یکی از شرکای House of Blues تبدیل شد. امروز ارزش دارایی دژوریا به 3.1 میلیارد دلار رسیده است.

کوین پلانک و تکیه بر فناوری

کوین پلانک یکی از موفق‌ترین کارآفرینان در عرصه پوشاک است. او مدیر عامل شرکت پوشاک و تناسب اندام Under Armour است. اولین گام‌هایی که پلانک برای شروع کار برداشت برایش ناخوشایند بود. در گام اول تلاش کرد تا با امضا و برند تجاری خود (Under Armour) فعالیت خود را شروع کند که با شکست مواجه شد. سپس او تمام وجوه نقدی را که پس انداز کرده بود که رقمی معادل 20 هزار دلار می‌شد را با 40 هزار دلار قرض برای تأمین بودجه شرکت کنار گذاشت و دوباره از هیچ شروع کرد. اندکی بعد، او توانست با همکاری دانشگاه فناوری جورجیا و استفاده از بروزترین بافت‌های نانو در محصولاتش به فروش چشمگیری به ارزش 17000 دلار برسد. شرکت کوین پلانک در این روزها توانسته فروش خود را با 5 هزار و 900 کارمند به 2 میلیادر دلار در روز برساند.

یان کوم، کودکی از دهکده

یان کوم، بنیانگذار واتس اپ در دهکده‌ای کوچک در نزدیکی کیو در اوکراین به دنیا آمده است. خانواده یان نیز به تناسب دهکده‌ای که در آن بزرگ شده، فقیر بوده‌اند و او هیچ پشتوانه مالی نداشته است. در هجده سالگی سرشار از استعداد و ایده بود اما در آن دهکده کوچک آینده‌ای برای خود نمی‌دید و به همین دلیل به کالیفرنیا مهاجرات کرد. همگام با کسب مهارت‌های چشمگیری که یان شکسب کرده بود و می‌کرد یاهو در سال 1997 او را استخدام کرد. او به مدت یک دهه در دل این صنعت ماند و بالاخره در سال 2009 همگام با ظرفیت‌های عظیم فناوری اپلیکیشن‌ها ایده WhatsApp را شروع کرد. این اپلیکیشن تا 5 سال بعد یعنی در سال 2014 به محبوبیت بسیار بالایی دست پیدا کرد. این محبوبیت تا جایی ادامه پیدا کرد که فیس بوک با مبلغ 19 میلیارد دلار آن را از یان کوم خرید.

مقالات مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها