با صندوق سرمایه گذاری
با درآمد ثابت همیشه مثبت باش!

ابزارهای سرمایه گذاری در جهان امروز بسیار متنوع هستند. این ابزارها برای افراد مختلف با سطوح ریسک‌پذیری گوناگون در دسترس هستند و هر کس متناسب با روحیات خود می‌تواند گزینه یا گزینه‌هایی را انتخاب کند. یکی از این گزینه‌ها صندوق درآمد ثابت است. صندوق‌های درآمد ثابت گزینه مناسب سرمایه‌گذاری برای افراد ریسک گریزی هستند که دنبال سود ثابت و همیشگی هستند.

برای مشاوره رایگان سرمایه‌گذاری، شماره تماس خود را وارد کنید.

سود بدون نوسان با صندوق‌ درآمد ثابت

همه ما برای کسب سود بازارهایی را برای سرمایه گذاری انتخاب می‌کنیم. همه این بازارهای سرمایه گذاری با نوسان همراه هستند و ممکن است حتی روزانه تغییر زیادی کنند. دارایی ما هم با این تغییر نوسان می‌کند و ممکن است در مدتی بیشتر یا کمتر شود. صندوق‌های درآمد ثابت بهترین گزینه برای کسانی هستند که روحیه ریسک‌پذیر ندارند و می‌خواهند بدون نوسان همیشه سود کنند. این سود ممکن است به اندازه رشد بعضی از بازارها نباشد، اما مطمئن و کم ریسک است.

pic motion

فهرست صندوق های سرمایه گذاری درآمد ثابت

تا پایان نیمه اول سال 1402، 132 صندوق درآمد ثابت در ایران فعال هستند. فهرست صندوق های سرمایه گذاری درآمد ثابت شامل موارد مختلفی می‌شود. این صندوق‌ها از نظر ترکیب دارایی‌ها و حدنصاب سرمایه‌گذاری به سه نوع صندوق نوع اول، نوع دوم و صندوق مختص اوراق دولتی تقسیم می‌شوند. همچنین از منظر تقسیم سود نیز به دو نوع دارای تقسیم سود دوره‌ای و بدون تقسمی سود دوره‌ای بخش‌بندی می‌شوند. علاوه بر این، در فهرست صندوق های سرمایه گذاری درآمد ثابت 54 صندوق قابل معامله به چشم می‌خورد و بقیه صندوق‌های درآمد ثابت صدور و ابطالی هستند.

نام صندوقحداقل مبلغ سرمایه‌گذاریسود روزشماردوره تقسیم سودسطح ریسکبازدهی سالانهدارایی کل صندوق (میلیارد تومان)تعداد سرمایه‌گذاران

آیا می‌خواهید در صندوق‌های سرمایه‌گذاری کیان سرمایه‌گذاری کنید؟

محاسبه سود در صندوق‌ درآمد ثابت در مقایسه با بانک

در صندوق‌های درآمد ثابت روزانه می‌توانید سود کسب کنید، از طریق ماشین حساب زیر می‌توانید مبلغ سودتان در این صندوق‌ها را با بانک مقایسه کنید.

سرمایه اولیه(به تومان)520,000 تومان

کمترین میزان سرمایه گذاری در این صندوق، ۵۰۰ هزار تومان است.

مدت زمان سرمایه‌گذاری

۱ ماه۳ ماه۶ ماه۱ سال۲ سال۳ سال۴ سال۵ سال

مجموع سود و اصل سرمایه شما

530,658تومان

تمامی اعداد فوق به میلیون تومان می‌باشند
0
0.11
0.22
0.33
0.44
0.55
صندوق درآمد ثابت
بانک
۲۲.۵٪
سود بانک
۲۸٪
سود صندوق
سپرده شما

صندوق درآمد ثابت چیست؟

صندوق درآمد ثابت از جمله صندوق‌های سرمایه‌گذاری به حساب می‌آید که بخش اعظم دارایی خود را به گزینه‌های درآمد ثابت مانند اوراق مشارکت یا سپرده بانکی اختصاص می‌دهد. به همین دلیل این صندوق بسیار کم ریسک بوده و سود آهسته و پیوسته‌ای دارد. این صندوق بیشتر برای افراد ریسک‌گریز مناسب است و جایگزینی برای سپرده بانک به حساب می‌آید. غیر از افراد ریسک‌گریز، مجموعه گسترده‌تری از سرمایه‌گذاران هم در این صندوق سرمایه گذاری می‌کنند. سود روزشمار این صندوق‌ها برای افرادی که می‌خواهند از سرمایه‌ای که از چند روز تا چندسال در دست دارند و کسب درآمد کنند، مناسب است. برخی از افراد برای تشکیل سبد و کاهش ریسک سرمایه‌گذاری خود نیز از صندوق‌های درآمد ثابت استفاده می‌کنند.

عکس پس‌زمینه

متشکل از اوراق مشارکت و سپرده بانکی

عکس پس‌زمینه

سود آهسته و پیوسته

عکس پس‌زمینه

مناسب برای افراد ریسک گریز

عکس پس‌زمینه

پرداخت سود روز شمار

عکس پس‌زمینه

مناسب برای تشکیل سبد و کاهش ریسک سرمایه‌گذاری

pic motion

به طور کلی به این دلیل به این صندوق‌ها درآمد ثابت گفته می‌شود که بازدهی ثابتی به افراد می‌دهند.

انواع صندوق درآمد ثابت

صندوق درآمد ثابت انواع مختلفی دارد. این صندوق‌ها از نظر شیوه معامله و شیوه تقسیم سود به دو دسته تقسیم می‌شوند.

تمامی انواع صندوق های درآمد ثابت از طریق اپلیکیشن کیان دیجیتال قابل خرید/ صدور و فروش/ ابطال است.

بهترین صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت

برای شناخت بهترین صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت تنها نباید به بازدهی توجه کرد. درست است که بازدهی معیاری برای انتخاب یک صندوق است اما توجه بیش از حد به آن می‌تواند باعث خطا در سرمایه گذاری شود. برای انتخاب بهترین صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت خوب است علاوه بر بازدهی به عواملی همچون اندازه صندوق، سابقه صندوق و ارزش معاملات صندوق هم توجه کنیم.

صندوق ندای ثابت

اطلاعات بیشتر

اگر به دنبال دریافت سود ثابت ماهانه هستید، صندوق ندای ثابت کیان برای شما مناسب است.

  • تقسیم سود ماهانه
  • صدور و ابطالی
  • سرمایه‌گذاری با 100 هزار

صندوق درآمد ثابت ETF

اطلاعات بیشتر

این صندوق مناسب کسانی هست که به سود ماهانه نیاز نداشته و به دنبال دریافت اصل پول و سود آن به صورت یکجا و به شکل سود مرکب هستند.

  • اصل و سود پول یکجا
  • قابل معامله در بورس
  • سرمایه گذاری با 500 هزار
pic motion

مزایا و ساز وکار صندوق درآمد ثابت

سازوکار صندوق درآمد ثابت به این صورت است که این صندوق دارایی خود را صرف اوراق با درآمد ثابت می‌کند. این صندوق به دلیل ماهیت خود مزایای زیادی برای سرمایه گذاران ریسک‌گریز دارد. صندوق درآمد ثابت به دلیل سازوکار خاص خود، مزایای زیادی برای سرمایه گذاران خود فراهم می‌کند.

تفاوت صندوق درآمد ثابت با سایر صندوق های سرمایه گذاری

میان صندوق درآمد ثابت و سایر صندوق‌های سرمایه گذاری تفاوت‌هایی وجود دارد. صندوق درآمد ثابت همان طور که اشاره کردیم، کم‌ریسک‌تر از سایر صندوق های سرمایه گذاری است. این صندوق‌ها در بلندمدت بازدهی کمتری نسبت به صندوق‌های سهامی یا طلا داشته‌اند. با این حال، این صندوق‌ها را می‌توان در برابر نوسانات بازار ایمن دانست.

رابطه ریسک و بازده صندوق درآمد ثابت

هنگامی که تصمیم به سرمایه گذاری می‌گیریم، توجه به ریسک و بازدهی نکته مهمی به حساب می‌آید. این موضوع می‌تواند ما را در انتخاب بهترین گزینه مناسب ما کمک کند.

بازده صندوق درآمد ثابت

صندوق‌های درآمد ثابت ریسک چندانی ندارند اما از سوی دیگر بازدهی این صندوق‌ها در شرایطی که تورم قابل توجه باشد، چندان زیاد نیست و به اندازه تورم نمی‌‎رسد. با این حال، این صندوق زیان ندارد. بازدهی صندوق درآمد ثابت در نیمه سال 1402 برای یک سال تقریبا 27 درصد است که بسیار بهتر از بازدهی یک ساله سپرده بانکی است. نرخ سود سپرده بانکی یک ساله 20.5 درصد است. به علاوه، از آنجا که این صندوق‌ها درصد کمی از دارایی خود را در بازار سهام سرمایه گذاری می‌کنند، در صورتی که بازار سهام با رشد قابل توجهی همراه شود، این صندوق‌ها نیز عایدی بهتری خواهند داشت.

ریسک صندوق درآمد ثابت

صندوق درآمد ثابت ریسک چندانی ندارد. این صندوق به دلیل ماهیت سبد سرمایه گذاری خود بیشتر روی اوراق درآمد ثابت تمرکز دارد و همین موضوع ریسک آنها را به حداقل می‌رساند.

loading...

صندوق‌های درآمد ثابت کم‌ریسک‌ترین روش سرمایه گذاری در بورس

صندوق درآمد ثابت را می‌توان کم‌ریسک‌ترین روش سرمایه گذاری در بورس به حساب آورد. به طور کلی سرمایه گذاری در بورس با نوسان همراه است. این در حالی است که صندوق‌های درآمد ثابت به دلیل ماهیتی که دارند، با ریسک خاصی روبرو نیستند. آنها بازدهی پیوسته‌ای دارند.

سوالات متداول:

آیا سوالی دارید که پاسخ نداده‌ایم؟

سوال خود را از ما بپرسید:

ایمیل پشتیبانی: support@kian.digital

تلفن تماس: ۰۱۲۳ ۷۷ ۸۸ ۰۲۱