سرمایه+>افراد موفق>3 اصل موفقیت در برندسازی شخصی>

چطور خودمان را در بازارها و جامعه مطرح کنیم؟

3 اصل موفقیت در برندسازی شخصی

احسان والیان
  • اشتراک‌گذاری
  • 13
  • 0
  3 اصل موفقیت در برندسازی شخصی

  فردگرایی و تغییر شیوه کسب‌وکار یکی از پیامدهایی بود که شیوع ویروس کرونا به همراه داشت. در این میان، موضوع مهمی که تغییر نکرده است، نحوه دیده‌شدن دستاوردهای هر حرفه و کاری در نزد مشتریان و مخاطبان بالقوه است. کیفیت کار و رویکرد ما در کسب‌وکار فردی برندسازی شخصی در میزان جلب‌توجه بازار بسیار ضروری است. اما برای پیشبرد هدف برندسازی شخصی باید چه کارهایی انجام دهیم؟ چه مواردی را باید در نظر داشته باشیم؟ در ادامه به 3 اصل موفقیت در این راه خواهیم پرداخت.

  سرمایه گذاری آنلاین با کیان دیجیتال

  برند خود را تبلیغ کنید

  گری واینرچوک، یکی از متخصصین در توسعه برندسازی شخصی به تمام کسانی که می‌خواهند برند خود را تبلیغ کنند می‌گوید: "در برندسازی خود صادقانه رفتار کنید و همان چیزی که هستید را ارائه دهید. اگر نمایی که از خود نشان می‌دهید، خود شما و توانایی‌هایی که در آن تخصص دارید نباشد، شاید در قدم اول موفق ظاهر شوید. اما بعد از شروع کار و دریافت یک پروژه با شکست و بدنامی همراه می‌شوید.". برای برندسازی خود حداقل به دو پلتفرم مناسب کارآفرینان نیازمندیم. لینکدین و اینستاگرام از پلتفرم هایی هستند که در این روزهای شیوع ویروس کرونا می‌توانند به‌خوبی ما را به دیگران معرفی کنند. بیو خود را بر اساس مشتری‌مداری تنظیم کنید. بیوگرافی واقعی و نشان دادن آن چه که می‌توانید به‌عنوان خدمت به دیگران ارائه کنید را بنویسید و بدون هیچ محافظه‌کاری در معرض دید مخاطبان قرار دهید. یک بیوگرافی خوب باید فلسفه و اصالت تجارت و یا کسب‌وکار شما را نشان دهد. محتوای بیوگرافی باید به‌صورت حرفه‌ای تولید شود. از تصاویر باکیفیت و گویای فعالیت خود استفاده کنید. اگر قصد دارید از تصویر خود استفاده کنید به یاد داشته باشید که تصویر تمام‌رخ از صورت خود را – بدون هیچ ابهامی – به نمایش بگذارید.

  مورد توجه قرار گرفتن

  بسیاری از بیوگرافی‌ها و صفحاتی که می‌بینیم شاید موردپسند ما نباشد. اما یک واقعیت در مورد این صفحات زرد وجود دارد. همه آن‌ها موردتوجه قرار گرفته‌اند! این صفحات تمام تلاش خود را کرده‌اند تا با شناسایی مخاطبان خود، آن چه که آن‌ها نیاز دارند را منتشر کنند و به اصطلاح، ارائه محصول کنند. استراتژی بازاریابی را در اصل دوم موفقیت که «مورد توجه قرار گرفتن» باشد، نباید فراموش کرد. این که بدانیم محصول و خدماتی که در حال ارائه آن‌ها هستیم شامل چه رده سنی و جنسیتی از افراد می‌شوند می‌تواند ما را یک گام بزرگ در برندسازی شخصی جلو ببرد.

  بیشتر بخوانید: سرمایه گذاری چیست؟ انواع سرمایه گذاری کدام است؟

  دید سرمایه گذاری بلند مدت

  شاید از خودمان بپرسیم که وقتی برندسازی شخصی تا این اندازه مؤثر در کسب‌وکار ماست، پس چرا افرادی که اقدام به برندسازی می‌کنند، کم هستند؟ باید گفت که تعداد افرادی که اقدام به برندسازی می‌کنند کم نیستند. برندسازی نیاز به تمرکز بالا و استمرار دارد. نه‌تنها افراد بلکه بسیاری از شرکت‌ها در گام اول برندسازی اقدام به صرف هزینه‌های هنگفتی برای برندسازی می‌کنند. اما بعد از مدتی کوتاه به نتیجه‌ای که در نظر دارند نمی‌رسند و از ادامه دادن دست می‌کشند. برای این‌که دچار این سردی در ادامه دادن مسیر برندسازی شخصی نشویم باید به این کار به چشم یک سرمایه‌گذاری بلندمدت نگاه کنیم. در سرمایه‌گذاری بلندمدت باید صبور بود و مدام تلاش کرد تا به نتیجه رسید. بازار رقابت در کسب‌وکارها بسیار داغ است و فردی که می‌خواهد در برندسازی موفق شود باید کمر همت ببندد و در زمین مسابقه‌ای نفس‌گیر پا بگذارد و از پا نیفتد. این یک واقعیت است که تلاش به نتیجه می‌رسد.

  مقالات مرتبط
  پربازدیدهای اخیر
  تازه‌ترین‌ها