صندوق سرمایه‌گذاری مختلط
راهکار مناسب میانه‌روها!

همه کسانی که در بورس سرمایه گذاری کرده‌اند، دو نکته مهم را در مورد این بازار می‌دانند. اولین مورد سود خوب بورس در بلندمدت است و دومی نوساناتی که ممکن است گاهی زیاد باشد. اما آیا راهی وجود دارد که بتوان با نوسانات کمتر و حتی بدون ضرر در بورس سرمایه‌گذاری کرد و کسب سود کرد؟ صندوق‌های مختلط از نظر ریسک و بازدهی در بین صندوق‌های درآمد ثابت و سهامی بوده و راهکاری مناسب برای افراد میانه‌رو با سطح ریسک متوسط برای حفظ ارزش سرمایه‌شان در مقابل تورم هستند.

برای مشاوره رایگان سرمایه‌گذاری، شماره تماس خود را وارد کنید.

صندوق سرمایه گذاری مختلط چیست؟

اغلب سرمایه گذاران بازار سهام در دو نوع صندوق سهامی و درآمد ثابت سرمایه گذاری می‌کنند. هر کدام از این سرمایه گذاران بر اساس شخصیت سرمایه‌گذاری که دارند، صندوق سهامی یا صندوق درآمد ثابت را انتخاب می‌کنند. صندوق درآمد ثابت کم‌ریسک است و بازدهی کمتری هم دارد. این در حالی است که صندوق سهامی ریسک بیشتری دارد و بازدهی آن هم بالاتر است. البته نوع دیگری از صندوق به نام صندوق مختلط وجود دارد که می‌تواند حد فاصل صندوق سهامی و صندوق درآمد ثابت دسته‌بندی شود. در صندوق مختلط، دارایی صندوق به صورت ترکیبی از سهام و اوراق با درآمد ثابت تشکیل می‌شود و مدیر صندوق متناسب با شرایط صعودی یا نزولی بازار، ترکیب دارایی‌ها را تنظیم می‌کند.

صندوق‌ سرمایه گذاری مختلط

نام صندوقحداقل مبلغ سرمایه‌گذاریسود روزشماردوره تقسیم سودسطح ریسکبازدهی سالانهدارایی کل صندوق (میلیارد تومان)تعداد سرمایه‌گذاران

آیا می‌خواهید در صندوق‌های سرمایه‌گذاری کیان سرمایه‌گذاری کنید؟

انواع صندوق مختلط

صندوق مختلط از نظر نحوه معامله به دو نوع تقسیم می‌شود: صندوق مختلط قابل معامله در بورس و صندوق مختلط غیر قابل معامله در بورس یا صدور و ابطالی. همچنین از نظر تضمین اصل سود نیز به دو نوع با تضمین اصل سود و بدون تضمین اصل سود تقسیم می شوند.