ایلان ماسک جنجالی در رتبه دوم ثروتمندان جهان

ثروتمندترین افراد دنیا چه کسانی هستند؟

  • اشتراک‌گذاری
  • 252
  • 0
ثروتمندترین افراد دنیا چه کسانی هستند؟

تازه‌ترین جدولی که از سوی شاخص میلیاردرهای بلومبرگ منتشر شده است، نشان می‌دهد جف بزوس در پایان ماه هفتم میلادی 2021 در صدر ثروتمندترین مردان دنیا قرار دارد. ایلان ماسک، سرمایه‌گذار معروف این روزها نیز در رتبه دوم قرار گرفته است و در رتبه‌های بعدی نیز کارآفرینان نام آشنایی قرار دارند. در حال حاضر ثروت 10 نفر در دنیا از 100 میلیارد دلار فراتر رفته است که در ادامه به آنها و زمینه فعالیتشان اشاره می‌کنیم.

جف بزوس همچنان در صدر ثروتمندان دنیا

در حال حاضر بر اساس شاخص میلیاردرهای بلومبرگ جف بزوس ثروتمندترین فرد دنیا است. او که تا مدتی پیش مدیر عامل شرکت آمازون بود، توانسته است عملکرد موفقی در مدیریت داشته باشد و دستاوردهای جذابی در حوزه فناوری به دست بیاورد. ثروت جف بزوس در ابتدای ماه هشتم میلادی 2021 حدود 193 میلیارد دلار اعلام شده که البته نسبت به ابتدای سال میلادی 2.8 میلیارد دلار افزایش داشته است.

ایلان ماسک پرحاشیه در رده دوم

ایلان ماسک امروزه برای بسیاری از مردم دنیا چهره‌ای شناخته شده است؛ از توییت‌های معروف جنجالی در حوزه رمزارزها و بیت کوین گرفته تا پروژه‌های فضایی و شرکت اسپیس‌ایکس؛ از تولید و فروش خودروهای الکتریکی تا اینترنت ماهواره‌ای استارلینک و بسیاری از جنبه‌های شخصی زندگی. جالب است بدانید ایلان ماسک در حال حاضر دومین فرد ثروتمند دنیا محسوب می‌شود. ثروت او در حال حاضر 188 میلیارد دلار تخمین زده می‌شود و حوزه فعالیت وی نوآوری بوده است. از ابتدای سال 2021 تاکنون 17.9 میلیارد دلار به دارایی او افزوده شده است.

بیشتر بخوانید: داستان تسلا و ایلان ماسک؛ یک شرکت 100 میلیارد دلاری چطور ساخته شد؟

از برند لوکس فرانسوی تا غول‌های رایانه‌ای و ارتباطی

برنار آرنوی فرانسوی سومین ثروتمند جهان است که دارایی وی به 173 میلیارد دلار می‌رسد. ثروت آرنو از ابتدای 2021 حدود 58.2 میلیارد دلار افزایش یافته که رقم قابل توجهی محسوب می‌شود. آرنو در زمینه تولید کالاهای لوکس فعالیت می‌کند. پس از برنار آرنو که تنها غیر آمریکایی در فهرست 10 نفره ثروتمندترین افراد دنیا است، بیل گیتس و مارک زاکربرگ قرار دارند که نیازی به معرفی ندارند. ثروت بیل گیتس که از بنیانگذاران مایکروسافت است، 152 میلیارد دلار و ثروت زاکربرگ که از بنیانگذاران فیسبوک است، 133 میلیارد دلار برآورد شده است. علاوه بر این در 7 ماهی که از سال 2021 گذشته است، ثروت گیتس 20 و ثروت زاکربرگ 29 میلیارد دلار افزایش یافته است.

بانیان گوگل در رتبه‌های بعدی

رتبه‌های ششم و هفتم ثروتمندترین افراد دنیا متعلق به لری پیج و سرگئی برین است که از بنیانگذاران اصلی گوگل هستند. ثروت لری پیج در حال حاضر 121 و ثروت برین 117 میلیارد دلار است و در طول 7 ماه اخیر به ترتیب 38.3 و 36.7 میلیارد دلار به ثروت آنها افزوده شده است.

بیشتر بخوانید: 5 توصیه ارزشمند سرمایه گذاری از وارن بافت

سه رتبه پایانی فهرست

پس از بانیان گوگل، استیو بالمر با ثروت 117 میلیارد دلاری قرار دارد که به ثروتش در این 7 ماه 21.8 میلیارد دلار افزوده شده است. در رتبه نهم و دهم نیز وارن بافت، سرمایه‌گذار افسانه‌ای معروف و لری الیسون جای دارند که هر دو ثروتی در حدود 101 میلیارد دلار دارند.

نکات جالب در فهرست ثروتمندان

در فهرست 10 نفره ثروتمندترین افراد دنیا جایگاه وارن بافت در ماه‌های اخیر تنزل پیدا کرده است. اگر به مقدار افزایش ثروت فهرست 10 نفره از ابتدای سال 2021 نگاهی بیندازید، می‌بینید این سرمایه‌گذار صاحب نام پس از بزوس کمترین مقدار را در افزایش ثروت داشته است. این موضوع می‌تواند نشان بدهد شرکت‌های فناوری در حال حاضر رشدهای قابل توجهی دارند و شاید حتی بتوانند بازدهی بسیار بهتری نسبت به سرمایه‌گذاری سنتی داشته باشند. علاوه بر این نکته جالب دیگر حضور یک آسیایی در رتبه 12 است. موکش آمبانی هندی که در حوزه انرژی فعالیت می‌کند، با ثروت 77 میلیارد دلاری در رتبه دوازدهم جهان قرار دارد. در واقع، 11 ثروتمند اول فقط متعلق به دو کشور آمریکا و فرانسه هستند. همچنین ثروتمندترین زن دنیا فرانسواز بتانکور میر فرانسوی است که ثروت 90.7 میلیارد دلاری دارد و در رتبه 11 ثروتمندترین افراد دنیا قرار گرفته است.

مقالات مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها