بازار سهام در هفته‌ای که گذشت

واکنش بورسی به احیای برجام؟

  • اشتراک‌گذاری
  • 14
  • 0
واکنش بورسی به احیای برجام؟

در هفته‌ای که گذشت، بازار سهام پس از روز خوب آغازین هفته با افت قابل توجهی در روز پایانی روبرو شد. شاخص کل بورس تهران در حالی در روز چهارشنبه 18 هزار و 747 واحد افت کرد که دیروز از سوی نماینده روسیه در مذاکرات خبرهای مثبتی در خصوص احیای برجام شنیده شده بود. به نظر می‌رسد این واکنش بازار، در برابر چنین خبرهایی رخ داده است. در ادامه نگاهی به وضعیت بازار سهام در هفته‌ای که گذشت، می‌اندازیم.

افت چشمگیر شاخص در روز آخر هفته

همان طور که گفتیم در روز کاری پایانی این هفته، بورس تهران واکنش قابل ملاحظه‌ای نشان داد و 1.6 درصد در این روز افت کرد. در هفته گذشته، شاخص کل بورس تهران در عدد یک میلیون و 184 هزار واحد به کار خود خاتمه داده بود اما در این هفته و در روز ابتدایی هفته به محدوده یک میلیون و 190 هزار واحدی نزدیک شود. اما در طول هفته شاخص مدام کاهش یافت تا در حدود عدد یک میلیون و 155 هزار واحد کار خود را در این هفته به پایان برساند. این افت قابل توجه به معنی کاهش 2.47 درصدی ارزش بازار سهام در هفته اخیر است.

بازندگان این هفته بورس

شاخص هم وزن بازار سهام نیز در روز پایانی کار خود در این هفته 5836 واحد افت کرد. به این ترتیب، شاخص هم وزن بازار سرمایه که در هفته گذشته کار خود را در عدد 417 هزار و 870 به پایان رسانده بود، در این هفته به 396 هزار و 981 واحد افت کرد. با این حساب، شاخص هم وزن بازار سهام در این هفته افت 5 درصدی را شاهد بود. به این ترتیب، بازار سهام این هفته با عملکرد مساعدی روبرو نبوده است اما شرکت‌های کوچک‌تر بازندگان بزرگ‌تری بوده‌اند.

مقالات مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها