بــرای هــــر هـدفـی
صندوق سرمایه‌گذاری داریم

تورم بالای سال‌های اخیر و کاهش قدرت خرید و ارزش پول خانوارها، اهمیت سرمایه‌گذاری و یک انتخاب درست و مطمئن را بیش از پیش به ما یادآور شده است. در بازارهای مالی انتخاب‌های متفاوتی برای سرمایه‌گذاری وجود دارد اما هر بازاری ویژگی‌های خاص خود را دارد و ممکن است برخی گزینه‌ها برای دسته خاصی از افراد انتخاب خوبی نباشند. در واقع سرمایه‌گذاری در بازارها عمدتا نیازمند وقت و دانش است تا سرمایه افراد را حفظ کنند. با این حال صندوق سرمایه‌گذاری این مشکل را رفع کرده است. صندوق‌های سرمایه‌گذاری ابزاری ایده آل برای سرمایه‌گذاری افراد مختلف متناسب با نیازها و سطوح ریسک مختلف هستند.

برای مشاوره رایگان سرمایه‌گذاری، شماره تماس خود را وارد کنید.

اگر ...

دانش مالی کافی ندارید...

زمان کافی ندارید...

سرمایه زیادی ندارید...

ما برای شما راه‌حل‌های سرمایه‌گذاری داریم

pic motion

فهرست صندوق های سرمایه گذاری

بیشتر از 700 هزار میلیارد تومان از منابع مردم تا پایان نیمه اول سال 1402 در 339 صندوق سرمایه‌گذاری تجمیع شده است. این صندوق‌ها از نظر ترکیب دارایی‌ها به صندوق‌های درآمد ثابت، سهامی، مختلط، کالایی، صندوق در صندوق، املاک و مستغلات، زمین و ساختمان، پروژه‌ و جسورانه تقسیم می‌شوند. علاوه بر این، این صندوق‌ها سرمایه‌گذاری از نظر شیوه معامله نیز به دو دسته قابل معامله در بازار و صدور و ابطالی تقسیم می‌شوند. 

نام صندوقحداقل مبلغ سرمایه‌گذاریسود روزشماردوره تقسیم سودسطح ریسکبازدهی سالانهدارایی کل صندوق (میلیارد تومان)تعداد سرمایه‌گذاران

آیا می‌خواهید در صندوق‌های سرمایه‌گذاری کیان سرمایه‌گذاری کنید؟

مقایسه بازدهی صندوق‌های سرمایه گذاری کیان با بازارهای موازی

اولین معیار که باعث می‌شود یک سرمایه گذار اقدام به انتخاب یک صندوق سرمایه گذاری کند، میزان بازدهی آن صندوق است. برخی از انواع صندوق های سرمایه گذاری بازدهی قطعی ندارند اما صندوق های درآمد ثابت می‌توانند سود ثابت و کم ریسک به افراد پرداخت کنند. هنگامی که تورم انتظاری در کشور تشدید شود، بازدهی صندوق های سرمایه گذاری سهامی به طور کلی بهتر از سایر صندوق‌ها خواهد بود. از سوی دیگر، در شرایطی که تورم انتظاری محدود باشد، بازدهی صندوق های سرمایه گذاری مختلفی از جمله گزینه‌های درآمد ثابت می‌تواند مناسب باشد.

مقایسه
آوای سهام کیان
با
شاخص کل بورس
بازه زمانی۱ ماهه۳ ماهه۶ ماهه۱ سالهاز ابتدا

میانگین بازدهی سالانه شده صندوق‌های سرمایه‌گذاری کیان

از ابتدای فعالیت تا پایان تابستان ۱۴۰۲

صندوق درآمد ثابت با سپرده بانکی

صندوق طلای کیان با دلار

صندوق آوای سهام کیان با شاخص کل

میانگین بازدهی سالانه شده صندوق های سرمایه گذاری در بالا دیده می‌شود (منتهی به 31 شهریور 1402). همان طور که مشخص است سرمایه گذاری در صندوق های سهامی در بلندمدت بهترین بازدهی را داشته است. این صندوق مناسب افرادی هست که به دنبال سود و بازدهی بیشتر از تورم بوده، توانایی و تمایل پذیرش سطح ریسک بالا را داشته و دارای افق سرمایه گذاری بلندمدت هستند. از سوی دیگر، صندوق های درآمد ثابت کمترین میزان نوسان را دارند و برای سرمایه گذاری ریسک گریزها با افق سرمایه‌گذاری از چند روز تا چند سال مناسب است.

pic motion
صندوق درآمد ثابت کیان

محاسبه سود صندوق‌های سرمایه‌گذاری

نحوه محاسبه سود صندوق های سرمایه گذاری بنابر نوع صندوق سرمایه گذاری متفاوت است. از طریق ماشین حساب روبه‌رو می‌توانید مجموع اصل و سود سرمایه‌گذاری خود در صندوق‌های سرمایه‌گذاری را براساس نوع صندوق، میزان مبلغ و مدت زمان سرمایه گذاری محاسبه کنید.

سرمایه‌گذاری آنلاین در صندوق‌های سرمایه‌گذاری

یکی از امکاناتی که در صندوق های سرمایه‌گذاری وجود دارد، قابلیت سرمایه‌گذاری آنلاین در صندوق های سرمایه‌گذاری است. این امکان با مراجعه به سایت یا اپلیکیشن فراهم می‌شود. تا قبل از به وجود آمدن فضای سرمایه‌گذاری آنلاین و حضور صندوق های سرمایه‌گذاری در آن به عنوان ابزار مالی نوین، از روش‌های سنتی سرمایه‌گذاری استفاده می‌شد که مشکلات و سختی‌ها و ناامنی‌هایی به همراه داشت. اما حضور صندوق‌های سرمایه‌گذاری و فضای سرمایه‌گذاری آنلاین، مزیت‌هایی به همراه دارند که غیرقابل چشم‌پوشی هستند.

pic motion

مزیت‌های صندوق سرمایه‌گذاری

استفاده از صندوق‌های سرمایه گذاری برای تمام افراد از حرفه‌ای گرفته تا نیمه‌حرفه‌ای و متخصص در زمینه‌های متنوع سرمایه‌گذاری پیشنهاد می‌شود. دلیل این پیشنهاد مزیت هایی است که صندوق سرمایه گذاری دارد.

آیا صندوق سرمایه‌گذاری امن است؟

هیچ صندوق سرمایه‌گذاری وجود ندارد که بتواند بدون مجوز و نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار فعالیت کند. بنابراین سرمایه‌گذاری امن یا به عبارتی سرمایه‌گذاری مطمئن در صندوق های سرمایه‌گذاری به این معنا است که هر فعالیتی در صندوق به صورت لحظه‌ای از طرف ارکان نظارتی صندوق و نهادهای دارای صلاحیت بررسی می‌شود. با توجه به این ابعاد ایمنی در صندوق‌های سرمایه‌گذاری، می‌توان گفت که امکان کلاهبرداری در صندوق های سرمایه‌گذاری وجود ندارد.

انتشار گزارش‌های مالی در سامانه کدال

صندوق‌های سرمایه گذاری موظف هستند که اقدام به انتشار گزارش‌های مالی خود به صورت دوره‌ای در سامانه کدال کنند تا سرمایه‌‎گذاران از آخرین وضعیت آن‌ها آگاه شوند. همچنین ارکان صندوق مانند متولی و حسابرسی صندوق به صورت روزانه و دوره‌ای بر عملکرد صندوق نظارت جامع دارند و گزارش خود را به سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام می‌کنند.

مکنا، سازمان نظارت بر امنیت اطلاعات بازار سرمایه

علاوه بر نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار و ارکان نظارتی صندوق‌ها بر عملکرد صندوق‌های سرمایه‌گذاری، مرکز نظارت بر امنیت اطلاعات بازار سرمایه (مکنا) هم بر فرایندها، نرم افزارها و زیرساخت‌های سرمایه‌گذاری آنلاین صندوق های سرمایه گذاری نظارت دارد و امکان سرمایه گذاری امن را برای سرمایه گذاران فراهم می‌کند.

بازدهی یک‌ساله صندوق‌های سرمایه‌گذاری کیان

loading...

بهترین صندوق‌های سرمایه گذاری

از مهم‌ترین نکاتی که در مسیر سرمایه گذاری غیرمستقیم باید به آن دقت داشت انتخاب بهترین و معتبرترین صندوق های سرمایه گذاری است. معیارهای مختلفی برای انتخاب بهترین صندوق سرمایه گذاری وجود دارد. سابقه و عملکرد گذشته صندوق یکی از ویژگی‌هایی است که باید در انتخاب بهترین صندوق سرمایه گذاری مورد توجه قرار بگیرد. اما علاوه بر آن، معیارهای دیگری نیز وجود دارند که به کمک سرمایه گذاران بیایند. از جمله این معیارها می‌توان به اندازه صندوق یا بزرگی آن، ارزش معاملات آن و ضرایب آلفا و بتای آن توجه کرد. با مقایسه این موارد بین صندوق‌ها می‌‎توان بهترین صندوق های سرمایه گذاری را فهرست کرد.

loading...

بهترین صندوق سرمایه‌گذاری با سود ماهانه

بسیاری از افرادی که برای سرمایه گذاری به سراغ افتتاح حساب‌های بانکی می‌روند، بیش‌تر به این منظور است که بتوانند از سرمایه خود به صورت ماهانه کسب سود یا درآمد کنند. افرادی هم هستند که مخارج زندگی خود را با همین سود ماهانه پرداخت می‌کنند. باید دانست که در میان صندوق‌های سرمایه گذاری با ریسک بسیار کم، صرفا صندوق های درآمد ثابت هستند که با سود بهتر از بانک به عنوان گزینه‌ای مناسب و جایگزین بانک مطرح هستند. براین اساس، بهترین صندوق سرمایه گذاری با سود ماهانه را باید در صندوق‌های درآمد ثابت با تقسیم سود جستجو کرد.

loading...

بهترین صندوق سرمایه‌گذاری با سود بالا

بین بازده و ریسک رابطه مستقیم وجود دارد، بنابراین اگر به دنبال سود بالا هستید باید سطح پذیرش ریسک شما نیز بالا باشد. اگر به دنبال سود بالا هستیم و می‌خواهیم بهترین صندوق سرمایه گذاری با سود بالا را انتخاب کنیم، باید به این نکته توجه داشته باشیم. در شرایط تورمی سرمایه گذاری در صندوق درآمد ثابت سود ثابتی دارد و به همین دلیل هم برای افراد ریسک پذیر با افق زمانی بلندمدت مناسب نیست. این در حالی است که بهترین صندوق سرمایه گذاری با سود بالا در بلندمدت و به خصوص در سال‌های اخیر مربوط به صندوق های سهامی بوده‌اند.

صندوق سرمایه‌گذاری چیست؟

صندوق سرمایه‌گذاری از جمله ابزار مالی نوین در دنیای مالی به حساب می‌آید. صندوق سرمایه‌گذاری امکان سرمایه‌گذاری غیرمستقیم را برای سرمایه گذاران با هر میزان دانش اقتصادی و مالی، بدون نیاز به صرف وقت برای تحلیل فراهم می‌کند. سرمایه‌گذاری غیرمستقیم یعنی این که نیازی به تشکیل سبد سرمایه‌گذاری از سوی خود افراد نیست و صندوق‌ها کار سرمایه‌گذاری را خودشان انجام می‌دهند. صندوق‌های سرمایه‌گذاری این کار را با داشتن تیمی مجرب و آگاه به سرمایه‌گذاری انجام می‌دهند.

آشنایی با صندوق های سرمایه‌گذاری

شناسایی صندوق‌های سرمایه‌گذاری و زمینه‌های مختلف فعالیت آنها از مهم‌ترین و اولین گام‌های هر سرمایه گذار است. صندوق‌های سرمایه‌گذاری، سرمایه‌های خرد و پول‌های کم را از افراد جمع‌آوری می‌کنند و مجموع آن را که مبلغ قابل توجهی می‌شود، در گزینه‌های مختلف سرمایه‌گذاری می‌کنند.
زمینه‌های سرمایه‌گذاری صندوق‌ها مختلف است و دامنه وسیعی از افراد را شامل می‌شود. به همین دلیل آشنایی با صندوق های سرمایه‌گذاری اهمیت بالایی دارد. صندوق های سرمایه‌گذاری برای افرادی با سطوح ریسک مختلف گزینه‌های متنوعی دارند. به علاوه، این صندوق‌ها در بازار‌های مختلفی از سهام گرفته تا طلا و اوراق درآمد ثابت فعال هستند. صندوق سرمایه‌گذاری تحت مجوز و نظارت سازمان بورس فعالیت می‌کند.

انواع صندوق‌های سرمایه‌گذاری

صندوق‌های سرمایه‌گذاری دارای انواع مختلفی هستند. هر صندوق بنا بر نوع خود اقدام به تشکیل سبد دارایی می‌کند. صندوق‌های سرمایه‌گذاری را می توان براساس ترکیب دارایی‌ها، اهداف، شیوه معامله و سطح ریسک‌شان دسته‌بندی کرد. صندوق‌های سرمایه‌گذاری براساس ترکیب دارایی‌هایشان چند نوع اصلی دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به درآمد ثابت، طلا، مختلط و سهامی اشاره کرد. هر کدام از آن‌ها ویژگی‎‌ها و ترکیب‌های دارایی هستند که عملکرد و اهداف‌شان را متمایز می‌کند.

چطور صندوق سرمایه گذاری بخریم؟

از سوالات مهم سرمایه گذاران، می‌توان به این پرسش اشاره کرد که فرآیند خرید و فروش در صندوق چگونه است یا در واقع چطور صندوق سرمایه گذاری بخریم. صندوق های سرمایه گذاری از ابزار مالی نوین به حساب می‌آیند، بنابراین مشارکت در صندوق سرمایه گذاری و خرید واحدهای آن راحت است. این کار با نصب اپلیکیشن یا مراجعه به سایت صندوق و ثبت‌نام و احراز هویت غیرحضوری امکان‌پذیر است.

بهترین زمان خرید صندوق سرمایه گذاری

برای این‌که بتوان بهترین زمان خرید صندوق سرمایه گذاری را به درستی انتخاب کرد، باید اول، بازه زمانی سرمایه گذاری را در نظر گرفت. به طور معمول اگر بازه زمانی بلندمدت در نظر باشد، صندوق سهامی گزینه مناسبی به حساب می‌آید.

بهترین زمان خرید صندوق سرمایه گذاری سهامی به وضعیت و شرایط بازار نیز مرتبط است. زمانی که دلار در بازار ثابت باشد و تورم انتظاری افزایشی نباشد، صندوق های درآمد ثابت گزینه خوبی هستند اما اگر تورم انتظاری افزایشی باشد، گزینه‌هایی مانند صندوق طلا یا صندوق های سهامی گزینه‌های خوبی هستند.

سوالات متداول:

آیا سوالی دارید که پاسخ نداده‌ایم؟

سوال خود را از ما بپرسید:

ایمیل پشتیبانی: support@kian.digital

تلفن تماس: ۰۱۲۳ ۷۷ ۸۸ ۰۲۱