صندوق طلا کیان بهترین صندوق طلا شد

صندوق‌های سرمایه‌گذاری در هفته دوم تیر چقدر سود دادند؟

امیر شاملویی
  • اشتراک‌گذاری
  • 172
  • 0
  صندوق‌های سرمایه‌گذاری در هفته دوم تیر چقدر سود دادند؟

  در هفته گذشته، مهمترین اتفاق رشد قیمت دلار در بازار آزاد و ورود آن به کانال 25 هزار تومانی بود. این افزایش قیمت دلار در طول هفته پیش باعث شد صندوق‌های سرمایه‌گذاری نیز شاهد رشد خوبی باشند. در ادامه نگاهی به وضعیت صندوق‌های سرمایه‌گذاری کیان در طول هفته دوم تیر خواهیم انداخت.

  تغییرات قیمت دلار در هفته دوم تیر

  در پایان هفته اول تیر ماه قیمت دلار به 24 هزار و 480 تومان رسیده بود. با این حال، در پی خبرهای نه چندان مثبت از توافق‌های سیاسی قیمت دلار در هفته دوم رو به افزایش گذاشت. در پایان هفته دوم تیر ماه (11 تیر) قیمت دلار به 25 هزار و 140 تومان رسید که به معنی افزایش 2.7 درصدی قیمت دلار در بازه زمانی پایان 4 تا پایان 11 تیر ماه است. مطابق این تحولات در قیمت دلار، بازارهای دارایی دیگر و صندوق‌های سرمایه‌گذاری نیز رشد کردند که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم.

  تداوم شروع خوب بازار سهام در تابستان

  در هفته دوم تیر، رشد بازار سهام ادامه یافت. در پایان این هفته شاخص کل بورس با رشد 3.6 درصدی در مقایسه با هفته پیش از آن به مرز یک میلون و 257 هزار واحد رسید. شاخص هم وزن بازار سهام نیز در همین بازه زمانی 1.94 درصد نسبت به هفته اول تیر رشد کرد. این در حالی است که صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام کیان عملکرد بسیار بهتری داشتند. صندوق آوای سهام کیان در هفته دوم تیر 6.8 درصد رشد کرد و بازدهی بسیار خوبی داشت. صندوق آهنگ سهام کیان نیز در این بازه زمانی حدود 5.5 درصد رشد کرده است.

  صندوق سکه طلا کیان، بهترین صندوق طلا در هفته دوم تیر

  در همین بازه زمانی صندوق‌های طلا نیز از افزایش قیمت سکه و طلا در بازار تاثیر پذیرفتند. هر سکه امامی در هفته دوم تیر حدود 5 درصد نسبت به هفته نخست اولین ماه تابستان افزایش یافت و هر گرم طلای 18 عیار نیز 3.3 درصد گران‌تر شد. این در حالی است که صندوق‌های طلا در این بازه به طور متوسط 3.5 درصد رشد کردند. بهترین عملکرد صندوق‌های طلا در هفته دوم تیر ماه هم متعلق به صندوق سکه طلا کیان با 3.66 درصد بود که بالاتر از افزایش بهای فلز زرد در این هفته بود.

  وضعیت صندوق‌های درآمد ثابت

  در هفته دوم تیر، صندوق درآمد ثابت کیان که از معتبرترین و بهترین صندوق‌های کشور است، 0.18 درصد عایدی داشت. صندوق‌های درآمد ثابت در این هفته عایدی کمتری داشتند. با این حال این صندوق‌ها نشان داده‌اند که در بازه‌های طولانی‌تر گزینه‌ای کم‌ریسک و با بازدهی معقول هستند. آنها برای کاهش ریسک و متنوعه سازی سرمایه‌گذاری نیز به کار می‌روند.

  نگاهی به وضعیت صندوق‌های سرمایه‌گذاری نشان می‌دهد صندوق‌های سهام مانند آوای سهام کیان و آهنگ سهام کیان توانسته‌اند بازدهی بسیار خوبی نصیب سرمایه‌گذاران کنند. این صندوق‌ها برای کسانی که بخواهند در بورس سرمایه‌گذاری کنند و آشنایی چندانی با بازار ندارند، بسیار مناسب است. علاوه بر این، در شرایطی که دلار روند صعودی طی کند، پتانسیل خوبی برای رشد و سودآوری ارائه خواهند کرد.

  مقالات مرتبط
  پربازدیدهای اخیر
  تازه‌ترین‌ها