میوه و سبزیجات موردنیاز برای بقا

چه بخوریم تا سالم بمانیم؟

  • اشتراک‌گذاری
  • 83
  • 0
چه بخوریم تا سالم بمانیم؟

صدها سال زنده می‌ماندند. از دره و دریا و دهلیز می‌گذشتند. شرایط سخت را تاب می‌آوردند و در کنار هم زندگی می‌کردند. انسان، این موجود خارق العاده که امروزه به عنوان پر تعدادترین جاندار روی کره خاکی همه چیز را تحت تسلط خود دارد روزگاری قبل از اهلی کردن حیوانات، با تخم گیاهان و میوه‌ها سر می‌کرد و تاب‌آورتر بود. اما بعد از دوسویه شدن رژیم غذایی‌اش که هم باید گوشت مصرف کند و هم سبزیجات تمایل بیش‌تری به خوردن گوشت دارد. گذر زمان گرد فراموشی بر حافظه بشر نشانده است و فراموش کرده‌ایم که برای بقا به میوه و سبزیجات نیاز داریم. باید فیبر مصرف کنیم تا سلول سازی صورت بگیرد. در ادامه با هم سبد میوه و سبزیجات موردنیاز را پر می‌کنیم.

سرمایه گذاری آنلاین با کیان دیجیتال

یک مطالعه مهم در دانشگاه هاروارد

دانشکده بهداشت عمومی هاروارد (TH) در مجله (Circulation) گزارشی را از ترکیب میوه‌ها و سبزیجاتی را ارائه داده است و در نظرات خود نشان داده که مصرف این ترکیب از میوه و سبزیجات برای بقا انسان ضروری است. البته قبل از این که نوع سبزی و میوه اهمیت داشته باشد، این که چند وعده در روز را باید به خوردن میوه‌ها و سبزیجات به طور مستمر اختصاص دهیم اهمیت دارد. در تحقیقات انجام شده دانشگاه هاروارد این طور نتیجه گیری شده که خوردن دو وعده میوه و سه وعده سبزی در روز باعث افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن و طول عمر در انسان می‌شود. بیایید با خود محاسبه کنیم که واقعا میوه و سبزیجات در میان وعده‌های روزانه‌مان چه اندازه است. بی شک، بسیاری از ما متوجه می‌شویم که این فراورده‌های طبیعی در گوشه‌ای از سبد غذایی‌مان مهجور مانده‌اند.

تاثیر در سادگی

مطالعات هاروارد در زمینه مصرف میوه و سبزیجات نشان داده است که داشتن یک رژیم ساده غذایی می‌تواند تا چه میزان در سلامت و بقا افراد جامعه موثر باشد. بیش از 2 میلیون نفر از 29 کشور جهان در اجرا رژیم میوه و سبزیجات در این مطالعه شرکت کرده‌اند. در آخر، نتایج نشان داده است که افرادی که در روز 5 وعده سبزیجات مصرف می‌کنند تا 31 درصد از خطر مرگ کلی، 12 درصد از مرگ ناشی از بیماری‌های قلبی، 10 درصد از مرگ ناشی از سرطان و 35 درصد از مرگ ناشی از بیماری‌های تنفسی در امان مانده‌اند.

بیشتر بخوانید: خوراکی‌ها در اردیبهشت 1400 چقدر گران شدند؟

موارد موردنیاز

درست است. هیچ چیز نمی‌تواند سلامت را تا 100 درصد تضمین کند. اما دانستن بهترین ترکیبات می‌تواند ما را در ادامه زندگی یاری رسان باشد. سبزیجات نشاسته‌ای مانند ذرت، سیب زمینی و آب میوه‌ها و میوه‌ها و سبزیجاتی مانند کاهو، برگ‌های سبز، اسفناج، کلم، هویج و توت که حاوی بتاکاروتن و ویتامین C بالایی هستند اجزای این سبد کارآمد و مفید را تشکیل می‌دهند.

مقالات مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها