کتاب های مورد علاقه ایلان ماسک

  • اشتراک‌گذاری
  • 844
  • 0
کتاب های مورد علاقه ایلان ماسک

کتاب هایی که در حوزه سرمایه گذاری و کارآفرینی نوشته شده‌اند، کم نیستند. اما این که کدام کتاب را باید مطالعه کرد سوالی است که باید از دهان بزرگان عرصه کارآفرینی و تجارت و سرمایه گذاری جواب آن را شنید. ایلان ماسک به عنوان یک کارآفرین نابغه این بار از کتاب‌های مورد علاقه‌اش صحبت کرده است و توصیه‌هایی برای مطالعه ارائه داده است. نظرات متفاوتی در مورد ایلان ماسک وجود دارد که تعدادی از نظرات منفی هستند و تعداد دیگر مثبت. اما موضوعی که مهم است این است که ایلان ماسک از نظر بسیاری از منتقدان عرصه تجارت و کارآفرینی یک نابغه به حساب می‌آید. شخص نابغه هم هر کتابی را مطالعه نمی کند؛ بنابراین بهتر است به سراغ کتاب های مورد علاقه ایلان ماسک برویم.

سرمایه گذاری آنلاین با کیان دیجیتال

ایلان ماسک کتاب‌های زیادی را برای خواندن معرفی کرده است که از آن جمله می‌توان به «ساختارها: یا چرا اجسام نمی‌افتند» نوشته جی ای گوردون، «بنجامین فرانکلین: یک زندگی آمریکایی» نوشته والتر ایساکسون، «اینشتین: زندگی و جهان وی» نوشته والتر ایساکسون، «سوداگران تردید» نوشته اریک کانوی و نائومی اورسکس، «سالار مگس‌ها» نوشته ویلیام گلدینگ، «صفر تا یک: یادداشت‌هایی در مورد استارت‌آپ‌ها یا چطور آینده را بسازیم» نوشته پیتر تیل، سه‌گانه «بنیاد» اثر آیزاک آسیموف، «تسلا: مخترع عصر الکترونیکی» اثر برنارد کارلسون و کاترین، «پرتره یک زن بزرگ» نوشته رابرت کی مسیه اشاره کرد. در ادامه 4 مورد از این کتاب‌ها را بیشتر توضیح می‌دهیم.

تسلا، مخترع عصر الکترونیکی

کتاب "تسلا، مخترع عصر الکترونیکی" یکی از کتاب های مورد علاقه ایلان ماسک است. دلیل این علاقه به این خاطر است که سراسر اطلاعات این کتاب در مورد قهرمان زندگی ایلان ماسک یعنی تسلا است. این کتاب به تعریف زندگی تسلا و تغییراتی می‌پردازد که او در عرصه فناوری انجام داده است. دلیل اصلی محبوبیت این کتاب نسبت به دیگر کتاب‌هایی که در مورد تسلا نوشته شده است قدرت روایت روزانه زندگی حرفه‌ای تسلا است.

بنجامین فرانکلین، زندگی آمریکایی نوشته والتر ایساکسون

بنجامین فرانکلین در طول 84 سال زندگی‌اش توانست مخترع، ناشر، استراتژیست تجارت، دیپلمات و نویسنده موفقی باشد. بنجامین فرانکلین با سبک زندگی که داشته است توانسته به الگوی مناسبی برای ایلان ماسک تبدیل شود. اما جنبه دیگری که شخصیت بنجامین فرانکلین را برای ایلان ماسک در این کتاب جذاب جلوه داده است تبلیغات گرایی حرفه‌ای بنجامین فرانکلین در طول زندگی‌اش بوده است. فرانکلین توانسته بود شخصیتی بی حاشیه از خود بسازد و تمام جوانب احتیاط را رعایت کند.

کاترین، پرتره یک زن بزرگ نوشته رابرت کی مسیه

دیگر کتاب مورد علاقه ایلان ماسک مربوط به زندگی یک شاهزاده خانم مبهم آلمانی است که از قابل توجه‌ترین و قدرتمندترین زنان تاریخ بازگشت اروپا به شمار می‌آید. این زن با این که یک اشراف زاده آلمانی بوده است اما با عزمی راسخ توانسته به مدت سی و چهار سال خود را به مقام شاهنشاه روسیه برساند. گذراندن موج تغییرات سیاسی، توسعه فرهنگی و رفاه مردم روسیه و سرکوب کردن خشونت‌های ناشی از انقلاب فرانسه از دستاوردهای این زن به حساب می‌آید. با چنین پیشینه‌ای باید هم توقع داشته باشیم که ایلان ماسک از او خوشش بیاید.

سالار مگس‌ها نوشته ویلیام گلدینگ

یکی از عجیب ترین کتاب‌هایی که به جز قرار گرفتن در میان کتاب های مورد علاقه ایلان ماسک می‌توان در کتابخانه هر شخصی پیدا کرد همین کتاب است. داستان این کتاب متفاوت از هر داستان دیگری است. قصه با سقوط یک هواپیما در آستانه جنگ جهانی دوم در یک جزیره دور افتاده شروع می‌شود. بعد از سقوط بدون خسارت هواپیما، گروهی از بچه‌های مدرسه از آن خارج می‌شوند و از آزادی خود از دست مسئولین مدرسه و والدین‌شان خوشحال هستند. اما به محض غروب کردن خورشید، وحشت همه جا را فرا می‌گیرد و ساعات خوش کودکان تبدیل به کابوسی هولناک در شبی تاریک و به دور از نظارت بزرگ‌ترها و حمایت آن‌ها تبدیل می‌شود.