سرمایه+>افراد موفق>4 راه متفاوت برای دو برابر کردن پولمان>

4 راه متفاوت برای دو برابر کردن پولمان

  • اشتراک‌گذاری
  • 275
  • 0

  چند برابر کردن پول در مدت زمانی، برای بسیاری از سرمایه‌گذاران هدفی مطلوب است که احتمالا تمامی افراد سرمایه‌گذار به دنبالش باشند. با این حال، روش‌ها و راه‌حل‌های مختلفی با توجه به روحیه افراد، میزان ریسک‌پذیری و ریسک‌گریزی و میل به کسب سریع‌تر یا آهسته‌تر‌ سرمایه آنها وجود دارد. کارشناسان 4 روش برای دو برابر کردن پول افراد پیشنهاد داده‌اند. این 4 روش متفاوت برای افزایش سرمایه راهکارهای متفاوتی را پیشنهاد می‌کنند که سرعت متفاوتی برای افزایش سرمایه و دو برابر شدن پول پیشنهاد می‌کنند. در ادامه به معرفی این 4 راه برای کسب پس‌انداز می‌پردازیم.

  1- ساده‌ترین و سنتی‌ترین راه: کسب آهسته درآمد

  برخی از سرمایه‌گذاران خصوصا افراد سنتی‌تر و کمتر آشنا به بازارهای مختلف این روش را دنبال می‌کنند. این روش قدیمی، بیشتر شبیه آن چیزی است که سرمایه‌گذاران قدیمی روی آن تاکید می‌کردند. در این روش، پول اندک اندک کسب و سرمایه‎‌گذاری می‌شود. نرخ بهره مرکب در این راه سرمایه‌گذاری می‌تواند بسیار مفید باشد و در بلندمدت عایدی خوبی برای سرمایه‌گذاران فراهم آورد. برای سنجش زمان دو برابر شدن پولمان در طول زمان، می‌توانیم از قاعده 72 استفاده کنیم. اگر دانش زیادی در اقتصاد ندارید، می‌توانید از این روش استفاده کنید. با این حال، گزینه‌های دیگر و پربازده‌تری نسبت به روش‌های سنتی وجود دارد. در این روش معمولا از بانک استفاده می‌شد، اما صندوق‌ها می‌توانند گزینه بهتر و پربازده‌تری به حساب بیایند.

  بیشتر بخوانید: آشنایی با قانون 72 و مدت زمان لازم برای دو برابر کردن پولمان

  2- سرمایه‌گذاری خلاف جهت

  یکی دیگر از روش‌های سرمایه‌گذاری در بازار آن است که برخلاف روند بازار دست به معامله و خرید و فروش بزنیم. حتی ماجراجوترین سرمایه‌گذاران هم می‌دانند که زمانی فرا خواهد رسید که دست به خرید دارایی و تملک آن بزنند. علت این کار آن نیست که همه افراد چنین گزینه خوبی را پیدا کرده و دارند روی آن سرمایه‌گذاری می‌کنند؛ بلکه برعکس، به دلیل آن است که همه از بازار خارج شده‌اند و اصطلاح قیمت آن به کف خود رسیده است. در چنین شرایطی افرادی که برخلاف روند بازار سرمایه‌گذاری می‌کنند، می‌توانند سود خوبی به دست بیاورند.

  در واقع، هر بازاری با نوسانات روبرو می‌شود و باید بالا و پایین شدن را جزیی از ذات سرمایه‌گذاری در بازارها به شمار آورد. گاهی اوقات افت قیمت در یک بازار تا جایی ادامه پیدا می‌کند که به قیمت مناسبی می‌رسند. سابقا یکی از سرمایه‌گذاران برجسته به نام بارون روچیلد می‌گفت: «وقتی در بازارها خون به پا می‌شود (به نهایت قرمز بودن می‌رسند)، اقدام به خرید کنید، حتی اگر این خون و خونریزی از خودتان باشد و در زیان باشید.» یکی از مهمترین چیزهایی که می‌تواند منجر به کسب ثروت و دو برابر کردن پول در مدت زمانی نسبتا کم شود، شناخت این نقاط بازگشت بازار و شنا کردن در خلاف جهت بازار آن هم در هنگامی که قیمت به کف خود رسیده، خواهد بود. البته این حرف به معنی آن نیست که باید سرمایه‌گذاری‌های بنجل و بی‌ارزش انجام دهید، بلکه مهم این است که زمان افت و بیش فروش شدن که فرصت خرید فراهم می‌کند، وارد سرمایه‌گذاری‌های مناسب شوید.

  بیشتر بخوانید: بهترین روش های سرمایه گذاری با پول کم در سال 1400

  چه زمانی وارد سرمایه‌گذاری خلاف جریان شویم؟

  از جمله نکاتی که باید به هنگام ورود به چنین سرمایه‌گذاری‌هایی در نظر بگیرید، در بازار سهام نسبت P/E و ارزش دفتری است. این معیارها شرایط شرکت‌های موجود در صنایع مختلف و سابقه آنها را به خوبی نشان می‌دهند. وقتی شرکت‌ها به دلایل مختلف به کمتر از میانگین‌های تاریخی خود برسند، سرمایه‌گذاران باهوش و آشنا به بازار، بوی خرید گزینه خوبی برای دو برابر کردن پولشان را استشمام می‌کنند. اگر آشنایی خوبی با بازارهای سرمایه‌گذاری دارید و ریسک‌پذیر هستید، این گزینه راه مناسبی برای دو برابر کردن پول است.

  3- راه امن دو برابر کردن پولمان

  شاید تاکنون به مسیر تندرو و مسیرهای عادی بزرگراه‌ها برخورده باشید. در هر دو حالت شما به یک هدف و مقصد می‌رسید، اما مسیرهای رسیدن به آن کمی متفاوت و با سرعت گوناگونی هستند. دو برابر کردن پول هم مانند همان مقصد شما است که راه‌های تند و کندی برای آن وجود دارد. البته در مسیر تندرو احتمال تصادف بالاتر است و در مسیرهای عادی این ریسک کمتر می‌شود. همین موضوع در مورد پس‌انداز پول و سرمایه‌گذاری هم صادق است. اگر می‌خواهید در مسیر تندرو برانید، به یک سری از سرمایه‌گذاری‌ها نیاز دارید و اگر بخواهید آهسته‌تر و ایمن‌تر حرکت کنید، روی گزینه‌های دیگری باید سرمایه‌گذاری نمایید.

  به عنوان مثال، اوراق قرضه و صندوق‌های درآمد ثابت از مواردی هستند که سرعت را پایین می‌آورند اما شما را به نحوی مطمئن به مقصد می‌رسانند. از سوی دیگر، برخی از گزینه‌ها مانند خرید سهام شبیه همان باند پرسرعت در بزرگراه هستند که شما را با سرعت بیشتری به مقصد می‌رسانند اما خطراتی نیز ممکن است برای شما رخ دهد و کمی ریسک داشته باشد. اگر ریسک‌گریز هستید، راه امن را انتخاب کنید.

  بیشتر بخوانید: بهترین راه‌های سرمایه‌گذاری در ایران

  4- راه سفته‌بازانه برای کسب سرمایه

  در حالی که کار آهسته و مداوم و سرمایه‌گذاری درآمد ناشی از آن، با چاشنی صبر و حوصله می‎تواند در طول زمان پول شما را دو برابر کند، برخی احساس می‌کنند صبر لازم برای چنین مدت زمانی را ندارند. برای این دسته از افراد، گزینه مناسب دیگری وجود دارد. این قبیل افراد می‌توانند از بازارهای دیگری مانند بازار آتی و معاملات با استفاده از اهرم استفاده نمایند. در چنین شرایطی، سرمایه شما به سرعت بسیار زیادی می‌تواند رشد کند اما ریسک آن نیز بسیار بالا است و به راحتی ممکن است تمام سرمایه خود را از دست بدهید. این نوع سرمایه‌گذاری نیاز به ریسک‌پذیری و داتنش زیادی از بازار تحت فعالیت دارد. اگر حائز شرایط فوق نیستید، به هیچ وجه خود را وارد چنین راهی نکنید.

  بیشتر بخوانید: تفاوت صندوق درآمد ثابت و سپرده بانکی

  جمع‌بندی

  در مطلب فوق، 4 روش سرمایه‌گذاری برای دو برابر کردن پولمان در مدت زمان‌ متفاوت و با استراتژی‌های گوناگون معرفی کردیم. این روش‌ها عبارتند از راه سنتی، خلاف جریان حرکت کردن، راه ایمن و راه سفته‌بازانه. سرعت دو برابر شدن ثروت و میزان ریسک سرمایه‌گذاری در این روش‌ها فرق دارد و هر کدام به درد قشر خاصی از سرمایه‌گذاران می‌خورد. با این روش‌ها، خواهید توانست بهتر پس‌انداز و سرمایه‌گذاری کنید و در اقتصادی تورمی، از قدرت خرید و سرمایه زندگی خود به نحو مناسبی حفاظت کنید. البته، بهتر است پیش از این کار میزان ریسک‌پذیری یا ریسک‌گریزی خود را بشناسید. برای این کار می‌توانید از آزمون سنجش ریسک استفاده کنید.

  مقالات مرتبط
  💬 نظرات
  برای نظر دادن وارد شوید
  هنوز نظری داده نشده است، شما اولین نفر باشید...