سرمایه+>کسب‌و‌کار موفق>4 کاری که نباید در ارتباطات شغلی مرتکب شد>

4 کاری که نباید در ارتباطات شغلی مرتکب شد

احسان والیان
  • اشتراک‌گذاری
  • 58
  • 0
  4 کاری که نباید در ارتباطات شغلی مرتکب شد

  هر کارآفرینی باید بداند که ایجاد ارتباط با دیگران از واجبات کار است. پیروزی در هر تجارت و کار بستگی به این دارد که با دیگر افراد چطور رابطه برقرار می‌کنیم. ناگفته نماند که همه اشخاص هم هنر معاشرت و برقراری یک کانال ارتباطی بلند مدت با دیگران را ندارند. به همین خاطر است که بسیاری از شرکت‌های موفق به دنبال استخدام افرادی هستند که به موارد خوب و بد در ارتباطات کاری آگاه باشند و بدانند که باید چه کارهایی را انجام دهند و از چه رفتارهایی دوری کنند. اما بهتر است ما هم از بدترین کارها در ارتباطات کاری آگاه شویم تا بتوانیم مهارت مهم معاشرت درست کاری را به دست آوریم.

  سرمایه گذاری آنلاین با کیان دیجیتال

  متقابل مانند حرکت یویو

  در بازی یویو هر میزان که نیرو برای حرکت و چرخش آن خرج کنیم باید منتظر همان میزان نیرو در برگشت غلطک چرخان آن به سمت خودمان باشیم. در ایجاد روابط باید هوشیار باشیم. هر نیرویی که از خود با کلمات به سمت طرف مقابل می‌فرستیم بازتابی دارد. مدام از علاقیات خود تعریف کردن باعث معذب شدن شخص مقابل می‌شود. در معرفی خود تنها به اطلاعات شخصی و اساسی بسنده کنید. در ایجاد ارتباط سعی کنیم که بیش‌تر گوش دهیم و دست طرف مقابل را برای ارائه علاقه‌ها و تمایلاتش باز بگذاریم تا بتوانیم بعد از دریافت اطلاعات، راه‌هایی را که در ذهن داریم مطابق با علاقمندی‌های طرف مقابل ارائه دهیم و پذیرش و ایجاد رابطه را از او دریافت کنیم.

  دانای کل

  جمله من بیش از همه می‌دانم! که با شکل‌های مختلفی پدیدار می‌شود و خبر از خودشیفتگی شخص می‌دهد یکی از رفتارهای بد در ارتباطات کاری به حساب می‌آید. با این که فکر می‌کنیم با گفتن چنین حرفی در مسند قدرت و تسلط بر ایجاد رابطه قرار گرفته‌ایم اما شخص مقابل به طور کامل از ما صرف نظر می‌کند. دلیل صرف نظر او این نیست که ما شخصی خودپسند هستیم؛ بلکه این واقعیت محض است که هیچ کس کامل نیست و همه چیز را نمی‌داند. سعی کنید سوالات‌تان را مختصر بپرسید. اگر در ایجاد ارتباط فرصتی دست داد تا تخصص خود را معرفی کنید، آن موقع می‌توانید شروع به تعریف دانسته‌های خود کنید.

  بیشتر بخوانید: نرخ بازگشت سرمایه چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

  مداخله در بحث

  وارد شدن به مکالمات دیگران یکی از بدترین کارها در ارتباطات کاری است. ناگفته نماند که در فرهنگ عمومی نیز این نوع ورود به بحث دو نفر کاملا دور از ادب است. در ایجاد ارتباط با دیگران باید سعی کنیم که خود را نه در جمع بلکه به صورت جداگانه معرفی کنیم. ممکن است وقت کمی داشته باشیم و باید معرفی خود را در همان روز انجام دهیم. در این صورت بهتر است اجازه بدهیم تا صحبت طرف مقابل با دیگران تمام شود و بعد از استراحتی کوتاه به سراغ او برویم و خود را معرفی کنیم.

  اخلاق بد

  متاسفانه همچنان شاهد اخلاق بدی هستیم که در میان رفتار عده‌ای هنوز پابرجا است. هنوز هستند کسانی که با دست خیس با دیگران دست می‌دهند و یا با دهان پر از خوراکی صحبت می‌کنند. متاسفانه دیده می‌شود که عده‌ای در میانه مکالمه، صحبت را به بهانه رفتن به سرویس بهداشتی قطع می کنند و یا به تماس تلفنی خود پاسخ می‌دهند. دست دادن نشانه ادب است اما نه با دست خیس! بدانیم که زن و مرد در همه چیز به ویژه در جهان تجارت یکسان هستند؛ بنابراین از جملاتی که به قضاوت جنسیتی افراد منتهی می‌شود و خلاف اخلاق انسانی است دوری کنیم تا مبادا طرف مقابل سرد شود و نخواهد با ما ارتباط برقرار کند.

  منبع: Entrepreneur

  مقالات مرتبط
  پربازدیدهای اخیر
  تازه‌ترین‌ها