سرمایه+>افراد موفق>ثروتمندترین زنان جهان در سال 2021>

ثروتمندترین زنان جهان در سال 2021

  • اشتراک‌گذاری
  • 1365
  • 0
ثروتمندترین زنان جهان در سال 2021

با وجود همه گیری کوید-19، 63 زن دیگر در سال 2021 به باشگاه میلیاردرهای جهان پیوستند. در فهرست ثروتمندترین زنان جهان در 2021 تعداد نفرات به 328 نفر می‌رسد. این آمار در حالی است که در سال پیش تعداد آن‌ها 241 نفر بوده است. دارایی خالص ایشان در 2021 به 153 تریلیون دلار رسیده است که در مقایسه با سال پیش رشد 60 درصدی داشته است. آن‌ها توانسته‌اند تا به این لحظه 570 میلیارد دلار به ثروت خود اضافه کنند. در حالی که بسیاری از کسب و کارها رو به انحطاط رفته است این پیشرفت قابل تحسین است. بهتر است با تعدادی از این زنان ثروتمند آشنا شویم.

فرانسوا بتانکور مِیِرز از فرانسه

فرانسوا بتانکور مِیِرز با ثروت 73.6 میلیارد دلار در صدر فهرست ثروتمندترین زنان جهان در 2021 قرار گرفته است. فرانسوا نوه بنیانگذار برند L’Oreal است. مادر فرانسوا در سال 2017 درگذشت و این امپراتوری زیبایی به فرانسوا واگذار شد. با خود خواهیم گفت که این ثروت موروثی است اما فرانسوا با تلاش‌های خود توانسته 33 درصد از سهام شرکت Thetys SAS را هم از آن خود کند. بتن کورت در دو سال اخیر برای حمایت از تحقیقات علمی و هنری، ریاست بنیاد Bettencourt Schueller را در دست گرفت و بودجه قابل توجه‌ای نیز به آن اختصاص داد.

آلیس والتون از ایالات متحده

آلیس والتون با ثروت 61.8 میلیارد دلار به عنوان دومین نفر در فهرست ثروتمندترین زنان جهان در 2021 قرار گرفته است. آلیس دختر سام والتون است. سام والتون بنیانگذار شرکت Walmart است که به طور فعال در زمینه مدیریت امور خیریه و هنر و کلکسیون شخصی فعالیت می‌کند. مجموعه هنری شخصی آن به تنهایی میلیون‌ها دلار ارزش دارد. گفتنی است موزه ((کریستال بریجز)) به عنوان اولین موزه بزرگ ایالات متحده آمریکا به دست سام والتون در سال 1974 میلادی تاسیس شده است.

مک کنزی اسکات از ایالات متحده

مک کنزی اسکات، همسر سابق جف بزوس، بنیانگذار آمازون است. او با ثروت 53 میلیارد دلار دارایی خالص در سال 2020 وارد باشگاه میلیاردرها شد. داستان میلیاردر شدن مک کنزی اسکات از زمانی شروع شد که جف بزوس 25 درصد از سهام آمازون را طبق توافقنامه طلاق به او داد. مک کنزی اسکات نیز به عنوان یکی از نیکوکاران بزرگ ایالات متحده در سال گذشته تا 5.8 میلیارد دلار به 500 سازمان غیرانتفاعی بهداشت و حقوق نژادی اهدا کرد.

جولیا کخ و خانواده وی از ایالات متحده

چهارمین نفر از فهرست زنان ثروتمند جهان 2021 با ثروت 46.4 میلیارد دلار جولیا کوچ و خانواده‌اش هستند. جولیا کوچ پس از درگذشت همسرش در آگوست 2019 تقریبا 42 درصد از سهام صنایع کوچ را به ارث برد. جولیا در سال 1980 به نیویورک نقل مکان کرد و به عنوان دستیار طراح مد آدولفو به استخدام درآمد و در همان دوران با همسرش آشنا شد و اکنون بعد از فوت همسر همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهد و در فهرست زنان میلیاردر جهان قرار دارد.

مقالات مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها