سرمایه+>سرمایه‌گذاری>در نوروز به کدام شهرها نمی‌توان سفر کرد؟>

نقشه ممنوعیت تردد استان‌ها

در نوروز به کدام شهرها نمی‌توان سفر کرد؟

احسان والیان
  • اشتراک‌گذاری
  • 64
  • 0
  در نوروز به کدام شهرها نمی‌توان سفر کرد؟

  تعطیلات نوروزی همیشه فرصت خوبی برای سفر و گذراندن زمان با خانواده‌ها بوده است. با این حال، یکی دو سال است که شیوع ویروس کرونا امکان رفت و آمد در این ایام را با اختلال روبرو کرده است. امسال برای تعطیلات نوروزی برخی استان‌ها با رنگ‌های قرمز و نارنجی مشخص شده‌اند. بر اساس اعلام معاونت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رنگ بندی شهرها برای تاریخ 25 اسفند 1399 تا 15 فروردین 1400 اعلام شده است. در ادامه به این می‌پردازیم که سفر به کدام شهرها و استان‌‎ها امکان‌پذیر نیست.

  شهرستان‌های قرمز و نارنجی در کشور

  طبق آخرین گزارش و اعلام وزارت بهداشت، چندین شهرستان استان خوزستان به علاوه شهر گچساران در وضعیت قرمز قرار دارند. علاوه بر این، 31 شهرستان نیز در وضعیت نارنجی قرار دارند و 252 شهرستان با رنگ بندی زرد مشخص شده‌اند. در این میان، وضعیت 154 شهرستان نیز آبی اعلام شده است. لازم به ذکر است که ورود و خروج به شهرهای قرمز و نارنجی ممنوع است. در نمودار زیر، رنگ بندی کرونایی شهرستان‌های مختلف کشور بر اساس اپلیکیشن ماسک نشان داده شده است. تمام مراکز استان‌ها به جز ارومیه و اهواز در وضعیت زرد قرار دارند. رنگ بندی ارومیه نارنجی و اهواز قرمز است.

  بیشتر بخوانید: سرمایه گذاری چیست؟ انواع سرمایه گذاری کدام است؟

  به کجا نمی‌توان سفر کرد؟

  رنگ بندی نارنجی نشانه شهرهای پرخطر است و در این شهرها سطح‌های شغلی 3 و 4 تعطیل خواهد بود. وضعیت قرمز نیز به معنی وضعیت بسیار پرخطر است. در این شهرها همه مشاغل جز موارد ضروری که در سطح اول قرار دارند، تعطیل هستند. در استان آذربایجان شرقی شهرستان‌های سراب و عجب‌شیرنارنجی هستند. در استان آذربایجان غربی شهرستان‌های ارومیه، چایپاره، ماکو و نقده نارنجی هستند. در استان اصفهان شهرستان گلپایگان، در ایلام شهرستان دهلران، در استان بوشهر شهرستان دیلم، کنگان و گناوه، در استان چهارمحال و بختیاری شهرستان سامان نارنجی هستند. در خوزستان شهرستان‌های آبادان، اهواز، بندر ماهشهر، دزفول، رامهرمز، شوش، شوشتر و کارون قرمز هستند و شهرستان‌های امیدیه، اندیمشک، ایذه، باغ ملک، باوی، بهبهان، خرمشهر، دشت آزادگان، شادگان و مسجد سلیمان نارنجی هستند. در استان فارس نیز شهرستان‌های ارسنجان و زرین‌دشت نارنجی هستند. در کردستان شهر دیواندره نارنجی و شهرستان گچساران در کهگیلویه و بویراحمد قرمز است. در لرستان دو شهرستان پلدختر و دورود نارنجی هستند. در استان مرکزی شهرستان خمین، در هرمزگان شهرستان خمیر، در همدان شهرستان نهاوند و در یزد نیز شهرستان خاتم نارنجی اعلام شده‌اند.

  مقالات مرتبط
  پربازدیدهای اخیر
  تازه‌ترین‌ها