سرمایه+>افراد موفق>3 توصیه در مورد بهبود کیفیت دورکاری>

چگونه خانه را به محل کار تبدیل کنیم؟

3 توصیه در مورد بهبود کیفیت دورکاری

احسان والیان
  • اشتراک‌گذاری
  • 29
  • 0
  3 توصیه در مورد بهبود کیفیت دورکاری

  کار کردن از راه دور یا به اصطلاح آَشناتر، دورکاری از سال‌ها پیش به عنوان یکی از فعالیت‌ها در کسب و کارهای مختلف مورد توجه و استفاده قرار گرفته است. اما با شیوع ویروس کرونا این سبک از کار کردن پر رنگ‌تر از قبل شده است و جمعیت زیادی از کارآفرینان، شرکت‌ها و فریلنسرها رو به آن آورده‌اند. اما این تغییر سبک در کار کردن مستلزم رعایت اصول خود است. دورکاری یعنی که ما در خانه به امور محل کارمان رسیدگی کنیم. از آن‌جایی که محل کار تفاوت‌های مکانی زیادی با خانه دارد این سوال پیش می‌آید که چگونه خانه را به محل کار تبدیل کنیم تا هم تمرکز داشته باشیم و هم به خاطر در خانه ماندن دچار بی حوصلگی نشویم.

  سرمایه گذاری آنلاین با کیان دیجیتال

  اولین اقدامات مهم

  اول از همه سعی کنید یک اتاق غیر از اتاق‌های معمولی که استفاده می‌کنید به عنوان محل کار انتخاب کنید. هر جایی را که انتخاب می‌کنیم باید به یاد داشته باشیم که نباید تختخواب در نزدیکی ما باشد. از تختخواب به عنوان محل کار استفاده نکنید. حالت راحت مانند دراز کشیدن باعث می‌شود ما از حالت جدی کار کردن خارج شویم. میز کار را به اتاق انتخاب شده انتقال دهیم و به جز وسایل ضروری مانند رایانه، میکروفن و دوربین و یک صندلی ساده و نه صندلی آشپزخانه چیز دیگری وارد اتاق کار نکنیم.

  بروز رسانی ابزار دیجیتال

  همان طور که می‌دانیم، بیش‌تر مشاغلی که به صورت دورکاری قابل انجام است در دسته کسب و کارهای اینترنتی و آی تی قرار دارند. بنابراین به ابزار دیجیتال نیازمند هستیم. ابزار موردنیاز در زمانی که در خانه مشغول به کار هستیم باید بروز رسانی شوند تا در روند کار به مشکل برنخوریم. به یاد داشته باشیم که وقتی در خانه مشغول به کار هستیم، خبری از حضور گروه فنی برای برطرف کردن مشکلات ابزار دیجیتال ما نیست و خودمان باید با بررسی روزانه، هر آن چه که نیاز داریم را با کیفیت تمام در اختیار داشته باشیم.

  توجیه اعضای خانواده

  زمانی که در محل کار قرار داریم، خانواده ما به خوبی می‌دانند که تنها در مواقع اضطراری می‌توانند از ما بخواهند که به خانه برگردیم و به آن‌ها کمک کنیم. حضور در خانه و کار در حالت دورکاری باعث می‌شود که اعضای خانواده محدودیت‌های معمول در زمانی که ما در محل کار حضور داریم را فراموش کنند و در طول ساعات کاری که در خانه هستیم از ما تقاضایی داشته باشند. بدون این که بی احترامی به اعضای خانواده صورت بگیرد، باید آن‌ها را توجیه کنیم که ما در حال انجام وظایف‌مان هستیم.

  بیشتر بخوانید: بازده انتظاری چیست؟ و چه کاربردی برای ما دارد؟

  نتیجه گیری

  در حال سپری کردن روزهایی هستیم که خواه یا ناخواه باید به دورکاری و کار در منزل رو بیاوریم. اما از آن‌‌جایی که هر تغییری نیازمند در نظر گرفتن مشخصه‌هایی است، دورکاری هم نیازمند رعایت نکاتی مانند توجه به محل قرارگیری برای کار، توجیه خانواده و مشخص کردن قوانین شبیه به محل کار در اتاق کار و فراهم کردن ابزارهای موردنیازمان است. ممکن است ایجاد این تغییرات در اول کار کمی سخت باشد اما بعد از مدتی تمرین می‌توانیم فضای جدید کاری را برای خود ایجاد کنیم.

  مقالات مرتبط
  پربازدیدهای اخیر
  تازه‌ترین‌ها