سرمایه+>سرمایه‌گذاری>پرسودترین بازار سرمایه‌گذاری هفته سوم تیر 1400>

پرسودترین بازار سرمایه‌گذاری هفته سوم تیر 1400

  • اشتراک‌گذاری
  • 238
  • 0
پرسودترین بازار سرمایه‌گذاری هفته سوم تیر 1400

اگر از انتهای هفته قبل پول خود را در بازاری سرمایه‌گذاری کرده بودید، کجا بیشترین سود را به شما می‌داد؟ برندگان و بازندگان سرمایه‌گذاری در این هفته کدام بازارها بودند؟ و چرا بازارها در این هفته تغییر کردند؟ در ادامه قصد داریم به این پرسش‌ها پاسخ دهیم.

تداوم دلار در کانال 25 هزار تومانی

برای بسیاری از سرمایه‌گذاران دانستن اتفاقات هفتگی در بازارها لازم و حتی جذاب است. در هفته سوم تیر 1400 دلار در حدود 25 هزار تومان باقی ماند. همین موضوع باعث شد بازارهای سرمایه‌گذاری نسبت به آن واکنش نشان دهند و با رشد روبرو شوند. در پایان پنجشنبه گذشته بهای دلار در بازار آزاد 25 هزار و 150 تومان بود. این در حالی است که پس از گذشت یک هفته، قیمت هر دلار 25 هزار تومان است. درست است که قیمت هفتگی دلار شاهد افت اندک 0.48 درصدی در یک هفته بوده، اما باقی ماندن آن در کانال 25 هزار تومانی نشانه‌ای از این است که از دید بخشی از فعالان بازار، احیای توافق برجام و زمان احتمالی آن هنوز هم مبهم است. این موضوع روی بازارهای سرمایه‌گذاری مانند بورس تاثیرگذار است. در ادامه به این تغییرات اشاره می‌کنیم.

سومین هفته متوالی رشد بورس

در هفته سوم تیر، بورس تهران روند صعودی خود را حفظ کرد تا سومین هفته متوالی را مثبت سپری کرده باشد. شاخص کل بورس در پایان هفته منتهی به 16 تیر، از مرز یک میلیون و 282 هزار واحد هم گذشت تا تیر ماه، آغاز تابستان داغ برای بورس باشد. از ابتدای تیر تاکنون شاخص کل بورس تهران 113 هزار واحد رشد کرده است. در این هفته نیز شاخص کل حدود 25 هزار واحد افزایش یافت یعنی 1.99 درصد نسبت به هفته پیش رشد کرد. این در حالی است که شاخص هم وزن بازار سهام نیز در این هفته 2.19 درصد رشد کرد و به 392 هزار و 586 واحد رسید. به این ترتیب شاخص هم وزن در این هفته بیش از شاخص کل رشد کرده که به معنای آن است که در هفته سوم تیر ماه شرکت‌های کوچک‌تر بورسی به طور کلی از شرکت‌های بزرگ‌تر عایدی بهتری داشته‌اند.

افت اندک طلا در بازار

به طور کلی بازار طلا تقریبا همزمان با نوسانات دلار واکنش نشان می‌دهد و آن را در قیمت خود منعکس می‌کند. این در حالی است که عمدتا سرمایه‌گذاران بازار سهام پیش از این که اتفاقی بیفتد در مورد آن حدس و گمان‌هایی می‌زنند و معامله می‌کنند. به این ترتیب، با قرار گرفتن دلار در کانال 25 هزار تومانی و حتی افت اندک آن، بورس حرکت صعودی خود را حفظ کرده، اما بهای طلا همراه با افت دلار کاهش یافته است. هر گرم طلای 18 عیار در طول 7 روز گذشته 0.72 درصد افت کرد و به یک میلیون و 60 هزار تومان رسید. این در حالی است که هر سکه امامی نیز با افت همراه بود و در روز پنجشنبه 17 تیر ماه به قیمت 10 میلیون و 708 هزار تومان معامله شد. سکه امامی در طول یک هفته 0.8 درصد افت داشته است. ضمنا هر اونس طلا در بازارهای جهانی در یک هفته اخیر 1.89 درصد رشد کرده و به مرز 1809 دلار رسیده است.

پرسودترین بازار هفته سوم تیر 1400

همان طور که از اعداد و ارقام می‌توانید ببینید، بازار سهام توانست بیشترین بازدهی را در میان بازارهای سرمایه‌گذاری در هفته سوم تیر داشته باشد. در صورتی که آشنایی کافی با بازار سهام را ندارید، می‌توانید از صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام مانند صندوق آوای سهام کیان و صندوق آهنگ سهام کیان استفاده نمایید. به باد داشته باشید که نوسان جزیی از بازارها است و بازار سهام در بلندمدت عایدی بسیار خوبی دارد. در نهایت این که می‌توانید به عنوان متنوع‌سازی سرمایه‌گذاری خود و کم‌ریسک‌تر کردن دارایی‌تان در صندوق درآمد ثابت کیان نیز سرمایه‌گذاری نمایید.

مقالات مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها