3 نکته برای متمایز کردن کسب و کارمان با دیگران

  • اشتراک‌گذاری
  • 29
  • 0
3 نکته برای متمایز کردن کسب و کارمان با دیگران

امروزه در دنیایی زندگی می‌کنیم که بیش از هر زمان دیگری نیازمند شفاف‌سازی فعالیت‌های تجاری خود برای مصرف کنندگان و مخاطبان خود هستیم. یکی از بهترین گزینه‌های شفاف سازی برندسازی آگاهانه است؛ به این معنی که به جای این که مصرف کننده به دنبال شناخت و جمع‌آوری اطلاعات برای اعتماد کردن به کسب و کار و تجارت ما باشد، ما زودتر دست به کار شناساندن خود به او باشیم. اصطلاح "نشانه‌های آگاه کننده" به شرکت‌هایی اشاره دارد که با داشتن هدفی عمدی و یا پذیرفتن مسئولیت اجتماعی هدفی بالاتر را متصور می‌شوند و با همین اقدام گام اول برندسازی آگاهانه را برای تجارت خود برمی‌دارند. در ادامه به برخی روش‌های علمی و کاربردی برای برندسازی خواهیم پرداخت.

سرمایه گذاری آنلاین با کیان دیجیتال

شفاف سازی هدف تجاری

نسبت به آن چه که می‌خواهید به مصرف کننده‌تان ارائه دهید شفاف عمل کنید. انتخاب یک مارک تجاری آگاهانه می‌تواند چندین گام برندسازی آگاهانه شما را به جلو حرکت دهد. برخی از برندسازی‌های آگاهانه موفق به طور عمدی با توجه به ارزش‌های اجتماعی انجام شده‌اند. به عنوان مثال در ایالات متحده آمریکا استفاده از رنگ سیاه در برندها یکی از برندسازی‌های آگاهانه‌ای بوده است که به طور ناخودآگاه به گونه‌ای مسئولیت اجتماعی به همراه می‌آورد و به این ترتیب، یک برند تبدل به یک نماد محبوب در جامعه تبدیل می‌شود. برندسازی موفق و جلب اعتماد تنها با ارائه یک محصول عالی به دست نمی‌آید. مردم تمایل دارند از شرکتی خرید کنند که آن را همسو با خود می‌بینند و به آن اعتماد دارند.

روش های برندسازی آگاهانه

تبلیغات کاذب و راهکارهای قدیمی در بازاریابی از دور خارج شده‌اند. کسب و کاری که می‌خواهد پویا و تاثیرگذار باشد باید به برندسازی آگاهانه و تصمیم گیری‌های هدف دار رو بیاورد. یکی از اهدافی که بسیاری از شرکت‌ها تلاش دارند در آن سهیم شوند و نوآوری به خرج دهند مسئولیت‌های محیط زیستی است. بسیاری از شرکت‌ها تمام تلاش خود را گذاشتند تا محصولاتی را ارائه دهند که حامی محیط زیست باشند. ناگفته نماند که ارائه کمک‌های تحصیلی و یا کمک‌های مالی از دیگر گزینه‌های برندسازی آگاهانه هستند که می‌توان از آن‌ها به خوبی استفاده کرد.

مشارکت کنیم

بی شک اصطلاح (B to B) را شنیده‌ایم. روش "بی تو بی" یکی از روش‌های رایج دیگر برای برندسازی آگاهانه است. بی تو بی به این معنی است که یک شرکت برای این که بتواند خود را هر چه بهتر بشناساند با شرکت و برند دیگری همکاری می‌کند و هر دو طرف شروع به معرفی یکدیگر می‌کنند و کمپین‌های مشترک انجام می‌دهند. به این ترتیب اعتبار و درک مشتری از نوع فعالیت‌های هر دو برند بالا می‌رود.

تازه‌ترین‌ها