افت چشمگیر مهمترین ارز دیجیتال

بیت کوین به کانال 50 هزار دلار سقوط کرد

  • اشتراک‌گذاری
  • 34
  • 0
بیت کوین به کانال 50 هزار دلار سقوط کرد

بهای بیت کوین در یکی دو روز گذشته و پس از رسیدن به یک رکورد تاریخی، یعنی آستانه 65 هزار دلار، رو به افول گذاشت و حتی به مرز 52 هزار نیز افت کرد. با این حال، در حال حاضر بهای این ارز دیجیتال مهم اندکی بالاتر رفته و در محدوده 56 هزار دلار مبادله می‎شود. در ادامه به تحولات ارزهای دیجیتال در این روزها می‌پردازیم و به آستانه قیمتی که متخصصان معتقدند بهای بیت کوین تا آنجا کاهش خواهد یافت، اشاره خواهیم کرد.

چرا بیت کوین افت کرد؟

شنیده‌ها حاکی از این است که علت افت چشمگیر در بازار ارزهای دیجیتال، شنیده شدن شایعاتی مبنی بر اتهام پولشویی برخی نهادهای مالی از سوی خزانه‌داری آمریکا است. به نظر می‌رسد این اتهام مبنی بر پولشویی با استفاده ارزهای دیجیتال باشد.

وضعیت بازار ارزهای دیجیتال چگونه است؟

وضعیت بازار ارزهای دیجیتال معمولا به شرایط بیت کوین بستگی دارد. این ارز دیجیتال که مهمترین و نخستین ارز دیجیتال معرفی شده است، بیش از نیمی از ارزش بازار ارزهای دیجیتال را در اختیار دارد. افت یا افزایش بهای بیت کوین بر ارزش سایر ارزهای دیجیتال موجود در این بازار اثرگذار است. برای همین منظور به بررسی دو شاخص برای تعیین وضعیت بیت کوین و این بازار می‌پردازیم. دو شاخص «ترس و حرص» و «احساسات بیت کوین» تصویری از این بازار برای ما فراهم می‌آورند. «شاخص ترس و حرص» بیت کوین عددی بین 0 تا 100 است که نشان می‌دهد وضعیت این ارز چگونه است. هر چه این عدد به صفر نزدیک‌تر باشد، برای خرید وقت بهتری است و هر چه به 100 نزدیک‌تر باشد، احتمالا وقت فروش بهتری است. در حال حاضر این عدد روی 79 است، در حالی که دیروز و هفته گذشته 76 بود.

بیشتر بخوانید: بیت کوین چیست و چقدر برق مصرف می‌کند؟

از طرف دیگر، شاخص احساسات بیت کوین روی عدد 0.453 است. هر چه این عدد نزدیک به صفر باشد برای خرید بهتر و هر چه به یک نزدیک‌تر باشد، برای فروش بهتر است. این عدد فعلا متوسط است. با این حال نباید فراموش کرد که این شاخص‌ها هم قطعی نیستند و صرفا یک ملاک برای سنجش وضعیت به شمار می‌روند.

بیشتر بخوانید:چگونه بهترین ارز دیجیتال را انتخاب کنیم؟

قیمت بیت کوین به کجا می‌رسد؟

شاید بسیاری از سرمایه‌گذاران این ارز دیجیتال فکرش را نمی‌کردند که این ارز دیجیتال پس از رسیدن به مرز 65 هزار دلاری این قدر زود به کانال 50 هزار دلار بازگردد. ولی چنین اتفاقی افتاد. اگر در بازارهای مالی فعالیت کرده باشید، می‌دانید که نوسان جزیی جدانشدنی از بازارها است. با این حال، تجربه بیت کوین حاکی از این است که در صورت ریزش کسی به طور قطعی نمی‌داند این افت در چه عددی آرام می‌گیرد و قیمت آن چقدر خواهد شد. برخی کارشناسان در این خصوص نظراتی دارند. تحلیلگران اف‌اکس استریت معتقدند این موضوع می‌تواند بیت کوین را به کانال 51 هزار دلار برساند. این نخستین افت قابل توجه بهای بیت کوین از ماه فوریه یعنی دو ماه قبل است. این تحلیگران معتقدند در صورتی که بیت کوین به زیر 51 هزار دلار سقوط کند، تا 47 هزار دلار نیز افت خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:همه چیز در مورد آشنایی با ارزهای دیجیتال

جمع‌بندی: یک نکته برجامی

یک نکته قابل توجه این روزهای بیت کوین برای سرمایه‌گذاران ایرانی این بازار، افت دلار و زمزمه‌های احیای برجام در روزهای اخیر است. اثر اصلی احیای برجام روی قیمت دلار خواهد بود و آن را کاهش خواهد داد. با این حال، باید توجه کرد که این کاهش موجب می‌شود کسانی که در قیمت‌های بالایی بیت کوین را خریده‌اند، در آستانه زیان نیز قرار گیرند. بنابراین اگر قصد ورود به این بازار را دارید، در روزهای اخیر بیشتر دقت کنید.

مقالات مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها