5 پله تا موفقیت از نظر ری دالیو

  • اشتراک‌گذاری
  • 428
  • 0
5 پله تا موفقیت از نظر ری دالیو

زمانی که ری دالیو در یک آپارتمان دوخوابه در شهر نیویورک زندگی می‌کرد شرکت خود را افتتاح کرد و وب سایت خود را با نام (Bridgewater’s) راه اندازی کرد. او طی دهه‌ها تلاش دارایی صندوق شرکت خود را به 20 میلیارد دلار رسانده و در حال حاضر صاحب بزرگ‌ترین صندوق سرمایه گذاری در جهان است. حالا که ری دالیو در سن 71 سالگی به سر می‌برد می‌تواند پله‌های موفقیت را بر اساس تجربیاتی که کسب کرده است به دیگران اعم از تازه‌کار و حتی باتجربه معرفی کند. او در کتاب زندگی و کار که در سال 2017 منتشر کرده به پله‌های موفقیت خود اشاره کرده است که دانستن آن‌ها به طور مختصر و مفید بسیار کارآمد خواهد بود.

سرمایه گذاری آنلاین با کیان دیجیتال

اهمیت بالای هدف‌گذاری

پله اول موفقیت از نظر ری دالیو این است که اهداف خود را بشناسیم و آن‌ها را دنبال کنیم. این که در زندگی دنبال چه چیزی هستیم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. جالب است بدانیم که ری دالیو و سرمایه داران و کارآفرینان موفق دیگر مانند دیموند جان هر شب قبل از خواب اهداف‌شان را با خود مرور می‌کنند.

موانع همیشه در راهند

پله دوم موفقیت این است که بدانیم موانع به همان اندازه اهمیت دارند که خود مسیر. در مسیر باید در نظر داشته باشیم که اشتباهات، شکست‌ها و چالش‌ها حضور دارند و هر کدام از آن‌ها راهکار خاص خود را دارند. جالب است که بدانید برای تکامل یافتن و رسیدن به هدف باید مشکلات پیش آمده را شناسایی کنید. تحمل مشکلات بدون آن که آن‌ها را تشخیص دهیم و برطرف‌شان کنیم عقلانی نیست و ادامه دادن به مسیر با چنین شرایطی می‌تواند فرسایشی باشد.

تشخیص مشکلات

پله سوم این است که قبل از گشتن به دنبال راه حل برای رفع مشکلات یک گام به عقب برداریم و با دقت مشکل پیش آمده را مورد بررسی قرار دهیم. دالیو معتقد است که باید مانند یک پزشک به مشکل دقت کرد و علائم مسئله را به خوبی تحت نظر داشت. گاهی پیدا کردن راه حل سریع ممکن است به طولانی‌تر کردن مسیر منجر شود.

پیدا کردن راه حل

در پله چهارم، ری دالیو به این مهم اشاره می‎‌کند که بهتر است برای پیدا کردن راه حل به "شایسته سالاری ایده‌ها" رو بیاوریم؛ به این معنی که از مشورت با دیگر اعضای تیم و یا مشاوران استفاده کنیم . بهترین دیدگاه‌ها را در نظر داشته باشیم و برای حل مشکل، بهترین آن‌ها را انتخاب کنیم و به مرحله آزمایش وارد کنیم. سپس ایده‌ای که بیش از بقیه با شرایط مشکل پیش آمده سازگار بوده را به کار ببندیم.

اجرای طرح

پله پنجم موفقیت از نظر ری دالیو مربوط به مرحله اجرای طرح‌مان است. بعد از این که طرح‌مان جواب آزمایش‌ها را به خوبی پس داد به سراغ پیگیری برنامه‌های بعدی می‌رویم. در این مرحله هر آن چه که فکر می‌کنیم برای انگیزه بخشی و تحریک هدف اصلی به آن نیاز داریم را باید به کار گیریم. حالا دیگر نوبت به سرعت بخشیدن به کار و رسیدن به مقصد است.

تازه‌ترین‌ها