سرمایه+>صندوق‌ سرمایه‌گذاری>صندوق‌های سرمایه‌گذاری در هفته دوم خرداد چقدر سود دادند؟>

صندوق‌های سرمایه‌گذاری در هفته دوم خرداد چقدر سود دادند؟

امیر شاملویی
  • اشتراک‌گذاری
  • 135
  • 0
  صندوق‌های سرمایه‌گذاری در هفته دوم خرداد چقدر سود دادند؟

  صندوق‌های سرمایه‌گذاری یکی از گزینه‌هایی هستند که می‌توانند پناهگاه خوبی برای سرمایه‌های مردم و حفاظت از آنها در برابر تورم باشند. این صندوق‌ها دامنه وسیعی دارند و برای افراد مختلف با میزان ریسک‌پذیری و ریسک‌گریزی مختلف گزینه‌های مناسبی را ارائه می‌کنند. این صندوق‌ها از سرمایه‌گذاری در سهام گرفته تا طلا و حتی درآمد ثابت متنوع هستند. در ادامه نگاهی به بهترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری و میزان سوددهی آنها در هفته دوم خرداد می‌پردازیم.

  رشد صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام در هفته گذشته

  در هفته‌ای که گذشت، بورس تهران روندی صعودی تجربه کرد. شاخص کل بورس در هفته پیش توانست به عدد یک میلیون و 149 هزار واحد رسیده و در مقایسه با هفته پیش از آن 3.5 درصد رشد کرد. صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام نیز به همین دلیل با رشد خوبی روبرو شدند. برخی از صندوق‌های سهام در این هفته توانستند رشد بیش از 5 درصدی عاید سرمایه‌گذاران خود کنند. نگاهی به صندوق آوای سهام کیان نشان می‌دهد که این صندوق در یک هفته اخیر 5.87 درصد عایدی کسب کرده و صندوق آهنگ سهام کیان نیز در طول هفته دوم خردادماه 1400 عایدی 5.6 درصد داشته است. همان طور که می‌بینیم، این عایدی از شاخص کل بورس بالاتر است و سرمایه‌گذاران را بیشتر منتفع می‌کند. این صندوق‌ها به دلیل سرمایه‌گذاری در سهام با ریسک بیشتری در مقایسه با صندوق‌های طلا و درآمد ثابت روبرو هستند و البته عایدی آنها نیز می‌تواند بهتر شود.

  صندوق‌های طلا، گزینه‌ای برای خرید سکه و طلا با پول کم

  صندوق‌های طلا یکی از گزینه‌های سرمایه‌گذاری هستند که برای تعداد زیادی از سرمایه‌گذاران ناشناخته هستند. با این حال، این صندوق‌ها ابزار مفیدی برای سرمایه‌گذاری در طلا و سکه هستند، به خصوص برای افرادی که پول کمتری دارند. در واقع با 500 هزار تومان نیز می‌توان در این صندوق‌ها سرمایه‌گذاری کرد. صندوق‌های طلا علاوه بر این، ویژگی‌های دیگری نیز دارند. آنها با مشکل جعلی بودن و سرقت روبرو نمی‌شوند و کارمزد آنها نیز در مقایسه با خرید طلا ناچیز است. بهترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری در طلا در یک ماه اخیر، صندوق سکه طلا کیان بوده است و در فاصله یک ماهه منتهی به 16 خرداد، سود 19.73 درصدی عاید سرمایه‌گذاران خود کرده است. صندوق‌های طلا به طور میانگین 3.66 درصد سود داده‌اند و صندوق‌های مفید و سکه طلا کیان با 3.76 درصد عایدی بهترین صندوق‌های طلای هفته دوم خرداد بودند.

  بیشتر بخوانید: بهترین روش‌های سرمایه‌گذاری با پول کم

  بهترین گزینه‌های درآمد ثابت

  صندوق‌های درآمد ثابت از نظر ریسک کمترین میزان ریسک را دارند و برای سرمایه‌گذاری گزینه مناسبی محسوب می‌شوند. هرچند بازده آنها در مقایسه با صندوق‌های سهام و طلا کمتر است، اما هم ریسک از دست رفتن سرمایه در آنها ناچیز است و هم سود معقولی دارند که بالاتر از بانک است. یکی از بهترین صندوق‌های درآمد ثابت، صندوق درآمد ثابت کیان است که توانسته است در یک ماه اخیر منتهی به 16 خرداد 1.63 درصد و در یک سال اخیر منتهی به این بازه زمانی 26.63 درصد سود به سرمایه‌گذاران خود بپردازد. در هفته دوم خردادماه 1400، صندوق درآمد ثابت کیان عایدی تقریبا 0.54 درصدی برای سرمایه‌گذارانش داشت. این صندوق برای افراد ریسک‌گریز و ناآشنا به بازارها مناسب است. همچنین به طور کلی هنگامی که گمانه‌زنی در خصوص کاهش قیمت دلار در بازار و تقویت ریال مطرح شود، این صندوق‌ها گزینه خوبی برای سرمایه‌گذاری خواهند بود.

  مقالات مرتبط
  پربازدیدهای اخیر
  تازه‌ترین‌ها