سرمایه+>افراد موفق>صدرنشینی بزوس در باشگاه ثروتمندان جهان>

ثروتمندترین افراد جهان تا پایان ماه مارس 2021

صدرنشینی بزوس در باشگاه ثروتمندان جهان

امیر شاملویی
  • اشتراک‌گذاری
  • 73
  • 0
  صدرنشینی بزوس در باشگاه ثروتمندان جهان

  گزارش بلومبرگ در پایان ماه سوم میلادی سال 2021 از صدرنشینی جف بزوس در باشگاه ثروتمندترین افراد جهان حکایت دارد. بر اساس این گزارش، بزوس که تا مدتی پیش مدیر عامل شرکت آمازون بود، با ثروت 180 میلیارد دلاری خود بالاتر از ثروتمندان مطرحی مانند ایلان ماسک، بیل گیتس و مارک زاکربرگ ثروتمندترین انسان روی زمین است. در ادامه نگاهی به برترین ثروتمندان جهان خواهیم انداخت.

  جف بزوس برنده رقابت با ایلان ماسک

  در ماه‌های اخیر، صدرنشینی ثروتمندترین افراد جهان چند بار بین جف بزوس و ایلان ماسک دست به دست شد. اما از ماه گذشته بزوس ظاهرا جای خود را تثبیت کرده و در این ماه نیز صدرنشین بوده است. پس از بزوس با ثروت عظیم 180 میلیارد دلاری‌اش، ایلان ماسک با 15 میلیارد دلار کمتر قرار گرفته است. در هفته‌های اخیر، یکی از پروژه‌های ایلان ماسک که به ارسال فضاپیما به خارج از زمین مربوط می‌شود با شکست روبرو شده بود و خرید خودروهای الکتریکی تسلا هم در چین که یکی از بازارهای مطرح آن است، با مشکلاتی توام شد. این موضوعات موجب شده رتبه دوم ثروتمندترین فرد جهان فعلا با 165 میلیارد دلار در اختیار وی باشد.

  بیشتر بخوانید: داستان تسلا و ایلان ماسک / چطور یک شرکت چند صد میلیارد دلاری ساخته شد؟

  سردمداران مایکروسافت و فیسبوک در رده‌های بعدی

  نگاه دیگری به فهرست بالا نشان می‌دهد بیل گیتس در پایان ماه سوم میلادی 2021 با ثروت 140 میلیارد دلاری در رتبه سوم قرار دارد و پس از وی نیز برنار آرنوی فرانسوی با ثروت 124 میلیارد دلاری جای گرفته است. در این میان، مارک زاکربرگ که با فیسبوک نام خود را بر سر زبان‌ها انداخت، در رتبه پنجم جای دارد. ثروت زاکربرگ به 109 میلیارد دلار می‌رسد اما در هفته‌های اخیر در استرالیا با مشکلاتی در زمینه تبلیغات روبرو شده بود. پنج ثروتمند بالا همگی بیش از 100 میلیارد دلار ثروت دارند و مجموع ثروت آنان به 718 میلیارد دلار می‌رسد.

  وارن بافت افسانه‌ای در رتبه ششم؛ بنیانگذاران گوگل در رتبه‌های دیگر

  در رده‌های بعدی ثروتمندان وارن بافت، سرمایه‌گذار افسانه‌ای و مشهور قرار دارد که کنترل شرکت برکشایر هتوی را در اختیار دارد و ثروتش به 98.3 میلیارد دلار می‌رسد. در فهرست این ماه، وارن بافت یک پله صعود کرده و جایش را با لری پیج عوض کرده است. لری پیج که اکنون به رتبه هفتم رسیده، از بنبانگذاران گوگل است و ثروتی معادل با 94.4 میلیارد دلار دارد. سرگئی برین، دیگر فرد مطرح و بنیانگذار گوگل نیز در رتبه هشتم جای دارد و ثروتش به 91.3 میلیارد دلار می‌رسد.

  بیشتر بخوانید: توصیه های برتر وارن بافت در سرمایه گذاری

  از ثروتمندترین زن جهان تا ثروتمندترین آسیایی

  دو رتبه نهم و دهم باشگاه ثروتمندترین افراد جهان در پایان ماه مارس به ترتیب به لری الیسون و استیو بالمر تعلق دارد. در رتبه‌بندی ماه قبل الیسون دهم و بالمر نهم بودند. ثروت الیسون 84.1 میلیارد دلار و ثروت بالمر 83.8 میلیارد دلار برآورد می‌شود.

  همان طور که دیده می‌شود، در این فهرست بجز آرنو که فرانسوی است، سایرین آمریکایی هستند. بر اساس این فهرست ثروتمندترین مرد آسیایی موکش آمبانی هندی است که ثروتش به 78 میلیارد دلار می‌رسد و در رتبه یازدهمین فرد ثروتمند دنیا جای دارد. ثروتمندترین زن جهان نیز فرانسواز بتانکور میرز است که در رتبه دوازدهمین ثروتمند جهان جای دارد و ثروتش به 76.4 میلیارد دلار می‌رسد.

  مقالات مرتبط
  پربازدیدهای اخیر
  تازه‌ترین‌ها