سرمایه+>افراد موفق>3 عادت برای کم کردن احساس خستگی در محل کار>

چطور سر کار احساس نشاط بیشتری کنیم؟

3 عادت برای کم کردن احساس خستگی در محل کار

  • اشتراک‌گذاری
  • 34
  • 0

  روز شنبه است و خسته سرکار حاضر شده‌ایم؛ چرا که روز جمعه را در راه برگشت از سفر به خانه بوده‌ایم و یا تا دیر وقت در میهمانی حضور داشته‌ایم. این اوضاع در حالی است که رأس ساعت 10 صبح هم یک جلسه 2ساعته با مدیرعامل مجموعه داریم و به محض این که پشت میز بنشینیم، تعداد زیادی از کارهایی که باید تا بعدازظهر شنبه باید انجام شود روی میزمان و یا در پوشه وظایف در رایانه‌مان تلمبار شده است. استرس تمام وجودمان را فرا می‌گیرد. البته باید گفت که استرس یا همان اضطراب چندان هم چیز بدی نیست. بسیاری از مواقع، همین استرس است که باعث پیشرفت ما در کارهای‌مان می‌شود. به جای این که با خستگی و اضطراب مقابله بی‌جا و بی نتیجه کنیم، بیاموزیم که چطور می‌توان میزان خستگی در محل کار را کم‌تر کرد.

  سرمایه گذاری آنلاین با کیان دیجیتال

  تمرین تنفس منظم

  یکی از عاداتی که به واسطه تکرار به فراموشی سپرده می‌شود درست نفس کشیدن است. بسیاری از افراد فراموش می‌کنند که در لحظه باید میزان قابل توجه‌ای از اکسیژن را به بدن خود برسانند. تنفس منظم باعث می‌شود اکسیژن لازم در خون تامین شود و گردش خون در بدن به طور طبیعی انجام شود. 10 دقیقه در روز را به تنفس آگاهانه اختصاص دهید تا کم شدن خستگی در محل کار را احساس کنید. خود را به مکانی آرام در محل کار مانند نمازخانه برسانید و به دور از هیاهو شروع به تمرین کنید. به آرامی از بینی نفس بکشید و هوا را برای 2 ثانیه در ریه‌ها نگه دارید. سپس هوا را در 8 قسمت از ریه خارج کنید. بعد از این کار خواهید دید که ایده‌ها به ذهن شما هجوم می‌آورند.

  میز کار مرتب

  میز کارتان را مرتب نگه دارید. آشتفگی در محیط اطراف باعث بی هم ریختگی ذهن و افزایش خستگی در افراد می‌شود. ذهن ما عادت به الگوبرداری از محیط پیرامون‌ش است. البته باید گفت که مرتب نگه داشتن میز کار باعث می‌شود تا فضاهایی که بی جهت اشغال شده‌اند آزاد شوند و به این ترتیب می‌توانیم راحت‌تر کار کنیم. آشفتگی میز کار و وسایل تلمبار شده روی هم این احساس را به شما می‌دهد که کارهای‌تان روی هم تلمبار شده و وقت بسیار کمی برای مرتب کردن آن‌ها دارید. رایانه را مستقیم رو به روی خود قرار دهید تا ارگونومی بدن شما در موقعیتی سالم قرار بگیرد. اگر صفحه نمایشگر رایانه در جهتی غیر از مقابل صورت قرار دهیم – در دراز مدت – ستون فقرات ما به خاطر چرخش سرمان در موقعیتی خسته کننده قرار می‌گیرد و این امر موجب افزایش خستگی و همین‌طور کلافگی در ما می‌شود.

  موسیقی مورد علاقه

  آزمایشات نشان داده‌اند زمانی که به موسیقی موردعلاقه خود گوش می‌دهیم، واکنش‌های شیمیایی که در مغز اتفاق می‌افتد در شرایط مساعد قرار دارند و همه چیز به طور منظم و به اندازه انجام می‌شود. گوش دادن به موسیقی مورد علاقه در زمانی که کار می‌کنیم می‌تواند ذهن ما را در حالتی ساختارمند نگه دارد و دقت ما را در کار بالا ببرد.

  بیشتر بدانید: سرمایه گذاری چیست؟ انواع سرمایه گذاری کدام است؟

  نتیجه گیری

  خستگی و اضطراب با انسان همراه است و نباید از این دو مقوله فرار کرد. بهترین کار این است که سعی کنیم میزان آن‌ها را در خود کم کنیم و یا با مسلط شدن بر اوضاع، این دو احساس منفی را – به نفع خود – در جهتی مناسب قرار دهیم.

  مقالات مرتبط
  💬 نظرات
  برای نظر دادن وارد شوید
  هنوز نظری داده نشده است، شما اولین نفر باشید...