سرمایه+>موفقیت>بازگشت جهان به شرایط عادی در پایان 2022>

فایزر در رتبه نهم نوآورترین شرکت‌های جهان

بازگشت جهان به شرایط عادی در پایان 2022

  • اشتراک‌گذاری
  • 13
  • 0

بیش از یک سال است که دنیا با یکی از دشوارترین چالش‌های خود روبرو شده است. شیوع ویروس کرونا موجب شده بسیاری از اقتصادهای جهان با سختی مواجه شوند و میزان فعالیت‌های اقتصادی به دلیل قرنطینه و فاصله‌گذاری اجتماعی کاهش یابد. نحوه معمول زندگی نیز به دلیل این ویروس مختل شده است. در حال حاضر موج کرونا در هند بیداد می‌کند و واکسیناسیون در برخی از کشورها در حال انجام شدن است. درست است که واکسن‌های موثری کشف شده‌اند اما زمان لازم است تا این تعداد واکسن تولید، توزیع و تزریق شود. سوالی که اکنون برای بسیاری مطرح شده، این است که دنیا کی به شرایط عادی برمی‌گردد؟ در ادامه به این موضوع بیشتر می‌پردازیم.

دنیا کی به شرایط عادی برمی‌گردد؟

همان طور که گفتیم این سوال بسیاری از مردم دنیا است. در این خصوص، بیل گیتس، یکی از ثروتمندترین افراد دنیا و بنیانگذار شرکت عظیم مایکروسافت، زمان نرمال شدن را پایان سال 2022 حدس زده است. وی در مصاحبه‌ای با شبکه اسکای نیوز اعلام کرده است که امکان دارد دنیا تا پایان سال آینده میلادی به طور کامل به حالت عادی برگردد. وی گفته است که نرخ بالای واکسیناسیون در آمریکا و بریتانیا احتمالا تا پایان سال 2021 شرایط را عادی می‌کند. با این حال، انتظار زیادی ندارد که این مساله تا پیش از پایان سال آینده کاملا به اتمام برسد. وی پیشتر در گفتگویی اعلام کرده بود که همه‌گیری آینده ممکن است 10 برابر بدتر باشد.

فایزر در کنار گوگل، آمازون و اپل

صرف نظر از تمام معایب و مشکلاتی که شیوع کرونا داشت، اما این همه گیری اثرات مثبتی نیز داشته است. شیوع کرونا موجب شد شرکت‌های دارویی پیشرفت‌های چشمگیری در برخی زمینه‌ها داشته باشند که می‌تواند در آینده برای نسل بشر مفید باشد. به تازگی گروه مشاوره بوستون در گزارشی نوآورترین شرکت‌های جهان را فهرست کرده‌اند. نکته جالب در این میان، حضور شرکت فایزر، تولیدکننده یکی از واکسن‌های مقابله با کرونا است. این شرکت اکنون جزو 10 شرکت نوآور قرار گرفته و در کنار غول‌های فناوری مانند اپل، گوگل و آمازون ایستاده است.

نوآورترین شرکت‌های جهان

شرکت مشاوره بوستون از سال 2005 دست به انتشار فهرستی می‌زند که 50 شرکت نوآور را در آن قرار می‌دهد. در این فهرست شرکت اپل در رتبه نخست قرار دارد و پس از آن آلفابت (شرکت مادر گوگل) و آمازون جای گرفته‌اند. پس از این شرکت‌ها، به ترتیب مایکروسافت، تسلا، سامسونگ، آی‌بی‌ام، هوآوی و سونی قرار دارند. فایزر در این فهرست توانسته است به جایگاه نهم دست پیدا کند و این اولین باری است که این شرکت در این جایگاه قرار می‌گیرد. در این فهرست، شرکت‌های دارویی دیگری نیز به چشم می‌خورند که البته رتبه‌های پایین‌تری دارند. شرکت جانسون و جانسون در رده بیستم و شرکت مدرنا در رتبه 42 قرار دارند. آسترازنکا نیز رتبه 49 را در اختیار گرفته است.

مقالات مرتبط
💬 نظرات
برای نظر دادن وارد شوید
هنوز نظری داده نشده است، شما اولین نفر باشید...