تحلیل قیمت بیت کوین در روزهای آینده

امیر شاملویی
  • اشتراک‌گذاری
  • 79
  • 0
  تحلیل قیمت بیت کوین در روزهای آینده

  بیت کوین در هفته‌های اخیر با افت قیمت قابل توجهی روبرو شده و در مدت یک ماه و نیم از مرز 65 هزار دلاری به 35 هزار دلار رسیده است. بسیاری از کسانی که در روزهای اخیر سرمایه خود را وارد ارزهای دیجیتال کرده بودند، اکنون نگران از دست رفتن سرمایه‌هایشان هستند. از یک سو قیمت جهانی بیت کوین با افت قابل توجهی روبرو شده و از سوی دیگر نیز احتمال احیای برجام و افت قیمت دلار به صورت مضاعف سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال را تهدید می‌کند. اما سوالی که بسیاری از این سرمایه‌گذاران مطرح می‌کنند، این است که قیمت بیت کوین در یک هفته آتی به کدام سمت می‌رود و قیمت آن به کجا می‌رسد؟ در ادامه به تحلیل کارشناسان fxempire در خصوص قیمت آینده بیت کوین می‎پردازیم.

  روند قیمتی بیت کوین در هفته اخیر

  بهای بیت کوین در هفته منتتهی به 30 ماه مه (یعنی دیروز)، حدود 2.5 درصد رشد کرد. این رشد پس از افت 25 درصدی هفته پیش از آن صورت گرفت و سرمایه‌گذاران این ارز دیجیتال را اندکی امیدوار کرد. بیت کوین این 7 روز را در قیمت 35 هزار و 614 دلاری به پایان رساند. البته چند روز پیش بیت کوین به حدود 41 هزار دلار نیز رشد کرده بود که بعد دوباره افت کرد.

  بیشتر بخوانید: همه چیز در مورد آشنایی با ارزهای دیجیتال

  تحلیل قیمت بیت کوین در روزهای آینده

  برای این که بیت کوین بتواند سطح حمایتی 39 هزار و 875 دلاری را به حمایت خود تبدیل کند، باید پیوت آن از 36 هزار و 623 دلار بگذرد. کارشناسان fxempire معتقدند قیمت بیت کوین می‌تواند در صورت استقبال از آن نسبتا راحت تا 39 هزار دلار بالا برود. اگر بازار ارزهای دیجیتال با رشد و افزایش قیمت روبرو شود، نخستین مقاومت مهم بیت کوین در مسیر رشد آن اکنون 40 هزار و 884 دلار است. از سوی دیگر، در صورتی که رشد بیت کوین پس از این مقاومت هم ادامه یابد، سطوح مقاومت بیتکوین در سطوح 41 هزار و 592 و 42 هزار دلار نیز مشاهده خواهد شد. دومین مقاومت عمده بیت کوین در قیمت 44 هزار و 136 دلاری مشاهده می‌شود.

  بیشتر بخوانید: بیت کوین چیست و چقدر برق مصرف می‌کند؟

  قیمت بیت کوین تا کجا می‌تواند پایین برود؟

  اما یک سناریوی دیگر نیز وجود دارد. در صورتی که قیمت بیت کوین به دلایلی با افت روبرو شود، می‌تواند تا مقادیر بیشتری کاهش پیدا کند. در چنین شرایطی، نخستین حمایت عمده در کاهش قیمت بیت کوین 32 هزار و 362 دلار خواهد بود. اگر افت قیمت بیت کوین بیش از این ادامه پیدا کند، حمایت دوم بیت کوین نیز می‌تواند فعال شود. این حمایت در قیمت 29 هزار و 110 دلاری قرار دارد.

  بیشتر بخوانید: چگونه بهترین ارز دیجیتال را انتخاب کنیم؟

  نکته آخر: شرایط برجامی

  قیمت جهانی بیت کوین در هفته‌های اخیر به سه دلیل صرف نظر شرکت تسلا از پذیرش بیت کوین و توییت‌های ایلان ماسک، اقدامات فدرال رزرو در خصوص مالیات‌ستانی از ارزهای دیجیتال و همچنین محدودیت‌ها و اقدامات چین در خصوص استخراج رمزارزها افت کرد. اما برای سرمایه‌گذاران ایرانی یک عامل مهم دیگر تعیین کننده سود و زیان وجود دارد. اگر قیمت دلار در پی توافق‌های سیاسی و احیای برجام پایین بیاید، سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال حداقل در کوتاه‌مدت با کاهش ارزش سرمایه خود روبرو خواهند شد.

  تازه‌ترین‌ها