سرمایه گذاری بدون کارمزد در سه صندوق کیان

احسان والیان
  • اشتراک‌گذاری
  • 952
  • 0
  سرمایه گذاری بدون کارمزد در سه صندوق کیان

  در شرایط فعلی امکانی پیش آمده تا سه صندوق قابل معامله (ETF) کیان را بدون پرداخت کارمزد خریداری کنیم. این سه صندوق عبارتند از: صندوق طلا کیان، صندوق درآمد ثابت کیان و صندوق شاخصی هم وزن کیان. نکته قابل توجه این است که این میزان تخفیف 100 درصد کارمزد کارگزاری برای خرید واحدهای سرمایه گذاری از سه صندوق نام‌برده اعمال می‌شود که تنها از طریق اپ کیان دیجیتال و یا پلتفرم‌های کارگزاری کیان اقدام به خرید واحدهای سرمایه گذاری می‌کنند.

  مسیری را تصور کنید که پر از امکانات است. تمام مسیر را ماموران راهنمایی و رانندگی حفاظت می‌کنند و از کوچک‌ترین خطا برای برقراری آرامش و امنیت چشم پوشی نمی‌کنند.

  تابلوهایی در مسیر نصب شده که به صورت خودکار سرعت ما را محاسبه می‌کنند و به طور تقریبی به ما می‌گویند که چه مدت طول می‌کشد تا به اهداف و مقاصدی که در ذهن داریم برسیم. در هر مسیری ممکن است بیراهه‌هایی سر راه‌مان سبز شود و یا چاله‌ها و ناهمواری‌ها سرعت حرکت‌مان تحت تاثیر قرار دهند.

  اما مسیری که ما در آن قرار داریم به طور هوشمند به حفاظت ما و سرمایه‌مان در مقابل این موانع می‌پردازد. مسیری که توضیح دادیم همان مسیر سرمایه گذاری است که با ابزار نوین مالی به نام صندوق‌های سرمایه گذاری هموار شده است. حال این مزیت را هم اضافه کنیم که ما قرار نیست کارمزد کارگزاری بابت این میزان خدمات پرداخت کنیم. یعنی بدون کارمزد کارگزاری سرمایه گذاری کنیم و از حرفه‌ای‌ترین افراد و بالاترین کیفیت‌ها بهره‌مند شویم.

  در این شرایط وضعیت سرمایه‌گذاری ما بسیار بهتر خواهد شد. در حال حاضر سه صندوق قابل معامله (ETF) کیان بدون کارمزد کارگزاری تمام آن‌چه که گفتیم را در اختیار ما قرار می‌دهند. صندوق طلا کیان، صندوق درآمد ثابت کیان و صندوق شاخصی هم وزن کیان صندوق‌هایی هستند که در زمان خرید واحدهای سرمایه گذاری‌‎شان از طریق اپ کیان دیجیتال و یا پلتفرم‌های کارگزاری کیان از 100 تخفیف کارمزد کارگزاری بهره‌مند شویم. در ادامه با توضیح این سه صندوق سرمایه گذاری با جزئیات در مورد اعمال تخفیف کارمزد کارگزاری در واحدهای سرمایه گذاری‌شان صحبت خواهیم کرد.

  نکات مهم سرمایه گذاری بدون کارمزد در سه صندوق کیان

  لازم است قبل از این که به جزئیات بپردازیم و مزایا و ساختار سه صندوق طلا کیان، درآمد ثابت کیان و شاخصی هم وزن کیان را توضیح دهیم دو نکته مهم در مورد اعمال تخفیف 100 درصدی کارمزد کارگزاری در این سه صندوق را برشمریم؛ اولین نکته این است که تخفیف کارمزد کارگزاری تنها به خرید واحدهای سرمایه گذاری این سه صندوق مربوط می‌شود و نه در زمان فروش آن‌ها. نکته دوم به این موضوع اشاره می‌کند که سرمایه گذاری بدون کارمزد کارگزاری تنها زمانی اعمال می‌شود که ما از طریق اپ کیان دیجیتال و یا پلتفرم‌های کارگزاری کیان اقدام به خرید واحدهای سرمایه گذاری سه صندوق نامبرده کنیم و نه از پلتفرم‌‎ها و کارگزاری‌های دیگر.

  صندوق طلا کیان

  از آن زمان که رگه‌های طلایی این فلز گرانبها در طبیعت توانست چشم انسان را به خود خیره کند به یکی از زمینه‌های سرمایه گذاری قابل توجه تبدیل شد و در تمام دوران جایگاه ویژه‌ای برای خود پیدا کرد.

  در حال حاضر با حضور فضای سرمایه گذاری آنلاین باید گفت که شیوه سنتی خرید طلای فیزیکی هم جای خود را به سرمایه گذاری از طریق ابزار مالی نوینی مانند صندوق طلا داده است.

  صندوق طلا کیان که نمونه بارز و موفقی از سرمایه گذاری غیر مستقیم در طلا است با سبدی متشکل از اوراق مشتقه طلا امکان سرمایه گذاری در این فلز گرانبها را برای علاقمندان سرمایه گذاری فراهم کرده است.

  سرمایه گذاری بدون کارمزد کارگزاری در طلا کیان

  قبل از این‌که به مزایای سرمایه گذاری در صندوق طلای کیان بپردازیم به چگونگی اعمال تخفیف صد در صدی کارمزد کارگزاری در زمان خرید واحدهای سرمایه گذاری این صندوق خواهیم پرداخت. بهتر است با توضیح یک مثال تاثیر این تخفیف را لمس کنیم. کارمزد کارگزاری صندوق طلا کیان 0.00075 مبلغ سرمایه گذاری است. تصور کنیم که از طریق اپ یا پلتفرم‌های کارگزاری کیان با 1 میلیارد تومان از سرمایه خود تعدادی از واحدهای سرمایه گذاری صندوق طلا کیان را خریده‌ایم. با این حساب 750 هزار تومان کارمزد کارگزاری را پرداخت نمی‌کنیم و این مبلغ به ما تخفیف داده می‌شود.

  امنیت بالای سرمایه گذاری در صندوق

  همه به خوبی می‌دانیم که خرید طلا به شیوه سنتی به طور مستقیم در خطر سرقت است. از لحظه‌ای که طلا را چه به صورت سکه و چه زیورآلات خریداری می‌کنیم باید منتظر حضور یک سارق هم باشیم.

  متاسفانه پیش آمده که امنیت اعضای یک خانه هم به خاطر حضور طلا به خطر افتاده است. زمانی که قرار بر انجام یک جرم باشد، سارق دیگر فکر هیچ چیز را جز به دست آوردن قطعه گرانبهای طلا نمی‌کند. این در حالی است که با سرمایه گذاری در صندوق طلا و خرید واحدهای سرمایه گذاری آن مفهوم سرقت را به طور کامل بی معنا می‌کنیم.

  شفافیت در معاملات

  سکه‌های طلا دارای تاریخ هستند و عیار و گرم‌شان کمابیش با هم متفاوت است. این موضوع باعث می‌شود که گاهی ما بابت سکه طلایی که خریداری کردیم بیش از آن چه که قیمت واقعی آن است پرداخت کرده باشیم. البته این حالت خوب ماجرا است. متاسفانه حضور کلاهبرداران و فروش سکه‌های تقلبی را هم باید در نظر داشته باشیم.

  اما با سرمایه گذاری در صندوق طلا مانند صندوق طلا کیان به خاطر داشتن مجوزهای لازم از سازمان بورس اوراق بهادار می‌توان از بابت شفافیت و صداقت در معامله آسوده خاطر بود. مازاد بر این‌که تمام فعالیت‌های صندوق به صورت آنلاین به نمایش در می‌آید و سرمایه گذار می‌تواند در هر لحظه به اتفاقاتی که در دارایی صندوق و واحدهای سرمایه گذاری می‌افتد آگاه باشد.

  سرمایه گذاری در طلا با پول کم

  خرید یک سکه طلا در حال حاضر نیازمند بیش از 15 میلیون تومان وجه نقد است. حتی خرید یک گرم طلا هم از مرز یک میلیون تومان گذشته است. این اعداد برای بسیاری از افراد به این معنی است و نمی‌توانند به سرمایه گذاری در طلا فکر کنند.

  بنابراین بازار طلا منحصر به تعدادی از افراد می‌شود. این در حالی است که حضور صندوق طلا امکان سرمایه گذاری در طلا با پول کم را فراهم کرده است. به این معنی که هر واحد سرمایه گذاری صندوق طلا را می‌توان با 500 هزار تومان خریداری کرد.

  صندوق درآمد ثابت کیان

  این واقعیت که در مسیر سرمایه گذاری نمی‌توان روی حساب‌های بانکی‌مان برای حفظ ارزش پول حساب باز کنیم را نمی‌توان نادیده گرفت. از طرف دیگر، با خود فکر می‌کنیم که زمینه‌های سرمایه گذاری دیگر هم آن میزان کم ریسک بودن را با خود به همراه ندارند که با روحیه ریسک گریز برخی افراد سرمایه‌شان را به آن زمینه انتقال دهند.

  خوشبختانه می‌توان گفت با حضور صندوق درآمد ثابت که سبدی متشکل از اوراق قرضه و سپرده بانکی دارد و با مقداری سهام منتخب و مدیریت هوشمند به راحتی می‌تواند همان میزان امنیت و ریسک کم را به همراه داشته و البته بازدهی بیش‌تری نسبت به حساب‌های بانکی را به سرمایه گذار ارائه دهد.

  سرمایه گذاری بدون کارمزد کارگزاری در درآمد ثابت کیان

  همه ما خبر از کسر شدن کارمزدهای قابل توجه حساب‌های بانکی و نرخ شکست‌هایی که به سرمایه مانده‌مان در بانک وارد می‌شود داریم. صندوق درآمد ثابت کیان با ساختاری که دارد علاوه بر این‌که سود روزشمار دارد و از طرف دیگر با مفاهیمی مانند نرخ شکست به سرمایه اعضای سرمایه گذار خود آسیب نمی‌زند امکان سرمایه گذاری بدون کارمزد کارگزاری را برای سرمایه گذارانی که می‌خواهند واحدهای سرمایه گذاری‌اش را بخرند فراهم کرده است. کارمزد کارگزاری صندوق درآمد ثابت کیان 0.00015 مبلغ سرمایه گذاری است. اگر به اندازه 1 میلیارد تومان واحدهای سرمایه گذاری بخریم پس 150 هزار تومان کارمزد کارگزاری را تخفیف گرفته‌ایم. این مبلغ برابر با تمام کارمزدی است که کارگزاری در مقابل 1 میلیارد تومانی که سرمایه گذاری کرده‌ایم باید می‌گرفت اما آن را تخفیف 100 درصدی می‌دهد.

  از ویژگی‌های صندوق درآمد ثابت کیان می‌توان به مزایای آن اشاره کرد؛

  شفافیت در سرمایه گذاری

  این که نتوانیم اتفاقات و عملکرد مسیر سرمایه گذاری را ببینیم باعث می‌شود تا بی اعتماد شویم و در مقابل سرمایه گذاری در ابزار سنتی که در نشان دادن فعالیت‌هایش ضعیف است بی‌میلی نشان دهیم که البته این یک واکنش طبیعی است.

  صندوق درآمد ثابت کیان به عنوان ابزار مالی نوین با انتشار عملکرد روزانه خود در صفحه رسمی اینترنتی خود و همچنین در وبسایت‌های رسمی مانند TSETMC به انتشار آخرین تغییرات خود می‌پردازد. این صندوق درآمد ثابت به عنوان یک صندوق ETF و قابل معامله دارای مجوز از سازمان بورس اوراق بهادار است و تحت نظارت این سازمان قرار دارد.

  از طرف دیگر، مجوز دیگری برای فعالیت قانونی خود در فضای مجازی از طرف مرکز نظارت بر امنیت اطلاعات بازار سرمایه (مکنا) دارد. می‌توان گفت که با این میزان نظارت، انتظار شفافیت در سرمایه گذاری از این ابزار نوین مالی به جا است.

  سرمایه گذاری ایمن

  افراد ریسک گریز در بازارهای سرمایه به دنبال گزینه‌هایی می‌گردند که بتوانند در کمال آرامش در گوشه‌ای آرام از جهان سرمایه گذاری کنند و فارغ از بالا و پایین‌های بازارهای سرمایه پرتلاطم بازده مناسب و قابل انتظاری را به دست آورند. می‌توان جدا از این موضوع مهم که امکان کلاهبرداری در صندوق های سرمایه گذاری وجود ندارد به این وجه از سرمایه گذاری که بتوان در بازاری کم ریسک نگران از دست دادن سرمایه در نوسانات نبود هم به چشم امنیت در سرمایه گذاری نگاه کرد.

  نقدشوندگی در یک روز

  در بازارهای سرمایه متنوعی ممکن است بازدهی بالایی را تجربه کنیم اما رکود تورمی و نبود نقدینگی مناسب در بازه زمانی که می‌خواهیم سرمایه‌مان را به پول نقد تبدیل کنیم باعث می‌شود به اهداف مالی‌مان نرسیم.

  نقدشوندگی در سرمایه گذاری یکی از وجوه مهم به حساب می‌آید که به طور معمول در اول مسیر به آن توجهی نمی‌شود. اما زمانی که برای انجام کار مهمی نیاز به قسمتی از دارایی سرمایه گذاری شده‌مان پیدا می‌کنیم متوجه اهمیت این ویژگی می‌شویم. فروش یا ابطال واحدهای سرمایه گذاری صندوق درآمد ثابت کیان به راحتی و در بازه یک روز کاری انجام می‌شود.

  برداشت بدون جریمه

  یکی از نکاتی که در مورد صندوق درآمد ثابت در مقایسه با بانک لازم به ذکر است این است که اگر بخواهیم زودتر از موعدی که در حساب بانکی‌مان تعریف شده به پول‌مان دست بزنیم باید جریمه برداشت زودتر از موعد را بپردازیم.

  این در حالی است که صندوق درآمد ثابت نه تنها جریمه برداشت ندارد بلکه سود حاصل از مدت زمان سرمایه گذاری را تا همان روز که واحدهای سرمایه گذاری خود را می‌فروشیم محاسبه می‌کند و در ارزش هر واحد سرمایه گذاری‌مان به حساب می‌آورد.

  صندوق شاخصی هم وزن کیان

  بسیاری از ما تمایل به سرمایه گذاری در سهام شرکت‌هایی داریم که سهم موفق و شاخص‌ساز دارند. به این معنی که می‌خواهند با حرفه‌ای‌ها در یک صف بایستند و از بازدهی متناسب با شاخص بهره‌مند شوند.

  لبته که سرمایه گذاری به طور مستقیم در سهام معتبر و شناخت زمان سرمایه‌گذاری در آنها نیازمند دانش و وقت کافی است؛ بنابراین بهتر است از صندوق سرمایه گذرای شاخصی هم وزن برای سرمایه گذاری در این زمینه استفاده کنیم. صندوق شاخصی هم‌وزن کیان با حضور تیم متخصص و مدیریت باتجربه می‌تواند بهترین گزینه برای ورود به زمینه سرمایه گذاری در سهام شاخص‌ساز باشد.

  این نکته را به یاد داشته باشیم که صندوق شاخصی هم وزن کیان در کنار 5 صندوق شاخصی دیگر قرار دارد اما اولین صندوق شاخصی هم وزن به حساب می‌آید. صندوق شاخصی هم‌وزن از سهام شاخص‌سازی برای تشکیل سبد استفاده می‌کند که در دوره‌های اخیر و حال حاضرشان بازدهی داشته باشند و موفق عمل کرده باشند. مدیریت این صندوق با دقت به بررسی سهام حاضر در سبد خود می‌پردازد و اگر هر کدام از سهم‌ها دچار نزول شود، آن را از سبد خارج می‌کند و سهم شاخص‌ساز و موفقی را جایگزین آن سهم می‌کند.

  سرمایه گذاری بدون کارمزد کارگزاری در شاخصی هم وزن کیان

  با توجه به نکاتی که در مورد صندوق شاخصی هم وزن کیان که در نوع خود با ساختاری که دارد منحصر به فرد است گفتیم پس می‌توان این‌طور نتیجه گرفت که اگر کسی به دنبال سرمایه گذاری موفق در بازار سهام است بهتر است اولویت خود را بر ابزار مالی نوینی مانند این صندوق قرار دهد. اما جدا از تعریف کارکرد صندوق شاخصی هم وزن و مزایای آن که در ادامه برمی‌شمریم خوب است بدانیم که امکان سرمایه گذاری بدون کارمزد کارگزاری در این صندوق فراهم شده است. به این معنی که اگر به مبلغ 1 میلیارد تومان اقدام به خرید واحدهای سرمایه گذاری این صندوق از طریق اپ کیان دیجیتال و یا پلتفرم‌های کارگزاری کیان کنیم می‌توانیم تخفیف صد در صدی کارمزد کارگزاری دریافت کنیم. کارمزد کارگزاری صندوق شاخصی هم وزن کیان 0.00095 مبلغ سرمایه گذاری است. با این حساب در عوض 1 میلیارد تومان خرید واحد سرمایه گذاری 950 هزار تومان تخفیف صد در صدی کارمزد کارگزاری را دریافت کرده‌ایم.

  صرفه جویی در هزینه

  بسیاری از افرادی که می‌خواهند پرتفویی موفق از سهام منتخب بازار داشته باشند هزینه بسیاری می‌کنند و از سبدگردان اختصاصی می‌خواهند تا برایشان این کار را انجام دهد. حال تصور کنیم که با حضور در این صندوق شاخصی هم‌وزن از مدیریت موفق و تیم متخصص بهره‌مند می‌شویم.

  مدیریت حرفه‌ای

  حرف از مدیریت شد؛ بنابراین لازم است بگوییم که صندوق شاخصی هم‌‎وزن کیان علاوه بر ساختار سبد خود از حضور مدیریت و تیم حرفه‌ای و کارآزموده برخوردار است. ممکن است همان‌طور که اشاره شد یکی از سهم‌های خوب حاضر در سبد صندوق دچار افت ارزش شود و بازدهی مناسبی نداشته باشد. در چنین موقعیتی این مدیریت و افراد متخصص در صندوق هستند که هر چه زودتر اقدام به جایگزین کردن سهم شاخص‌ساز موفقی با آن سهم می‌کنند و اجازه نمی‌دهند عملکرد صندوق دچار افت چشمگیر شود.