سرمایه+>سرمایه‌گذاری>4 نکته برای این که چطور بهتر پس انداز کنیم>

4 نکته برای این که چطور بهتر پس انداز کنیم

احسان والیان
  • اشتراک‌گذاری
  • 25
  • 0
  4 نکته برای این که چطور بهتر پس انداز کنیم

  این نصیحت را بارها می‌شنویم که باید پس انداز ماهیانه داشته باشیم. اما در نهایت، راه‌هایی که برای پس انداز در هر ماه امتحان می‌کنیم بسیار پیش پا افتاده و ناکارآمد هستند. این توصیه که باید نه تنها در سال بلکه در هر ماه مقداری از درآمد خود را برای پس انداز کنار بگذاریم بسیار درست و به‌جا است اما هر توصیه‌ای باید با راهکارهای درست و منطقی ارائه شود. شاید پس انداز ماهیانه در نگاه کلی برای یک سرمایه گذاریِ تاثیرگذار، به چشم نیاید اما باید گفت که پس انداز در هر روز مانند برداشتن قدم‌هایی است که ما را بالاخره به سر منزل مقصود که همان سرمایه گذاری باشد می‌رساند. بماند که در جهان امروز ، گزینه‌هایی مانند صندوق‌های سرمایه گذاری این امکان را برای ما ایجاد کرده‌اند که با حداقل پس اندازهای ماهیانه‌مان هم بتوانیم در همان قدم‌های اول وارد جهان سرمایه گذاری شویم. با این همه، بد نیست که ویژگی‌های راه‌های درست پس انداز ماهیانه را به طور کلی بدانیم.

  سرمایه گذاری آنلاین با کیان دیجیتال

  هزینه های تکان دهنده

  نگاهی به خریدهای‌مان در پایان هر ماه بیاندازیم. دردناک است! با خودمان می‌گوییم؛ "ما که چیزی نخریدیم پس چرا هیچ چیز ته جیب‌مان برای پس انداز نماند؟!" آمارهایی که در کشورهای دیگر از میزان خرید خانواده‌ها در ماه منتشر می‌شوند نشان می‌دهند که بسیاری از آن‌ها خرج‌های هنگفتی برای خرید کالاهایی کرده‌اند که اصلا به آن‌ها نیازی نداشته‌اند. به همین خاطر، سعی می‌کنند با ته مانده از حساب ماهیانه، خود را توجیه کنند که مقداری برای پس انداز کنار گذاشته‌اند. بگذریم. طبق تحقیقات دانشگاه پنسیلوانیا، دو روش آسان برای پس انداز ماهیانه وجود دارد؛

  فهرست مواد غذایی

  یکی از این دو روش ساده این است که به فهرست مواد غذایی که هر ماه باید تهیه شود پایبند باشیم. شاید باورش سخت باشد اما با پایبندی به این فهرست می‌توان تا حد قابل توجهی از هزینه‌های تکان دهنده جلوگیری کرد. در کشورهایی مانند کانادا ثابت شده است که خانواده‌های پایبند به فهرست غذایی، ماهیانه توانایی پس‌انداز 2600 دلار در ماه را دارند.

  چند نکته در آموزش پس‌انداز به کودکان

  استفاده از پول نقد

  البته در چنین روزهایی، به خاطر شیوع ویروس کرونا، توصیه به خرید با پول نقد نمی‌شود اما تحقیقات نشان داده است زمانی که اقدام به خرید با کارت اعتباری می‌کنیم به طور دقیق متوجه حجم پول در خرج و مخارج نمی‌شویم. پول نقد به خاطر حضور فیزیکی که دارد می‌تواند ما را از این نظر که در حال صرف چه میزان پول هستیم آگاه کند. ناگفته نماند که نه تنها به خاطر جلوگیری از بیماری کووید 19 بلکه به خاطر امنیت بیش‌تر و حجم کم‌تر، بیش‌تر به استفاده از کارت‌های اعتباری تشویق می‌شویم.

  تطبیق قیمت

  یکی از ساده‌ترین راهکارهایی که می‌توان در طول ماه برای پس انداز ماهیانه انجام داد تطبیق قیمت در زمان خرید است. بی شک برای هر کدام از ما اتفاق افتاده است که بدون توجه به قیمت کالاها و صرفا به خاطر عادت به خرید از فروشگاه خاصی، مدام به آن سر می‌‎زنیم و خرید می‌کنیم. اما حتی یک بار هم نشده که قیمت کالا خریداری شده را در فروشگاه دیگر بررسی کنیم. تطبیق قیمت باعث می‌شود که کالاهای مشابه با قیمتی منصفانه‌تر را پیدا کنیم و به این ترتیب در هزینه‌های ماهیانه‌مان صرفه جویی کنیم. با همین راهکار ساده برای پس انداز ماهیانه می‌توانیم تا 25 درصد از میزان هزینه‌های خود را کاهش دهیم.

  مقالات مرتبط
  پربازدیدهای اخیر
  تازه‌ترین‌ها