بررسی هفتگی بهای بیت کوین و اتریوم

تحلیل قیمت بیت کوین و اتریوم در 7 روز آینده

  • اشتراک‌گذاری
  • 204
  • 0
تحلیل قیمت بیت کوین و اتریوم در 7 روز آینده

قیمت ارزهای دیجیتال در یک هفته اخیر نزولی بود. بیت کوین در 7 روز اخیر، از حدود 34 هزار دلار به کانال 31 هزار دلار افت کرد و همچنان در این کانال قرار دارد. قیمت اتریوم نیز در این بازه زمانی از حدود 2100 دلار به 1905 دلار افت کرد. در این هفت روز ارزش بازار بیت کوین از642.1 میلیارد دلار به 596.5 میلیارد دلار افت کرد. در واقع ارزش بازار بیت کوین در این 7 روز 7.1 درصد افت کرده است. ارزش بازار اتریوم نیز در این بازه زمانی از 249.6 میلیارد دلار به 221.3 میلیارد دلار کاهش یافت. این اعداد و ارقام به معنی آن است که در این مدت اتریوم بیش از 11 درصد از ارزش بازار خود را از دست داده است. چشم‌انداز قیمت بیت کوین و اتریوم در 7 روز پیش رو چه مقدار است؟ در ادامه به یک بررسی از قیمت بیت کوین و اتریوم در 7 روز آینده یعنی تا 4 مرداد ماه 1400 می‌پردازیم.

تحلیل قیمت بیت کوین در 7 روز آینده

همان طور که گفتیم قیمت بیت کوین در حال حاضر در کانال 31 هزار دلار قرار دارد. وبسایت fxempire در خصوص 7 روز آینده ارزهای دیجیتال تحلیلی ارائه کرده است. بر این اساس، اگر قرار باشد بیت کوین این هفته را صعودی طی کند، باید بتواند از سطح 32 هزار و 506 دلاری تغییر جهت دهد و حرکت مثبت خود را آغاز کند. در صورت چنین اتفاقی، بیت کوین می‌تواند تا 33 هزار و 969 دلار صعود کند. اما در این قیمت با مقاومت روبرو می‌شود. احتمال این که بیت کوین در این سطح باقی بماند و حتی کاهش پیدا کند، وجود دارد. اما اگر بیت کوین بتواند با رشد چشمگیری روبرو شود و این مقاومت را به سمت بالا (یعنی افزایش قیمت) بشکند، بهای آن می‌تواند تا تا سطح مقاومت دوم یعنی 36 هزار و 117 دلار نیز بالا برود.

بیشتر بخوانید: همه چیز در مورد آشنایی با ارزهای دیجیتال

سناریوی نزولی برای بیت کوین

درصورتی که بیت کوین نتواند از سطح 32 هزار و 506 دلاری تغییر جهت داده و روند رشدی خود را آغاز کند، قیمت بیت کوین می‌تواند بیش از این کاهش یابد. در این صورت، بهای این ارز دیجیتال معتبر می‌تواند تا 30 هزار و 358 دلار افت کند. با رسیدن به این سطح قیمتی، بیت کوین به حمایت می‌رسد و می‌تواند در این نقطه به انتهای حرکت نزولی خود برسد. از سوی دیگر اگر شرایط بازار به گونه‌ای پیش برود که قیمت بیت کوین با افت بیشتری روبرو شود، می‌تواند تا سطح حمایت دوم یعنی 28 هزار و 895 دلار نیز افت نماید.

بیشتر بخوانید: بیت کوین چیست و چقدر برق مصرف می‌کند؟

تحلیل قیمت اتریوم در 7 روز آینده

همان طور که در ابتدای متن اشاره کردیم، قیمت اتریوم در 7 روز اخیر افت چشمگیری پیدا کرد. برای این که اتریوم بتواند حرکت صعودی خود را آغاز کند، باید بتواند از 1970 دلاری حرکت صعودی خود را آغاز کند و بالا برود. بر اساس گزارش fxempire در این صورت اتریوم می‌تواند تا 2090 دلار افزایش پیدا کند. در این سطح قیمت نخستین مقاومت اتریوم فعال می‌شود و ممکن است روند صعودی این ارز دیجیتال در آنجا متوقف شود. اما اگر اتریوم این سطح قیمت را به سمت بالا بشکند، بهای اتریوم می‌تواند تا 2289 دلار نیز رشد کند.

بیشتر بخوانید: چگونه بهترین ارز دیجیتال را انتخاب کنیم؟

سناریوی نزولی برای اتریوم

اگر اتریوم نتواند از سطح 1970 دلاری حرکت صعودی خود را کلید بزند، بهای آن می‌تواند تا سطح 1771 دلار نیز افت کند. در این صورت نخستین سطح حمایت اتریوم فعال می‌شود و ممکن است روند نزولی این ارز دیجیتال در همین نقطه متوقف شود یا حتی کمی رشد کند. اما اگر بدبینی نسبت به اتریوم زیاد باشد و سطح حمایتی شکسته شود، قیمت اتریوم می‌تواند تا 1651 دلار نیز افت نماید. در این نقطه سطح حمایتی دوم اتریوم فعال می‌شود.

نکته آخر

در بالا به بررسی قیمت بیت کوین و اتریوم در 7 روز آینده از وبسایت fxempire پرداختیم. اما یک نکته دیگر در این میان وجود دارد و آن قیمت دلار در برابر ریال است. اگر خبرهای مثبت از برجام برسد، قیمت دلار کاهش می‌یابد و این به معنی افت ارزش سرمایه‌گذاری کسانی است که در قیمت بالاتر دلار اقدام به خرید بیت کوین کرده‌اند. اما اگر آینده برجام مشخص نباشد و ابهام در آن ادامه یابد، قیمت ریالی دلار افزایش پیدا می‌کند و سرمایه‌گذاران بیت کوین نیز با صعود روبرو خواهند شد.

مقالات مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها