سرمایه+>موفقیت>گزارش بلومبرگ از زمان 7 ساله برای بازگشت به زندگی عادی>

کرونا کی تمام می‌شود؟

گزارش بلومبرگ از زمان 7 ساله برای بازگشت به زندگی عادی

  • اشتراک‌گذاری
  • 69
  • 0

  یکی از سوالات بسیار مهمی که یک سالی است در ذهن همه مطرح می‌شود، این است که کرونا کی تمام می‌شود؟ جواب دادن به این سوال ساده بسیار دشوار است. با وجود آن که به نظر می‌رسد واکسن‌های موثری برای حل مساله کرونا کشف شده‌اند، هنوز مسائلی در مورد زمان بازگشت به زندگی عادی گذشته وجود دارد. هنوز هم بسیاری از کشورها در تامین واکسن مورد نیاز برای مردمان خود با مشکل روبرو هستند. در واقع توزیع واکسن‌ها در کشورهای مختلف متفاوت است. به همین دلیل هم غلبه بر کرونا در کشورهای مختلف فرق می‌کند. در ادامه به این موضوع می‌پردازیم که کرونا کی تمام می‌شود.

  کی به زندگی عادی برمی‌گردیم؟

  رسانه معتبر بلومبرگ اقدام به ایجاد پایگاه داده‌ای برای ویروس کرونا و مسائل مرتبط با آن در سراسر جهان کرده است. بر اساس این پایگاه، برخی از کشورها در مبارزه با ویروس کووید-19 پیشرفت سریع‌تری نسبت به سایر کشورها داشته‌اند. در واقع برخی کشورها دوز مورد نیاز برای واکسینه کردن کامل 75 درصد از جمعیت خود را نیز فراهم کرده و اندکی نیز چند برابر واکسن مورد نیاز کشور خود واکسن خریداری کرده‌اند. کارشناسان سلامت معتقدند 70 تا 85 درصد از جمعیت باید واکسینه شوند تا شرایط به حالت طبیعی بازگردد.

  اسرائیل بیشترین میزان تزریق واکسن را در میان کشورهای جهان دارد و قصد دارد دو ماهه این کار را به انجام برساند. این اتفاق در آمریکا حدود ابتدای سال 2022 رخ خواهد داد. بر اساس یافته‌های بلومبرگ 7 سالی طول می‌کشد تا با توجه به تفاوت‌های موجود در کشورها در کسب واکسن، جهان به شرایط عادی برگردد.

  چقدر طول می‌کشد تا هر کشوری مصون شود؟

  بر اساس اطلاعاتی که بلومبرگ جمع‌آوری کرده است، در برخی از کشورها زمان بازگشت به زندگی عادی سریع‌تر و در برخی کندتر است. البته این در حالی است که روند تولید واکسن و سرعت آن در همین حد ثابت باقی بماند. به همین دلیل این آمار و ارقام در آینده قابل تغییر است. اما اگر شرایط به همین حال باقی بماند، کانادا به 9.7 سال برای تلقیح واکسن دو دوزی به 75 درصد از جمعیت خود نیاز دارد. این عدد برای شیلی 7.6 سال و برای چین 7 سال است. در بیشتر کشورهای اروپایی زمان برگشت به زندگی طبیعی و عادی، بین 3 تا 4 سال تخمین زده می‌شود. آلمان 3.2 سال، فرانسه 3.9 سال و اسپانیا 3.1 سال دیگر به شرایط سابق بازخواهند گشت.

  این در حالی است که بریتانیا حدود 6 ماه دیگر و امارات تا 4 ماه دیگر می‌توانند به حالت عادی برگردند. گزارش بلومبرگ وضعیت بسیاری از کشورها از جمله ایران را بررسی نکرده است.

  بیشتر بخوانید: پس از کرونا اقتصاد چگونه است؟

  آخرین آمار از مرگ و میر کرونا

  بر اساس آمارهای رسمی، تاکنون کل افراد مبتلا به ویروس کووید-19 به 106 میلیون نفر رسیده است که از این میان 2.31 میلیون نفر فوت کرده‌اند. ایالات متحده با ابتلای 27 میلیون نفر و مرگ 462 هزار نفر بیشترین میزان ابتلا و مرگ ناشی از کرونا را در جهان دارد. پس از این کشور نیز بیشترین مرگ و میر متعلق به برزیل، مکزیک، هند، بریتانیا، ایتالیا، فرانسه، روسیه، آلمان، اسپانیا و ایران قرار گرفته‌اند. ایران از نظر رتبه مرگ و میر بر اثر کرونا یازدهم است و بیش از 58 هزار نفر تاکنون بر اثر این بیماری جان باخته‌اند.

  مقالات مرتبط
  💬 نظرات
  برای نظر دادن وارد شوید
  هنوز نظری داده نشده است، شما اولین نفر باشید...