تازه‌ترین رده‌بندی ثروتمندان جهان نشان می‌دهد

سقوط ایلان ماسک به رده سوم ثروتمندان برتر دنیا

  • اشتراک‌گذاری
  • 32
  • 0
سقوط ایلان ماسک به رده سوم ثروتمندان برتر دنیا

فهرست رده‌بندی ثروتمندان جهان که از سوی شاخص میلیاردرهای بلومبرگ منتشر شده است، نشان می‌دهد که جف بزوس با 188 میلیارد دلار در صدر ثروتمندان دنیا قرار دارد. اما نکته‌ای که در این میان قابل توجه است، صعود برنار آرنوی فرانسوی به رده دوم ثروتمندترین افراد دنیا و تصاحب جایگاه ایلان ماسک است. ماسک که در هفته‌های اخیر به خصوص با توویت‌هایش در مورد بیت کوین بسیار جنجال‌برانگیز شده بود، اکنون با 161 میلیارد دلار در رده سوم ثروتمندترین افراد جهان قرار گرفته است. در ادامه نگاهی به فهرست 10 نفر برتر این حوزه خواهیم پرداخت.

از دست رفتن جایگاه ایلان ماسک

بزوس در فهرست جدید همچنان در صدر قرار دارد اما آمار و شواهد حاکی از آن است که از ابتدای سال 2021 میلادی تاکنون 2.2 میلیارد دلار از ثروتش را از دست داده است. در این میان برنار آرنو از فرانسه که تنها غیر آمریکایی در میان 10 ثروتمند برتر دنیا است، 47.2 میلیارد دلار در حدود 140 روزی که از سال 2021 می‌گذرد، به ثروت خود اضافه کرده است. ماسک هم با کاهش 8.8 میلیارد دلاری نسبت به ابتدای سال 2021 در رتبه سوم این رده‌بندی جای گرفته است.

بیشتر بخوانید: ثروتمندان دنیا ساعتی چقدر پول درمی‌آورند؟

بیل گیتس، زاکربرگ و وارن بافت؛ در رتبه 4 تا 6

بیل گیتس، یکی از معروفترین کارآفرینان دنیا در این فهرست توانسته است در رتبه چهارم قرار گیرد. وی با افزودن 11 میلیارد دلار به ثروتش از آغاز سال 2021 توانسته است دارایی خود را به 143 میلیارد دلار افزایش دهد. پس از او، مارک زاکربرگ مدیرعامل فیسبوک قرار دارد که با افزایش 12.1 میلیارد دلاری ثروتش از آغاز سال جدید میلادی، دارایی خود را به 116 میلیارد دلار رسانده است. رتبه ششم نیز متعلق به سرمایه‌گذار برجسته و معروف، وارن بافت است که با افزایش 21 میلیارد دلاری ثروتش از ابتدای سال، مجموع ثروتش را به 109 میلیارد دلار افزایش داده است.

بیشتر بخوانید: داستان تسلا و ایلان ماسک / چطور یک شرکت چند صد میلیارد دلاری ساخته شد؟

گوگلی‌ها در رتبه هفتم و هشتم

در این فهرست نام دو بنیانگذار گوگل پشت سر هم و در رتبه‌های هفتم و هشتم دیده می‌شود. لری پیج و سرگئی برین به ترتیب با 104 و 100 میلیارد دلار توانسته‌اند این جایگاه‌ها را در اختیار بگیرند. پیج از آغاز سال تاکنون 21.3 میلیارد دلار و برین 20.5 میلیارد دلار به ثروت خود افزوده‌اند.

دو رتبه پایانی

دو پله آخر فهرست 10 نفره ثروتمندترین افراد جهان متعلق به لری الیسون و استیو بالمر است. الیسون با اضافه کردن 11.2 میلیارد دلار به ثروتش از آغاز سال 2021 توانسته است مجموع ثروتش را به 90.8 میلیارد دلار برساند. از سوی دیگر، استیو بالمر با افزایش 7.67 میلیارد دلاری ثروتش در همین بازه زمانی، جمع دارایی خود را به 88.1 میلیارد دلار رسانده است.

به طور کلی مجموع ثروت 10 نفر برتر ثروتمندان دنیا به 1262 میلیارد دلار می‌رسد که مقدار بسیار قابل توجهی است. ثروتمندترین آسیایی در این فهرست موکش آمبانی از هند است که با 76.3 میلیارد دلار ثروت در رتبه 13 قرار دارد و ثروتمندترین زن جهان نیز فرانسواز بتانکور میر است که با 85.7 میلیارد دلار دارایی در رتبه 11 جهان قرار گرفته است.

مقالات مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها