سرمایه+>صندوق‌ سرمایه‌گذاری>بهترین صندوق‌های طلا در نیمه نخست بهمن 99>

صندوق طلا چقدر سود دارد؟

بهترین صندوق‌های طلا در نیمه نخست بهمن 99

امیر شاملویی
  • اشتراک‌گذاری
  • 153
  • 0
  بهترین صندوق‌های طلا در نیمه نخست بهمن 99

  در نیمه نخست بهمن ماه، بازارهای دلار در دو هفته نخست بهمن سال جاری حدود 8.8 درصد رشد کرد و به بیش از 24 هزار تومان رسید. اثر این افزایش دلار بر بازارهایی مانند طلا نیز صعودی بود. با این حال هنوز هم طلا و سکه با ریسک کاهش قیمت روبرو هستند. همین موضوع موجب می‌شود صندوق‌های طلا گزینه بهتری نسبت به سکه فیزیکی باشند. چرا؟ چون صندوق‌های طلا به دلیل سرمایه گذاری در گزینه‌های مختلف از جمله سکه طلا، در زمان رشد قیمت کمتر رشد می‌کنند، اما زمانی که قیمت طلا نزولی شود، کمتر افت می‌کنند. شرایط حال حاضر که ممکن است با خبرهای سیاسی بهای دلار و طلا به شدت تغییر کند، صندوق‌های طلا را تبدیل به گزینه توجیه پذیری برای سرمایه گذاری می‌کند. با ان حرف‌ها، بهترین صندوق طلا در نیمه نخست بهمن امسال کدام بوده است؟ در ادامه به این موضوع می‌پردازیم.

  سرمایه گذاری آنلاین با کیان دیجیتال

  بهترین صندوق طلا در یک هفته اخیر

  در 7 روز اخیر صندوق‌های طلا عملکرد مثبتی داشته‌اند. صندوق سکه طلا کیان در هفته اخیر بیشترین بازدهی را در میان صندوق‌های طلا داشته است. پس از صندوق سکه طلا کیان، صندوق مفید بالاترین بازدهی را در میان صندوق‌ها داشته و در 7 روز گذشته 3.2 درصد عایدی کسب کرده است. در رتبه سوم، صندوق لوتوس با 3.17 درصد بازدهی جای دارد و در رتبه آخر بازدهی صندوق‌ها نیز، صندوق طلای زرافشان با عایدی 2.92 درصدی قرار گرفته است. این بازدهی در حالی است که در یک هفته اخیر (هفته منتهی به 17 بهمن)، سکه تغییر چندانی نداشته و حتی شاهد افت بسیار اندک 0.1 درصدی نیز بوده است.

  صندوق ‌های برتر طلا در نیمه نخست بهمن ماه 1399 (اول تا 17 بهمن)

  در نیمه نخست بهمن (14 روز نخست)، صندوق های طلا به طور متوسط حدود 6.7 درصد بازدهی داشتند و صندوق سکه طلا کیان در این بازه با 6.83 درصد در صدر صندوق‌های طلا قرار داشت. در فاصله 14 تا 17 بهمن قیمت سکه تا حدودی کاهش یافت. به همین دلیل، صندوق‌های طلا هم متاثر شدند و بازدهی آنها در بازه اول تا 17 بهمن به طور متوسط قدری بیش از 5 درصد شد. بهترین صندوق طلا در این بازه، باز هم صندوق سکه طلا کیان بود که توانست 5.4 درصد سود عاید سرمایه گذارانش کند. صندوق طلای کیان از ابتدای تاسیس خود در سه سال گذشته، بیش از 438 درصد سود داده است. یعنی اگر سه سال پیش، فقط 10 میلیون تومان پول خود را در این صندوق قرار داده بودید، اکنون این پول حدود 54 میلیون تومان شده بود! صندوق سکه طلا کیان در یک سال گذشته، 110 درصد عایدی داشته است.

  دومین صندوق طلا در بازه 17 روز نخست بهمن امسال، صندوق طلای مفید است که بازده 5.3 درصدی در این مدت داشته است. پس از این دو صندوق، صندوق طلای لوتوس قرار دارد که حدود 5.3 درصد در 17 روز ابتدایی بهمن عایدی نصیب سرمایه گذارانش کرده است. آخرین صندوق از نظر بازدهی این بازه در بهمن ماه نیز صندوق زرافشان است که حدود 5 درصد عایدی داشته است.

  بیشتر بخوانید: صندوق‌های سرمایه‌گذاری در هفته سوم تیر چقدر سود دادند؟

  جمع‌بندی

  خرید صندوق طلا در شرایطی که بازار با نااطمینانی روبرو است، توجیه دارد. در واقع در شرایط فعلی که قیمت طلا و دلار در معرض نوسان قرار دارد، گزینه‌ای که شما را در سود احتمالی فلزات قیمتی شریک کند و از طرفی در شرایط افت دلار و طلا کمتر زیان کند، صندوق طلا است. در این بین، انتخاب بهترین صندوق طلا می‌تواند سود بیشتری عاید شما کند. به همین دلیل اگر قصد سرمایه گذاری در فلزات قیمتی را دارید به شما صندوق‌های طلا را معرفی می‌کنیم.

  مقالات مرتبط
  پربازدیدهای اخیر
  تازه‌ترین‌ها