سرمایه+>سرمایه‌گذاری>3 باید و نباید مهم برای سرمایه‌گذاری و ثروتمند شدن>

3 باید و نباید مهم برای سرمایه‌گذاری و ثروتمند شدن

  • اشتراک‌گذاری
  • 44
  • 0
3 باید و نباید مهم برای سرمایه‌گذاری و ثروتمند شدن

ثروتمند شدن می‌تواند برای هر کسی جذاب باشد و شاید حتی به عنوان هدف اصلی زندگی‌ برخی افراد تلقی شود. این هدف برای بسیاری از ما تنها یک رویا است. معلوم است که بسیاری از میلیاردرها از همان آغاز مسیر از مزایای اقتصادی و آموزشی برخوردار بودند. اما طبق شواهد یه دست آمده از زندگی عده‌ای از موفق‌ترین میلیاردرهای جهان باید گفت که تصمیمات هوشمندانه و انتخاب‌های شغلی مناسب و دیگر ویژگی‌ها می‌تواند هر شخصی را به هدف میلیاردر شدن برساند. در ادامه چند باید و نباید که از ویژگی‌های ثروتمند شدن است را با هم مرور می‌کنیم.

سرمایه گذاری آنلاین با کیان دیجیتال

کارهایی که باید انجام دهیم

اول از هم به سراغ بایدها می‌رویم که کارمان را برای میلیاردر شدن به سرعت آغاز کنیم. دلیل این که بایدها در اول قرار می‌گیرند این است که تا مسیر را آغاز نکنیم پس بیراهه‌ای هم که همان نبایدها باشند در کار نخواهد بود!

بایدها: سرمایه گذاری کردن

از همین آغاز کار به سراغ میلیاردرهایی می‌رویم که خودساخته هستند و تحت حمایت و ثروت خانوادگی نبوده‌اند. یکی از این میلیاردرهای خودساخته آقای وارن بافت است. وارن بافت برای میلیاردر شدن از راه‌های صرفه جویانه استفاده کرد و سرمایه گذاری‌های هوشمند را انتخاب کرد. صندوق های سرمایه گذاری یکی از بارزترین انواع سرمایه گذاری کم ریسک، هوشمند و موفق هستند که وارن بافت بارها به انتخاب آن‌ها برای شروع سرمایه گذاری اشاره کرده است.

بایدها: کارآفرینی

در سال 2020 نیز این واقعیت بر همه روشن شد که با کارآفرینی و خلاقیت و ایجاد کسب و کار و انعطاف در مقابل بحران نیز می‌توان به رویای میلیاردر شدن دست پیدا کرد. دستیابی به شغل و موفقیت همیشه آسان نیست اما باید به آمارها نگاه کرد و دید که هیچ تلاشی بی نتیجه نخواهد ماند. در بدترین حالت شاید در حال حاضر جواب ندهد اما بعدها تاثیر فعالیت خود و راه اندازی کسب و کار را خواهیم دید. افرادی که حسن نیت در تجارت داشته‌اند و به خوبی توانسته‌اند شرکت‌های نوپا و خوش فکر را پیدا کنند بیش‌ترین موفقیت‌ها را از آن خود کرده‌اند. کارآفرینان میلیاردر از دو طریق توانسته‌اند به رویای میلیاردر شدن برسند؛ اولین راه ارائه ایده مانند بیل گیتس که مایکروسافت را برپا کرد و دومین راه سرمایه گذاری هوشمندانه در جای درست و در همان آغاز کار.

نبایدها: توهم دانای کل

این که فکر کنیم همه چیز را می‌دانیم یک اشتباه بسیار مهلک است. همان لحظه که فکر می‌کنیم دیگر چیزی برای یادگیری باقی نمانده است، توانایی خود را برای میلیاردر شدن از دست داده‌ایم. ممکن است ایده‌ای در ذهن داشته باشیم و با خود فکر کنیم که ایده نابی است و تا کنون کسی نتوانسته مانند آن را بیاورد. قبل از اقدام به اجرایی کردن ایده باید به خوبی جستجو کنیم که آیا نمونه مقابل آن در بازار وجود دارد و یا حتی در حال ساخت است یا خیر؟ شاید با خود بگوییم که ایده‌های برتر همگی به نتیجه رسیده‌اند؛ بنابراین نمی‌توان اتفاقی نو رقم زد. بله ممکن است چنین اتفاقی افتاده باشد اما نوآوری صرفا به خلق و نام خالق به خود گرفتن تمام نمی‌شود. می‌توان کمی متواضع بود و ایده‌های موجود در جهان که مورد استفاده قرار می‌گیرند را تغییر و پیشرفت داد.

مقالات مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها