سرمایه+>افراد موفق>آشنایی با 4 اپلیکیشن کاربردی که به افراد و جامعه کمک می کنند>

دست یاری مجازی برای دنیای شما

آشنایی با 4 اپلیکیشن کاربردی که به افراد و جامعه کمک می کنند

احسان والیان
  • اشتراک‌گذاری
  • 80
  • 0
  آشنایی با 4 اپلیکیشن کاربردی که به افراد و جامعه کمک می کنند

  داده‌ها و اطلاعات در دنیایی که بیش‌ازپیش سرعت گرفته است، نقش به سزایی ایفا می‌کنند و ابزاری که از جمع‌آوری اطلاعات به نحو کارآمدی برای بهبود بخشیدن به زندگی ما استفاده می‌کنند، اپلیکیشن‌ها هستند. بعضی اپ‌ها ممکن است صرفاً جنبه سرگرمی داشته باشند. اما تعداد بسیاری از آن‌ها نه‌تنها به جوامع کمک می‌کنند تا در شرایطی مطلوب‌تر زندگی کنند بلکه گاهی حفاظت از ابعاد مهمی از زندگی را به ما یادآوری می‌کنند که ممکن است با فراموش‌کاری ما به‌طرف نابودی سوق داده شوند. بهتر است هر چه زودتر با تعدادی از این اپلیکیشن‌های شگفت‌انگیز آشنا شویم.

  سرمایه گذاری آنلاین با کیان دیجیتال

  موتور جستجوگری که درخت می کارد!

  Ecoasia به‌عنوان یک موتور جستجوگر از سال 2009 فعالیت خود را آغاز کرده است. شاید با خود بگویید که خوب، قبل از این هم ما موتورهای جستجوگری مانند گوگل و بینگ را داشته‌ایم و حضور یک موتور جستجوگر دیگر که چیز شگرفی نیست. باید گفت که «اکو ایژیا» یک فرق عمده با دیگر موتورهای رایج دارد. تفاوت این است که سازمان مؤسس Ecoasia از زمان تأسیس تاکنون بابت هر 45 بار جستجو 1 اصله درخت کاشته است که رقم کلی این درخت‌ها تابه‌حال به 80 میلیون اصله رسیده است. این بدان معنا است که این موتور جستجوگر توانسته میلیون‌ها کیلوگرم دی‌اکسیدکربن را از چرخه محیط‌زیست خارج کند. یکی از دیگر از گام‌های انسان‌دوستانه‌ای که این موتور جستجوگر برداشته، این است که هیچ داده‌ای از اطلاعات شخصی افراد را به نهاد و سازمانی نمی‌فروشد و از طرف دیگر، تمام گزارش‌های مالی که ارائه می‌دهد شفاف و قابل‌مشاهده هستند.

  آکادمی خان، یادگیری با آسودگی خاطر

  درصورتی‌که دانش‌آموز یا دانشجو باشید، ممکن است نام آکادمی خان راحتی برای یکبار شنیده باشید. در واقع، این آکادمی یک وبسایت است که به طور اختصاصی به ارائه کلیپ‌‌های آموزشی از مباحث جبر گرفته تا انگلیسی می‌پردازد. شرکت آکادمی خان توانسته نسخه اپلیکیشن خود را هم برای تلفن‌های همراه اندروید و هم IOS ارائه دهد. تمرین‌ها، ویدیوها و مقالات موجود در این وبسایت به دانش آموزان سراسر جهان کمک می‌کند تا برای انجام مشق شب‌های‌شان با خیالی آسوده‌تر پشت میز شخصی خود در خانه بنشینند و از یادگیری لذت ببرند.

  اپلیکیشن اشتراک غذا

  بسیاری از دفعات این سؤال در ذهن‌مان پیش آمده که چگونه می‌توانیم باقی‌مانده غذایی که دست نخورده را با کسانی که نیاز دارند تقسیم کنیم و یا در غذا رساندن به مناطق نیازمند کمک کنیم؟ باید گفت که اپلیکیشن Share the Meal امکان انجام این کار را ایجاد کرده است. «شیر د میل» یک خیریه است که تحت نظارت برنامه جهانی غذا و سازمان ملل است که هدفش مبارزه با افزایش نرخ گرسنگی در جهان است. این برنامه تا به امروز توانسته نزدیک به صد میلیون وعده غذایی را از طریق برنامه جهانی غذا میان 4 میلیون نفر از افراد نیازمند جهان توزیع کند.

  بیشتر بخوانید: 3 درس برای شروع سرمایه گذاری استارتاپی

  Good Guid، یک راهنما برای خرید آگاهانه

  اپلیکیشن Good Guid تمام انتخاب‌های روزمره شما را بررسی می‌کند و اطلاعات جالبی را خرید محصولی که داشته‌اید به شما ارائه می‌دهد. گوگل گاید محصول خریداری شده را بررسی می‌کند و به ما می‌گوید که آیا شرکت تولیدکننده آن محصول حافظ محیط‌زیست است یا خیر. آیا کارگران شرکت مربوطه از حسن رفتار برخوردار هستند یا خیر. امتیازاتی که این اپلیکیشن به ما ارائه می‌دهد شامل امتیازات علمی، زیست‌محیطی و اجتماعی می‌شود که پشت تولید هر محصول قرار دارد. این برنامه تا به امروز اطلاعات بیش از 20 میلیون محصول را از طریق بررسی بارکد مشخص کرده است.

  مقالات مرتبط
  پربازدیدهای اخیر
  تازه‌ترین‌ها