سرمایه+>سرمایه‌گذاری>4 درس مهم در برنامه‌ریزی اقتصاد خانوار>

4 درس مهم در برنامه‌ریزی اقتصاد خانوار

  • اشتراک‌گذاری
  • 87
  • 0
4 درس مهم در برنامه‌ریزی اقتصاد خانوار

بی شک وبسایت‌های زیادی در رابطه با سرمایه گذاری دیده‌اید که پر از پیشنهادهای مختلف برای شروع سرمایه گذاری و راه‌حل‌های درست انجام دادن این کار هستند اما همه آن‌ها آن طور که باید به کار نمی‌آیند. اگر تازه وارد حوزه سرمایه گذاری شده‌اید اصلا نگران نباشید. شما می‌توانید با انجام چند کار ساده و رعایت چند نکته به راحتی سرمایه گذاری را به طور اصولی شروع کنید. در این مطلب می‌خواهیم به پیشنهادهایی برای شروع سرمایه گذاری بپردازیم که بسیاری از افراد آن‌ها را به کار گرفته‌اند و موفق شده‌اند.

سرمایه گذاری آنلاین با کیان دیجیتال

برای خود بودجه تعیین کنید و برای پس انداز برنامه ریزی کنید

یکی از پیشنهادهای سرمایه گذاری تعیین بودجه است. با این کار شما تصویری از مخارج و درآمد خود خواهید داشت. حتی شما می‌توانید هزینه‌های خود را مدیریت کنید. در نتیجه می‌دانید باقیمانده درآمد شما چه میزان است و بر مبنای آن پس انداز کنید. از پیشنهادهای سرمایه گذاری این است که برنامه ریزی برای پس انداز داشته باشید و به آن پایبند باشید. حتما بخشی از درآمد خود را برای پس انداز کنار بگذارید. به یاد داشته باشید که حساب پس انداز خود را از حساب جاری بانکی‌تان جدا کنید تا به پس انداز خود دست نزنید.

به صرفه خود زندگی کنید

یکی از پیشنهادهای سرمایه گذاری زندگی کردن زیر درست و به اندازه خرج کردن است. این کار ساده‌ است اما خیلی از ما درست به آن عمل نمی‌کنیم. باید دخل و خرج‌مان به هم بخورد. خیلی خوب است که راحت زندگی کنیم اما وقتی درآمد محدودی داریم باید منطقی فکر کنیم و نباید به فکر عوض کردن ماشین و یا خانه خود باشیم. صرفه جویی کنید و زیر بار قرض نروید. وقتی خرید می‌روید فورا هر چیز که دیدید را نخرید. قبل از خرید با خود فکر کنید که آیا واقعا آن وسیله را می‌خواهید یا خیر. با این کار می‌توانید به جای هدر دادن پول خود آن را پس انداز کنید.

مطالعه کنید

بله. مطالعه در زمینه مالی لازمه ورود به سرمایه گذاری است که یکی از مهم‌ترین پیشنهادهای سرمایه گذاری است. برای مطالعه در زمینه مالی می‌توانید کتاب و یا مجله و روزنامه بخوانید و یا وبسایت‌های مورد نظر را رصد کنید. قرار نیست دانش در زمینه امور مالی به شما تزریق شود. سکان در دستان شماست و این شما هستید که باید زمانی را به مطالعه اختصاص دهید تا اصول و اصطلاحات سرمایه گذاری را فرا بگیرید. زمانی که در امور مالی آگاهی کافی داشته باشید، در جای درست سرمایه گذاری می‌کنید و کم‌تر متضرر می‌شوید.

کار امروز به فردا نسپار

هرچه دیرتر شروع به پس انداز کنید به ضرر شماست. از پیشنهادهای سرمایه گذاری افزایش پس انداز است. اما چگونه؟ صرف نظر از کاهش مخارج غیر ضروری، برای پس انداز بیش‌تر نیاز به درآمد بیش‌تر است. تنبلی نکنید و مهارت‌های خود را در کارتان افزایش دهید تا حقوق‌تان بیش‌تر شود. حتی می‌توانید بیش‌تر کار کنید و در نتیجه درآمد بیش‌تری داشته باشید. این کار اصلا ساده نیست و موفقیت بها دارد. اما شما سزاوار آن هستید. اگر در کارتان درآمد خوبی ندارید یا آینده خوبی در آن شغل نمی‌بینید زودتر شغل یا محل کارتان را عوض کنید.

مقالات مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها