نکات طلایی صرفه جویی از نگاه ثروتمندان

  • اشتراک‌گذاری
  • 105
  • 0
نکات طلایی صرفه جویی از نگاه ثروتمندان

کارلوس اسلیم به حدی پول دارد که می‌تواند در هر 13 دقیقه 1150 دلار در دقیقه خرج کند. با ثروتی معادل 60.6 میلیارد دلار، او حتی می‌تواند بیش از دقایق تخمین زده عمرش خرج کند. اما با همه احوال، کارلوس اسلیم جز دسته میلیاردرهای صرفه جو است. این میلیاردر بسیار پایین‌تر از آن‌چه که می‌تواند در زندگی روزانه هزینه می‌کند. در هزینه‌های خود از نکاتی برای صرفه جویی استفاده می‌کند که ما هم می‌توانیم از این نکات استفاده کنیم.

سرمایه گذاری آنلاین با کیان دیجیتال

خانه خود را ساده نگه داریم

میلیاردرهای صرفه جو می‌توانند در منحصر به فردترین عمارت‌های قابل تصور زندگی کنند. به عنوان مثال بیل گیتس یک عمارت 66 هزار فوت مربع در واشنگتن دارد. اما در مقابل او می‌توان به وارن بافت اشاره کرد که در یک خانه 5 اتاق خوابه در اوماها زندگی می‌کند. دلیل عمده زندگی میلیاردهای صرفه جو در چنین خانه‌هایی این است که بیش از صرفه جویی در هزینه می‌خواهند نسبت به مسائل مهم‌تر متمرکز باشند.

پیاده روی و دوچرخه سواری

با خود می‌گوییم آن که پول دار است دیگر چرا باید بیمار شود؟ همه امکانات و مواد غذایی لازم و خدمات بهداشتی در دسترس اوست اما می‌بینیم که بسیاری از میلیاردرها هم به دردهایی دچار می‌شوند. بی تحرکی و اضطراب از مهم‌ترین دلایل هر نوع بیماری هستند. به همین خاطر میلیاردرهای صرفه جو مانند جان کادول و دیوید چریتون برای رفت و آمدشان تا جای ممکن پیاده روی می‌کنند. دوچرخه سواری در برنامه هر روزه‌شان قرار دارد و سرنهایت و در صورت لزوم از حمل و نقل عمومی استفاده می‌کنند.

لباس های معمول

بسیاری از ثروتمندان برای خرید لباس و کفش خود به سراغ طراحان حرفه‌ای می‌روند تا پوشاک بی تکرار و منحصر به فرد به تن کنند. این در حالی است که بسیاری از میلیاردرهای صرفه جو به جای درگیری‌های ذهنی و سلیقه‌ای نه چندان با اهمیت با لباس‌هایی در عموم ظاهر می‌شوند که باقی افراد جامعه می‌پوشند. لازم نیست که تنوع را از زندگی خود حذف کنیم. تنها کافی است که درگیر مسائل کم اهمیت نشویم و مبالغ هنگفت را برای برندها هدر ندهیم.

کاهش هزینه های آرایشی

شاید باورش سخت باشد اما ثروتمندان و حتی بسیاری از افراد طبقه متوسط جامعه به طور ماهیانه هزینه‌های قابل توجه‌ای برای رفتن به آرایشگاه خرج می‌کنند. اصلاح و کوتاهی مو برای آقایان می‌تواند بسیار کم هزینه‌تر از سالن‌های آرایشی حرفه‌ای باشد. همین طور بانوان نیز می‌توانند با انتخاب‌های سنجیده‌تر این دست هزینه‌ها را تا حد امکان کاهش دهند. تصاویر زیادی از میلیاردرهای صرفه جو را می‌بینیم که با سر و صورت‌های آراسته اما ساده در مقابل دوربین‌ها ظاهر می‌شوند و هیچ فرم و طرح خاصی برای موها و صورت خود در نظر نگرفته‌اند.