سرمایه+>افراد موفق>4 توصیه بنیانگذار علی بابا برای موفقیت>

رازهایی از موفقیت جک ما

4 توصیه بنیانگذار علی بابا برای موفقیت

  • اشتراک‌گذاری
  • 68
  • 0
4 توصیه بنیانگذار علی بابا برای موفقیت

نام "جک ما" را بسیار شنیده‌ایم. میلیاردری خودساخته و مدیر عامل شرکت علی بابا که ارزش خالص دارایی او به بیش از 47 میلیارد دلار می‌رسد. در نگاه اول هیچ چیز را نمی بینیم جز چندین میلیارد دلار دارایی این شخص موفق. اما گفتنی است که هر دلاری که در حساب جک ما جمع شده است با زحمت و اخلاق کاری فداکارانه و حفظ ارزش‌ها و دیدگاه‌هایی که داشته به دست آمده است. خود این شخص نیز همیشه به توضیح و تعریف مسیرهایی که پشت سر گذاشته می پردازد و هیچ وقت نگذاشته تا زرق و برق پورتال‌های تجارت الکترونیکی که راه اندازی کرده تبدیل به موانعی برای فراموشی گذشته پر زحمتش شود. جک ما از میان درس‌هایی که آموخته نکاتی را با نام کلیدهای موفقیت جک ما برای ما شرح داده است که در این فرصت به مرور این نکات خواهیم پرداخت.

سرمایه گذاری آنلاین با کیان دیجیتال

ارزش گذاری برای نگرش

این که تا کجا می‌خواهیم پیش برویم و سر منزل مقصود خود را چه در زندگی شخصی و چه در تجارت‌مان کجا می‌بینیم بسیار مهم است. جک ما زمانی که شرکت علی بابا را افتتاح کرد بسیار بر این نگرش تاکید داشت که سطح مدیران این شرکت باید در بالاترین حد خود باشد. بسیاری از مدیران علی بابا از کشورهای مختلف استخدام شدند. استخدام مدیران خارجی به این دلیل بود که جک ما اعتقاد داشت گروه داخلی علی بابا هر آن چه که می توانسته را آموخته است. علی بابا برای پیشرفت نیاز به جذب تجربیات جدید و فرامرزی دارد که مدیران خارجی به خوبی می‌توانند این تجربه را به دیگر کارمندان و مدیران انتقال دهند. از کلیدهای موفقیت جک ما ارزش گذاشتن به نگرش‌هایی بوده است که او از آغاز راه اندازی علی بابا در ذهن داشته است.

آینده نگری

در میان کلیدهای موفقیت جک ما آینده نگری جایگاه ویژه‌ای دارد. جک معتقد است که یک مدیر باید آینده نگر باشد. شروع هر کار و استمرار در آن بسیار حائز اهمیت است. اما همیشه در هر کاری باید یک قدم جلوتر را ببینیم و گام‌های بعدی را به خوبی مرور کنیم. یکی از مهارت‌هایی که می‌تواند به قدرت شهود ما نسبت به آینده تجاری و کاری‌مان کمک کند تقویت و گسترده کردن ذهنیت خلاق است. هر چه ذهن خود را خلاق‌تر کنیم می‌توانیم گام‌های پیش رو خود را واضح‌تر تصور کنیم و قبل از برداشتن گام بعدی همه چیز را بسنجیم.

استخدام افراد حرفه ای

یکی دیگر از کلیدهای موفقیت جک ما استخدام افراد حرفه‌ای و قرار دادن شایسته‌ترین افراد در جایگاه خودشان است. بر خلاف تصوراتی که داریم، جک ما به نکته جالبی اشاره می‌کند؛ او می‌گوید؛ " کارمند شما باید مهارت های فنی بیش‌تری نسبت به شما در حوزه کاری خودش داشته باشد. در غیر این‌صورت انتخاب نادرستی در استخدام داشته‌اید." استخدام افرادی که بتوانند آینده نگری کنند و پله‌های موفقیت جدیدی را برای شرکت و سازمان فراهم کنند باعث می‌شوند طول عمر مجموعه بالاتر رود و کسب و کارمان پا به پای اتفاقات روز پیش رود.

جک ما ثابت قدم و سرسخت است!

کلیدهای موفقیت جک ما هم به دست آوردنی هستند و هم در درون خود ما وجود دارند. سرسختی و ثابت قدم بودن یکی از همان کلیدهای موفقیت است که هر انسانی تنها با کمی تلاش می‌تواند مانند جک ما به دست آورد. جک ما معتقد است تمام افراد یک مجموعه باید با تمام قوا، ثابت قدم و بدون این که ناامید شوند به طرف هدف مشخص شده مشترک‌شان پیش روند. اتحاد و سرسختی در رسیدن به هدف را می‌توان مهم‌ترین کلید موفقیت دانست.

مقالات مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها