صندوق سهامی
بهترین گزینه سرمایه گذاری بلندمدت

اگر روحیه‌ای ریسک‌پذیر دارید، بازار سهام می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. شاخص کل بازار سهام در بازه شش ساله منتهی به پایان 1401، هر ساله به طور متوسط 73 درصد بازدهی و شاخص هم وزن متوسط سالانه 83 درصد عایدی داشته است، در حالی که میانگین تورم در همین مدت سالانه 34 درصد بوده است. 

نمودار پرسودترین گزینه سرمایه گذاری

صندوق آوای سهام
شاخص کل
طلا
دلار آزاد

برای مشاوره رایگان سرمایه‌گذاری، شماره تماس خود را وارد کنید.

البته دو شرط برای سود بردن از این بازار وجود دارد:

عکس پس‌زمینه

داشتن دانش کافی از بازار سهام و شرکت‌ها

عکس پس‌زمینه

گذاشتن زمان کافی برای تحلیل و بررسی

اما اگر این شرایط را ندارید، ما برای شما گزینه مناسبی داریم:

pic motion

صندوق سهامی، بهترین دارایی برای حفظ ارزش پول در برابر تورم

فهرست صندوق‌های سهامی سرمایه گذاری

در جدول زیر می‌توانید لیست کاملی از صندوق‌های سرمایه گذاری سهامی کیان با مشخصات زیر مشاهده کنید

نام صندوقحداقل مبلغ سرمایه‌گذاریسود روزشماردوره تقسیم سودسطح ریسکبازدهی سالانهدارایی کل صندوق (میلیارد تومان)تعداد سرمایه‌گذاران

آیا می‌خواهید در صندوق‌های سرمایه‌گذاری کیان سرمایه‌گذاری کنید؟

چرا به جای سهام باید صندوق سهامی بخریم؟

با خرید صندوق‌های سهامی معتبر می‌توانید علاوه بر این که وقت و دانش خود را درگیر نکنید، بازدهی بهتر از بازار و شاخص کل کسب کنید و نگران گیر افتادن در صف خرید و فروش هم نباشید. همچنین عملکرد صندوق‌های سهامی معتبر و بزرگ بازار نشان دهنده آن است که در شرایط صعود و نزول بازار سرمایه، صندوق‌های سهامی معتبر عملکرد بهتری داشته‌اند.

مقایسه
آوای سهام کیان
با
شاخص کل بورس
بازه زمانی۱ ماهه۳ ماهه۶ ماهه۱ سالهاز ابتدا

بهترین صندوق سرمایه گذاری سهامی

کیان در حال حاضر سه صندوق سهامی فعال دارد. بسته به نوع نیاز شما می‌توانید صندوق سهامی متناسب با خود را انتخاب کنید، اگر به دنبال سرمایه‌گذاری همتراز با شاخص هم وزن هستید، صندوق شاخصی هم وزن کیان مناسب شما است. اگر به دنبال کسب بازدهی دلاری بلندمدت و بالاتر از شاخص کل هستید، صندوق های آوای سهام کیان و آهنگ سهام کیان برای شما مناسب هستند.

صندوق شاخصی هم‌وزن کیان ETF

اطلاعات بیشتر
  • بازدهی نزدیک به شاهص هم وزن
  • قابل معامله در بورس با نماد هم وزن
  • بازدهی بالاتر شاخص هم وزن نسبت به تمامی بازارها در 5 سال گذشته
  • سود معاف از مالیات

صندوق آوای سهام کیان

اطلاعات بیشتر
  • 50 برابر شدن ارزش هر واحد صندوق در 5 سال
  • کاهش ریسک سرمایه گذاری به دلیل تشکیل سبد متنوعی از سهام و اوراق
  • سود معاف از مالیات

صندوق آهنگ سهام کیان

اطلاعات بیشتر
  • بازدهی بالاتر از شاخص کل
  • کاهش هزینه سرمایه‌گذاری نسبت به خرید مستقیم سهام
  • سود معاف از مالیات
pic motion

کدام صندوق سهامی بهتر است؟

برای تشخیص صندوق‌های سهامی بهتر می‌توان به چند نکته اساسی اشاره کرد و چند معیار مهم را تعیین کرد. شناخت این موارد می‌تواند ما را در یک تصمیم بهتر و سودآورتر کمک کند. اما معیارهای تشخصی صندوق برتر کدامند؟

حجم و زمان تاسیس صندوق

صندوق‌های سهامی که حجم بالاتری دارند، می‌توانند نشان دهنده اطمینان افراد بیشتر به این صندوق باشند. از سوی دیگر، هنگامی که مدت زیادی از تاسیس صندوق سهامی گذشته باشد، می‌تواند نشان دهنده تجربه بالاتر مدیران و کارشناسان آن صندوق باشد.

بازدهی

یکی از اصلی‌ترین عوامل برای بررسی و انتخاب یک صندوق میزان بازدهی آن است. اگر یک صندوق سهامی در بازه زمانی مشابهی بهتر از سایر صندوق‌های سهامی عمل کرده باشد، می‌تواند گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری تلقی شود.

ارزش معاملات

ارزش معاملات در یک صندوق سهامی بسیار با اهمیت است، زیرا هر چقدر ارزش معاملات در یک صندوق سهامی بالاتر باشد به معنی نقدشوندگی بالاتر صندوق است.

ضریب آلفا

ضریب آلفا، شاخص بسیار مهمی برای انتخاب یک صندوق سرمایه گذاری از جمله صندوق سهامی است. ضریب آلفا برای یک صندوق سهامی می‌تواند مثبت، منفی یا صفر باشد. هر چقدر میزان ضریب آلفا بالاتر باشد به معنی عملکرد بهتر صندوق سهامی است. در نتیجه سرمایه گذاران برای این که بتوانند صندوق سهامی مناسب برای سرمایه گذاری پیدا کنند بهتر است به ضریب آلفای صندوق سهامی توجه کنند و صندوقی را انتخاب کنند که ضریب آلفای مثبت و بالا داشته باشد.

ضریب بتا

از دیگر معیارهای مهم در انتخاب صندوق سهامی می‌توان به ضریب بتا اشاره کرد. ضریب بتا بیانگر این موضوع است که دارایی سرمایه گذاران در صندوق نسبت به بازار چقدر نوسان کرده و چه میزان ریسک متوجه سرمایه فرد شده است. به تعبیر دیگر، هر وقت ضریب بتا بالاتر باشد، صندوق سهامی حساسیت بالاتری نسبت به شاخص دارد. معمولا بالاتر بودن حساسیت به معنای این است که صندوق ریسک بالاتر و در نتیجه بازده انتظاری بالاتری دارد.

ریسک تمرکز

شاید جمله معروف «همه تخم‌مرغ‌ها را در یک سبد نگذارید» را شنیده باشید. اگر فردی تمام سرمایه خود را در یک صنعت، بازار یا سهم خاصی سرمایه گذاری کند، ممکن است گرفتار ریسک تمرکز شود. اما چون صندوق‌های سهامی در سهام صنعت‌های مختلف سرمایه گذاری می‌کنند تا حد زیادی ریسک تمرکز را تعدیل می‌کنند.

ریسک ارز

سهام موجود در بازار سرمایه را می‌توان به سهام دلاری و ریالی تقسیم‌بندی کرد. سهام دلاری، سهامی هستند که تغیرات قیمت دلار بر قیمت سهام آن‌ها بسیار موثر است. از سوی دیگر، در برخی از سهام شرکت‌های بورسی تغیرات قیمت دلار تاثیر چندانی بر قیمت نمی‌گذارد. به این نوع از سهام، سهام ریالی می‌گویند. طبیعتا در شرایطی که نرخ ارز نوسان داشته باشد، ارزش سرمایه افراد یا صندوق‌هایی که سهام دلاری دارند، بیشتر تغییر می‌کند.

انواع صندوق‌های سهامی بر اساس شیوه سرمایه گذاری 

صندوق‌های سهامی را می‌توان بر اساس ترکیب دارایی و چگونگی سرمایه گذاری در آن‌ها دسته‌بندی کرد. صندوق‌های سهامی از لحاظ نحوه معامله به دو دسته صندوق‌های سهامی قابل معامله در بورس (ETF) و صندوق‌های سهامی غیرقابل معامله در بورس یا به اصطلاح صدور و ابطالی، دسته‌بندی می‌شوند.