سرمایه+>افراد موفق>عادات جالب بزرگ‌ترین و موفق‌ترین کارآفرینان جهان>

عادات جالب بزرگ‌ترین و موفق‌ترین کارآفرینان جهان

  • اشتراک‌گذاری
  • 47
  • 0
عادات جالب بزرگ‌ترین و موفق‌ترین کارآفرینان جهان

نظم و عادت یکی از مهمترین بحث‌هایی است که همیشه وقتی سخن از موفقیت در میان باشد، مطرح می‌شود. برخی عادت‌ها را در شکل‌گیری زندگی و نحوه گذران عمر موثر می‌دانند. وقتی به زندگی برخی افراد نگاه می‌اندازیم، می‌بینیم انسان‌هایی مانند ایلان ماسک، وارن بافت و دیگر کارآفرینان و سرمایه داران موفق جهان توانسته‌اند تغییرات شگفت‌انگیزی را در جهان ایجاد کنند. یکی از این تغییرات شگفت انگیز تبدیل ایده به یک امپراطوری است. برخی از کارآفرینان بزرگ عادات خاصی دارند که می‌تواند در موفقیت آنها هم نقش داشته باشد. بد نیست نگاهی به عادات این افراد بیاندازیم.

سرمایه گذاری آنلاین با کیان دیجیتال

مارک زاکربرگ و لباس‌های همیشگی

مارک زاکربرگ به عنوان یکی از کارآفرینان نابغه هر روز یک شکل لباس می‌پوشد. مارک به عنوان مدیر عامل فیس بوک، هر روز از یک تیپ لباس و کلاه خاکستری و تی شرت و شلوار جین می‌پوشد. دلیل عمده این عادت روزمره را از زاکربرگ پرسیدند و او در جواب گفت؛ "علاقه‌ای به صرف وقت برای انتخاب لباس ندارم. خوشحالم که هر روز صبح به سرعت آماده می‌شوم و به میلیادرها نفر خدمت می‌کنم.". دلیل اصلی این کار زاکربرگ نه برای خوش یمنی و خرافات است و نه جلب توجه.

شریل سندبرگ خود را از برق می کشد!

شریل سندبرگ، مدیر فیس بوک در مورد عادات خود به خبرنگار USA Today گفت که او هر شب تلفن خود را قبل از خواب خاموش می‌کند. نه تنها تلفن همراه و منزل خود را خاموش می‌کند بلکه دسترسی به ایمیل‌های کاری خود را نیز کاملا محدود می‌کند. برای بسیاری از همکاران و شرکایش عذاب آور است اما این عادت دیرینه ویژه شریل سندبرگ است.

جک دورسی، آغاز کار با مدیتیشن

جک دورسی، مدیرعامل توییتر هر روز ساعت 5 صبح برای انجام تمرینات مدیتیشن از خواب بیدار می‌شود. بعد از انجام مدیتیشن به فضای باز می‌رود و هفت دقیقه می‌دود. این عادات تحسین برانگیز است و همه معتقدند که دورسی برای سلامت خود این ورزش‌ها را انجام می‌دهد. اما جک دورسی در پاسخ به این عادت روزانه می‌گوید؛ "من با این تمرینات سعی می‌کنم روز پیش‌رو خود را در ذهن خود بازسازی کنم و سختی‌ها و آسانی‌های مقابلم را قبل از اتفاق تجربه کنم.".

جف بزوس از خوابش نمی زند!

بر خلاف بسیاری از کارآفرینان و سرمایه داران جهان که کم‌ترین وقت را برای خوابیدن اختصاص می‌دهند جف بزوس بهترین عادت خود را خواب 8 ساعته کامل می‌داند. متاسفانه بسیاری از کارآفرینان سلامتی خود را فدای کار و تجارت می‌کنند و به این نکته مهم دقت ندارند که اگر سلامت‌شان به خطر بیافتد نمی‌توانند مانند روزهای سابق‌شان کار و تلاش داشته باشند. جف بزوس می‌گوید به محض این که 8 ساعت وقت خالی گیر بیاورد سریع خود را برای یک خواب راحت 8 ساعته آماده می‌کند.

مقالات مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها