قیمت ارزهای دیجیتال در این هفته به کجا می‌رسد؟

امیر شاملویی
  • اشتراک‌گذاری
  • 57
  • 0
  قیمت ارزهای دیجیتال در این هفته به کجا می‌رسد؟

  بسیاری از سرمایه‌گذاران در یک سال اخیر و پس از رشد قابل توجه قیمت بیت کوین و سایر رمزارزها وارد خرید ارزهای دیجیتال شدند. برای برخی سرمایه‌گذاران که در حدود دو ماه اخیر با افت شدید قیمت و کاهش سرمایه روبرو شده‌اند، آینده قیمت بیت کوین و برخی ارزهای دیگر مانند اتریوم اهمیت زیادی دارد. بهای بیت کوین در هفته منتهی به 6 ژوئن یعنی دیروز، 0.48 درصد افزایش یافت و در مدت 7 روز اخیر به 35 هزار و 780 دلار رسید. در ادامه به تحلیل کارشناسان fxempire از روند قیمتی بیت کوین و اتریوم در هفته آتی می‌پردازیم.

  سمت و سوی قیمت بیت کوین در هفته‌ای که گذشت

  بیت کوین در هفته‌ای که گذشت، از مقاومت 32 هزار دلاری به سمت بالا برگشت و قیمت آن تا مرز 40 هزار دلار نیز افزایش یافت. اما با رسیدن به مقاومت سطح 40 هزار دلاری به زیر 35 هزار دلار بازگشت و اکنون هم در محدوده 36 هزار دلار قرار دارد. اما این ارز دیجیتال برتر در هفته آتی در چه محدوده‌ای قرار خواهد گرفت؟

  بیشتر بخوانید: همه چیز در مورد آشنایی با ارزهای دیجیتال

  قیمت بیت کوین در هفته اخیر

  اگر قیمت بیت کوین در هفته اخیر رو به فزونی بگذارد و استقبال از آن زیاد شود، با مقاومت 39 هزار دلاری روبرو خواهد شد. این اولین مقاومت عمده و مهمی است که بر سر راه رشد بیت کوین قرار دارد اما اگر استقبال از این ارز دیجیتال مهم تداوم پیدا کند و بازار رمزارزها روندی صعودی به خود بگیرد، مقاومت دوم بر سر راه افزایش قیمت بیت کوین، در رقم 41 هزار و 796 دلاری ظاهر خواهد شد. از سوی دیگر، اگر قیمت بیت کوین در هفته جاری با کاهش روبرو شود، این ارز دیجیتال در عدد 33 هزار و 466 دلاری نخستین حمایت خود را نشان خواهد داد. اگر باز هم با وجود رسیدن به سطح حمایت اول، قیمت بیت کوین پایین‌تر برود و استقبال از آن کم باشد، سطح حمایت دوم در عدد 31 هزار و 152 دلار ظاهر خواهد شد.

  بیشتر بخوانید: بیت کوین چیست و چقدر برق مصرف می‌کند؟

  قیمت اتریوم چقدر تغییر می‌کند؟

  اتریوم که دومین ارز دیجیتال معتبر در بازار رمزارزها است، در هفته منتهی به 6 ژوئن یعنی دیروز، 13.54 درصد رشد کرد. اتریوم در صورتی که با استقبال مواجه شود و قیمت آن در بازار رشد کند، در سطح 2976 دلار با اولین مقاومت خود روبرو خواهد شد. اگر از این مقاومت عبور کند، قیمت اتریوم می‌تواند تا سطح 3240 دلار رشد کند. با این حال، اگر به هر دلیلی قیمت اتریوم در بازار رمزارزها با افت روبرو شود، می‌تواند تا 2361 دلار کاهش یابد و در این قیمت نخستین مقاومت آن در برابر افت قیمت آشکار خواهد شد. اگر پس از این قیمت باز هم از اتریوم استقبالی صورت نگیرد، این رمزارز می‌تواند تا 2011 دلار نیز افت کند و دومین مقاومت آن در این سطح پدیدار شود.

  بیشتر بخوانید: چگونه بهترین ارز دیجیتال را انتخاب کنیم؟

  تازه‌ترین‌ها