سرمایه+>موفقیت>افزایش 20 میلیارد دلاری ثروت ماسک تنها در یک ماه!>

برترین ثروتمندان جهان در پایان ژانویه 2021

افزایش 20 میلیارد دلاری ثروت ماسک تنها در یک ماه!

  • اشتراک‌گذاری
  • 75
  • 0

  در جهان امروز، طبیعی است که شاخص‌ها هر روز و هر ماه تغییر کند. همین چند وقت پیش بود که بزوس در صدر جدول میلیاردرهای بلومبرگ قرار گرفته بود. اما حالا ورق برگشته و ایلان ماسک صدر نشینی را از آن خود کرده است. با این تفاسیر دانستن این که کدام شخص در حال حاضر به عنوان ثروتمندترین میلیاردر جهان شناخته شده است خالی از لطف نیست. از این بهتر و کارآمدتر این است که بدانیم هیچ کدام از این افراد با ثروت حاصل از میراث خانوادگی به این نقطه از ثروت نرسیده‌اند. در ادامه نگاهی به عملکرد این افراد شاخص تا پایان ژانویه 2021، می‌اندازیم.

  ایلان ماسک و افزایش 20 میلیارد دلاری در یک ماه

  آمار و ارقام شاخص بلومبرگ نشان می‌دهد ایلان ماسک در صدر جدول بزرگ ترین میلیادرهای جهان تا پایان ماه ژانویه قرار گرفته است، ثروت خالص وی در حال حاضر 190 میلیارد دلار است که از ابتدای سال میلادی تاکنون یعنی در مدت یک ماه، 20 میلیارد دلار به آن اضافه شده است. ایلان ماسک با رونمایی از خودروهای الکتریکی که در سال‌های آینده آن‌ها را در خیابان‌های شهرهای جهان خواهیم دید و پروژه‌های جاه‌‍طلبانه‌ در شرکت «اسپیس ایکس» رشد قابل توجهی در سرمایه خود را رقم زده است. حتی شاید بتوان گفت در ذهن ایلان ماسک – بیش از پول – اندیشه‌هایی مانند تصرف مریخ موج بزند و تنها این بینش‌ها باعث شود عطش چنین شخصی بخوابد.

  سرمایه گذاری آنلاین با کیان دیجیتال

  جف بزوس، دومین شخص از میلیاردرهای جهان

  جف بزوس اهل ایالات متحده و بنیانگذار شرکت آمازون است. همان طور که می‌دانیم آمازون بزرگ‌ترین فروشگاه آنلاین جهان است. بزوس تا همین یک چند وقت پیش در فهرست میلیاردهای جهان بلومبرگ در صدر جدول نشسته بود و حالا با 188 میلیارد دلار در رتبه دوم قرار دارد. او شرکت آمازون را با فروش کتاب و اجاره خانه فعال کرد و در حال حاضر تمام فروشگاه‌های زنجیره‌ای مواد غذایی و خدمات ضبط ویدیو را در آمازون فعال کرده است. تا آن جا که گردش مالی آمازون در سال 2019 به 281 میلیارد دلار رسیده بود. در این یک ماه اخیر، ثروت او 2.75 میلیارد دلار کاهش یافته است.

  بیل گیتس

  بیل گیتس آمریکایی، بنیانگذار مایکروسافت است. شرکتی که به عنوان بزرگ‌ترین شرکت ساخت نرم افزار در دنیا حرف اول را می‌زند. در حال حاضر، بیل گیتس به عنوان سومین نفر در میان میلیاردرهای جهان در فهرست بلومبرگ قرار گرفته است. گفتنی است که این شخص به غیر از مایکروسافت، دارایی‌های بزرگ دیگری مانند سهام قطار کانادا و دییِر و اکولب را نیز دارد. فعالیت‌های او باعث شده تا میزان ثروتش تا پایان ژانویه 2021 به 131 میلیارد دلار برسد و رتبه سوم را از آن خود کند. ثروت او در مدت یک ماه اخیر 634 میلیون دلار کاهش یافته است.

  بیشتر بخوانید: سقوط ایلان ماسک به رده سوم ثروتمندان برتر دنیا

  برنار آرنو

  بازرگان موفق فرانسوی که البته از کلکسیونرهای معروف آثار هنری نیز هست، در رتبه چهارم میلیاردرهای جهان قرار گرفته است. ثروت او در حال حاضر به 108 میلیارد دلار رسیده است. او از دانشگاه پلی تکنیک پاریس فراغ التحصیل شده است و کار خود را از کسب و کارهای خانگی شروع کرد. او در سال 1967 کسب و کار خود را معطوف به معاملات املاک کرد. آرنو در سال 1979 به عنوان جانشین پدرش رییس شرکت شد. گرچه در سال‌های بعد به آمریکا مهاجرت کرد و شرکت فرینل که همان شرکت پدری‌اش بود را در ایالت فلوریدا راه انداخت و ساختمان‌های مسکونی پالم پیچ را در همین ایالت ساخت. از ابتدای سال تاکنون ثروت وی 6.5 میلیارد دلار کاهش یافته است.

  مقالات مرتبط
  💬 نظرات
  برای نظر دادن وارد شوید
  هنوز نظری داده نشده است، شما اولین نفر باشید...