سرمایه+>سرمایه‌گذاری>تحلیل قیمت اتریوم در روزهای آینده از نگاه کارشناسان fxempire>

وضعیت قیمت ارزهای دیجیتال در هفته جاری

تحلیل قیمت اتریوم در روزهای آینده از نگاه کارشناسان fxempire

  • اشتراک‌گذاری
  • 67
  • 0
تحلیل قیمت اتریوم در روزهای آینده از نگاه کارشناسان fxempire

قیمت اتریوم در هفته جاری چقدر تغییر می‌کند؟ این پرسشی است که برای بسیاری از سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال مطرح شده است. قیمت ارزهای دیجیتال در روزهای اخیر با افت قابل توجهی روبرو شده است و تحلیل قیمت اتریوم و بیت کوین به دغدغه بسیاری از فعالان حوزه رمزارزها تبدیل شده است. کارشناسان fxempire به بررسی تغییرات قیمت هفتگی بیت کوین و اتریوم در روزهای اخیر پرداخته‌اند. در ادامه به این تحلیل قیمتی اتریوم اشاره می‌کنیم.

روند تغییرات قیمتی اتریوم

قیمت اتریوم در یک ماه و نیم اخیر افت زیادی را شاهد بوده است. این ارز دیجیتال معتبر که در این بازه زمانی تا مرز 4400 دلاری افزایش یافته بود، در هفته‌های اخیر شاهد افت چشمگیری بوده و حتی به 2080 دلار نیز افت کرده بود. البته در حال حاضر قیمت اتریوم در محدوده 2640 دلار است. بسیاری از سرمایه‌گذاران این ارز دیجیتال مهم با این پرسش روبرو هستند که قیمت اتریوم در هفته‌ اخیر به کجا می‌رود؟ در واقع تحلیل قیمت اتریوم نشان می‌دهد وضعیت این ارز در روزهای آینده چطور خواهد بود.

بیشتر بخوانید: همه چیز در مورد آشنایی با ارزهای دیجیتال

اتریوم در هفته‌ای که گذشت

اتریوم در هفته منتهی به 30 مه (دو روز گذشته)، 13.69 درصد رشد کرد و توانست تا حدودی افت 41.43 درصدی ناشی از هفته ما قبل آن را پوشش دهد. اتریوم در پایان یکشنبه به 2388 دلار رسیده بود. با افت قیمت اتریوم در این مدت، مقاومت مهم آن در 3217 دلار از دست رفته بود. با این حال، اتریوم از حدود قیمت 2100 دلار در مقابل افت قیمت مقاومت کرد.

بیشتر بخوانید: بیت کوین چیست و چقدر برق مصرف می‌کند؟

تحلیل قیمت اتریوم در روزهای آینده

اتریوم در مسیر صعود خود باید بتواند از مرز 2844 عبورکند. سپس نخستین مقاومت مهم سر راه خود را در قیمت 3 هزار دلاری مشاهده خواهد کرد. در صورتی که استقبال از اتریوم در روزهای آتی شدت بگیرد و بهای آن در بازار ارزهای دیجیتال بیش از این مقاومت مهم رشد کند، اتریوم باید از مقاومت مهم دوم 3299 دلاری بگذرد.

بیشتر بخوانید: چگونه بهترین ارز دیجیتال را انتخاب کنیم؟

در صورتی که اتریوم در بازار با افت قیمت روبرو شود و بهای آن روندی نزولی در پیش بگیرد، حمایت‌های آن فعال خواهند شد. تحلیل قیمت اتریوم از سوی کارشناسان fxempire حاکی از آن است که نخستین سطح حمایتی مهم اتریوم در عدد 2002 دلار قرار گرفته است. پس از آن، در صورتی که قیمت اتریوم همچنان به افت خود ادامه دهد، بهای آن با حمایت دوم روبرو خواهد شد که عدد آن 1616 دلار است.

بیشتر بخوانید: تحلیل قیمت بیت کوین در روزهای آینده

قیمت دلار؛ عامل دیگر اثرگذار بر سود اتریوم

یکی دیگر از عواملی که سرمایه‌گذاران ایرانی با آن روبرو هستند و بر عایدی آنها از ارزهای دیجیتال تاثیر می‌گذارد، آینده قیمت دلار است. اگر برجام به زودی محقق شود و بهای دلار در بازار کاهش یابد، دارندگان این ارزها با افت ارزش دارایی خود مواجه می‌شوند اما اگر بهای دلار در بازار آزاد ثابت بماند یا حتی در صورت طولانی شدن یا عدم توافق افزایش یابد، دارایی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال می‌تواند با رشد روبرو شود. به این ترتیب، بازدهی ارزهای دیجیتال برای ایرانیان به جز تحولات جهانی بازار رمزارزها به تحولات سیاسی در ایران نیز بستگی دارد.

مقالات مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها