سرمایه+>افراد موفق>چند نکته موفقیت مالی از دیدگاه میلیاردرها>

چند نکته موفقیت مالی از دیدگاه میلیاردرها

  • اشتراک‌گذاری
  • 37
  • 0
چند نکته موفقیت مالی از دیدگاه میلیاردرها

بسیاری از ما به دنبال موفقیت مالی هستیم و می‌خواهیم در این زمینه موفق شویم. برخی در این خصوص به نظرات افراد موفق توجه می‌کنند. اما ممکن است در برخورد اول با خود بگوییم که آخر کدام یک از نکات مالی شخصی یک میلیاردر است که می‌تواند به ما در اداره امور مالی‌مان کمک کند؟ اما خوب است بدانیم که در میان نکات مالی شخصی میلیاردرها می‌توان به راهکارهای مناسبی دست پیدا کرد. در ادامه به برخی از این نکات خواهیم پرداخت.

سرمایه گذاری آنلاین با کیان دیجیتال

هر چه زودتر شروع کنید

اگر به جدول رتبه بندی ثروتمندان در هر سال توجه کنیم بیش‌تر نام افرادی از کشورهای پیشرفته را در این فهرست‌ها می‌بینیم. چند سال پیش نام کارلوس اسلیم هلو، یک تاجر مکزیکی به عنوان ثروتمندترین فرد جهان در صدر تمام این جداول جا خوش کرد که برای همه تعجب برانگیز بود. در میان نکات شخصی مالی میلیاردرهایی مانند کارلوس مکزیکی به نکته‌ای بر می‌خوریم که رمز موفقیت او بوده است. کارلوس اسلیم معتقد است که برای انجام کارها زیاد نباید دست دست کرد و هر چه زودتر باید کار را شروع کرد. این که منتظر تغییر و تحول خاصی در بازارهای مالی باشید چندان عاقلانه به نظر نمی‌رسد. حتی ممکن است حرکت ما باعث تغییر و تحول شود و بازار به جنب و جوش افرادی مانند ما برای حرکت و تغییر نیاز داشته باشد.

به خود ایمان داشته باشیم

ممکن است حساب بانکی‌‌مان خالی باشد اما می‌توان در هر شرایطی به خودمان ایمان داشته باشیم. همان طور که اپرا وینفری، مجری معروف و جهانی می‌گوید؛ "شما همان چیزی می‌شوید که به آن اعتقاد داشته‌اید!" پس باید در هر تغییر و تحول و قرار گرفتن در هر شرایطی برای موفقیت به خودمان ایمان داشته باشیم. شاید داشتن تنها 500 هزار تومان به چشم نیاید اما با همین میزان پول می‌توان سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری را شروع کرد و در مسیر درست قرار گرفت.

ساده بگیرید

ضربان زندگی هر چه تندتر و نامنظم‌تر باشد و زندگی در قید و بند بایدها و نبایدهای خودساخته قرار گیرد، حال ما نیز به همان میزان نابسامان خواهد بود. زندگی را ساده بگیریم. یکی از نکات مالی شخصی میلیاردرها که شاید به نظر بسیاری از ما عجیب به نظر برسد نحوه زندگی کردن ساده بعضی از آن‌ها است. به عنوان مثال کارلوس اسلیم به مدت 40 سال در یک خانه زندگی کرده است و از این جهت اصلا تنوع طلبی را نمی پذیرد. وارن بافت نیز از سال 1957 تا به حال در خانه‌ای زندگی می‌کند که با چند هزار دلار خریداری کرده است.

در ستایش پیاده روی و عمومیت

پیاده روی و یا استفاده از وسایل نقلیه عمومی جای شرمندگی ندارد. جان کادول، دیوید چریتون و چاک فینی از میلیاردرهایی هستند که هر روز قدم می‌زنند و از دوچرخه سواری و استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی برای رفت و آمد استفاده می‌کنند. از دید این سه میلیاردر با این نوع از امکانات برای رفت و آمد هم می‌توان به محیط زیست کمک کرد و هم می‌توان با احوالات مردم آشنا شد و در رگه‌های اصلی زندگی شهری زیست و واقع بینانه عمل کرد.

مقالات مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها