سرمایه+>ارز دیجیتال>قیمت بیت کوین در این هفته چه تغییری می‌کند؟>

کف و سقف احتمالی بیت کوین از نظر کارشناسان fxempire

قیمت بیت کوین در این هفته چه تغییری می‌کند؟

  • اشتراک‌گذاری
  • 46
  • 0
قیمت بیت کوین در این هفته چه تغییری می‌کند؟

قیمت بیت کوین و ارزهای دیجیتال در روزهای اخیر با افت چشمگیری روبرو شده است. بیت کوین که تا میانه ماه آوریل یعنی حدود 40 روز قبل مدام در حال شکستن رکوردهای جدید بود، به یکباره سقوط کرده است. قیمت بیت کوین که در آن بازه زمانی به مرز 65 هزار دلار نیز نزدیک شده بود، در حال حاضر به کانال 38 هزار دلاری رسیده است. البته در روزهای اخیر بیت کوین تا کانال 31 هزار دلاری نیز افت کرده بود. در حال حاضر بسیاری از کسانی که مدت کمی است وارد بازار ارزهای دیجیتال شده‌اند، با زیان چشمگیری مواجه شده‌‍اند. یکی از مهمترین سوالاتی که در حال حاضر مطرح است، این است که قیمت بیت کوین در این هفته چه تغییری می‌کند؟ در ادامه نگاهی به این موضوع خواهیم انداخت.

بیشتر بخوانید:همه چیز در مورد آشنایی با ارزهای دیجیتال

سه متهم ردیف اول افت بیت کوین

قیمت بیت کوین در روزهای اخیر از چند تصمیم تاثیر پذیرفته است. در اولین مرحله، شرکت تسلا که مدیرعامل آن ایلان ماسک، یکی از ثروتمندترین مردان جهان است، اعلام کرد دیگر بیت کوین را به عنوان یک وسیله پرداخت نمی‌پذیرد. این کار بر میزان پذیرش بیت کوین تاثیر می‌گذارد و قیمت آن را نیز تحت تاثیر قرار داد. فدرال رزرو و خزیانه‌داری آمریکا نیز با تلاش در راستای وضع مالیات روی ارزهای دیجیتال نااطمینانی نسبت به بیت کوین را افزایش داد. ضربه سومی که بر بدنه بیت کوین وارد شد، آن بود که چینی‌ها تصمیم گرفته‌اند تغییراتی روی استخراج رمزارزهای خود صورت دهند. تغییرات سه‌گانه فوق باعث شد ارزهای دیجیتال و به خصوص بیت کوین با افت ارزش روبرو شوند.

بیشتر بخوانید: بیت کوین چیست و چقدر برق مصرف می‌کند؟

تحلیل قیمت بیت کوین در هفته قبل

به نظر می‌رسد دوشنبه این هفته اندکی سیگنال‌های صعودی از این بازار صادر شده است. با این حال، هنوز هم ممکن است پرچم‌های سرخ بر فراز بیت کوین به اهتزاز دربیایند. بیت کوین در هفته منتهی به 23 ماه مه بیش از 25 درصد سقوط کرد. هفته پیش از آن نیز بیت کوین با افت 20 درصدی روبرو شده بود. قیمت بیت کوین در پی افت شدیدی که داشت، از مقاومت محکم 56 هزار دلاری گذشت. کارشناسان fxempire معتقدند سطوح حمایت بیت کوین در هفته گذشته در نوبت اول 40 هزار و 549 دلار و حمایت بعدی هم در 34 هزار و 500 دلار قرار گرفت.

بیشتر بخوانید: 10 نکته که باید در مورد بیت کوین بدانید

دو سناریو برای بیت کوین در هفته جاری

در این هفته اما شرایط چطور می‌تواند رقم بخورد و قیمت بیت کوین در این هفته به کجا می‌رود؟ دو سناریو برای وضعیت بیت کوین انتظار می‌رود. اگر بار دیگر از این بازار استقبال شود، مقاومت بیت کوین می‌تواند 50 هزار و 473 دلار باشد یعنی تا این افزایش پیدا کند. در صورتی که بیت کوین این مقاومت را نیز رد کند، می‌تواند تا 54 هزار و 268 دلار رشد کند. اما اگر بیت کوین بیش از این سقوط کند، نخستین حمایت خود را در سطح 27 هزار و 275 دلار تجربه خواهد کرد. اگر حتی بیت کوین با افت بیشتری نیز روبرو شود، ممکن است به 19 هزار و 802 دلار برسد.

بیشتر بخوانید:چگونه بهترین ارز دیجیتال را انتخاب کنیم؟

مقالات مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها