ثروت 10 نفر اول جهان برابر با مجموع اقتصاد عربستان و امارات

احسان والیان
  • اشتراک‌گذاری
  • 574
  • 0
  ثروت 10 نفر اول جهان برابر با مجموع اقتصاد عربستان و امارات

  بررسی‌های سرمایه پلاس نشان می‌دهد مجموع ثروت 10 نفر برتر دنیا حدود 1208 میلیارد دلار است. این رقم تقریبا به اندازه تولید ناخالص داخلی کشور مکزیک است. اگر بخواهیم مقایسه بهتری به دست بیاوریم، این رقم 9 برابر تولید ناخالص داخلی کویت در سال 2019 و تقریبا برابر با مجموع تولید اقتصادهای عربستان و امارات در این سال است.

  بزوس دوباره در صدر ثروتمندترین مردان دنیا

  تازه‌ترین آمار منتشر شده از سوی شاخص میلیاردرهای بلومبرگ نشان می‌دهد جف بزوس با اختلاف یک میلیارد دلار بار دیگر لقب ثروتمندترین فرد زمین را پس گرفته است. بر اساس این گزارش، ثروت کل مدیر عامل سابق آمازون با افزایش 884 میلیون دلاری در یک ماه و نیم ابتدایی سال 2021 در مجموع به 191 میلیارد دلار رسیده است. با این حساب، ایلان ماسک، مدیر جنجالی شرکت تسلا با 190 میلیارد دلار به رتبه دوم تنزل پیدا کرده است. ثروت ماسک در یک ماه و نیم اول سال 2021 حدود 20.5 میلیارد دلار افزایش یافته است. ثروت هر یک از این افراد بیشتر از تولید ناخالص داخلی کشور قطر در سال 2019 است. مجموع ثروت این دو نیز بیشتر از کل تولید کشور مالزی و کمی کمتر از کل تولید کشور نروژ در سال 2019 است.

  بیل گیتس، سومین فرد ثروتمند دنیا

  جالب است بدانید 3 صدرنشین فهرست ثروتمندترین مردان دنیا در زمینه فناوری فعالیت می‌کنند. بیل گیتس نفر سوم این فهرست، 137 میلیارد دلار ثروت دارد که از ابتدای سال میلادی حدود 5 میلیارد دلار به ثروتش افزوده شده است. ثروت 3 صدرنشین فهرست حدود 518 میلیارد دلار است که تقریبا به اندازه تولید ناخالص داخلی سال 2019 کشور سوئد است.

  مدیرعامل فیسبوک در رده پنجم

  چهارمین فرد این فهرست برنارد آرنوی فرانسوی است که با ثروت 116 میلیارد دلاری خود در زمینه خدمت رسانی به مصرف کنندگان فعالیت می‌کند. ثروت آرنو از ابتدای سال 2 میلیارد دلار افزوده شده است. نفر پنجم هم مارک زاکربرگ با ثروت 104 میلیارد دلاری است که در مقایسه با ابتدای سال 200 میلیون دلار به ثروت خود اضافه کرده است.

  ثروتمندترین آسیایی در رتبه ششم پولدارترین مردان دنیا

  ژانگ شانشان ثروتمندترین آسیایی است که 97 میلیارد دلار پول دارد و ثروتش 19 میلیارد دلار از ابتدای 2021 بیشتر شده است. ثروت این مرد چینی به اندازه تولید ناخالص داخلی کشور بیش از دو برابر تولید ناخالص داخلی جمهوری آذربایجان در سال 2019 است. پس از وی، به ترتیب لری پیج با 97 میلیارد دلار، سرگئی برین با 94 میلیارد دلار، وارن بافت با 93 میلیارد دلار و استیو بالمر با 87 میلیارد دلار قرار گرفته‌اند.

  بیشتر بخوانید: سرمایه گذاری چیست؟ انواع سرمایه گذاری کدام است؟

  ثروتمندترین‌های جهان در چه حوزه‌ای فعالند؟

  از فهرست 10 نفره ثروتمندان دنیا، 7 نفر در حوزه فناوری فعالیت می‌کنند. این در حالی است که زمینه فعالیت یک نفر در حوزه مصرف کنندگان و دو نفر دیگر موارد مختلف است. این موضوع نشان دهنده اهمیت فناوری در سال‌های اخیر برای کسب ثروت در سطح فردی و حتی کشوری است. علاوه بر این، 8 نفر از این فهرست 10 نفره در ایالات متحده زندگی می‌کنند و تنها یکی از آنها در چین و یکی دیگر در فرانسه سکونت دارند.