5 عادت برای ثروتمند شدن در جوانی

  • اشتراک‌گذاری
  • 260
  • 0
5 عادت برای ثروتمند شدن در جوانی

جمله معروف "کی می‌شود که ما ثروتمند شویم!" یا "بسیار راه در پیش داریم تا به ثروت برسیم!" را بارها گفته‌ایم و یا شنیده‌ایم. تصور می‌کنیم که نمی‌توان در سنین قبل از 25 سالی به ثروت برسیم و ثروتمند شدن در جوانی یک رویای خام و بی اساس بیش‌تر نیست. اما خبر خوب این است که عاداتی برای کسب ثروت در سنین جوانی وجود دارند. قدم گذاشتن در مسیری که قبل از ما میلیونرهای خودساخته بسیاری آن را طی کرده‌اند می‌تواند راهنمای فوق العاده‌ای برای ما باشد. 5 عادتی که می‌تواند در این مسیر و در دوران جوانی، ما را به ثروت برساند را با هم بررسی می‌کنیم.

سرمایه گذاری آنلاین با کیان دیجیتال

اولین عادت، روی خوب موقعیت ها

در هر موقعیتی بهترین‌ها را ببینیم. مثبت اندیشی با خود بارقه امید به همراه می‌آورد. در اول کار ممکن است مثبت اندیشی در هر شرایطی سخت به نظر برسد. خوب، نهادینه کردن یک رفتار به عنوان عادت کار سختی است اما نتیجه لذتبخشی دارد. یکی از مزایای مثبت اندیشی این است که ما را به عنوان یک سرمایه گذار به طرف بهترین موقعیت‌های سرمایه گذاری هدایت می‌کند. جالب است بدانیم که میلیونرهای جهان نیز به طور تصادفی صاحب ثروت و قراردادهای فوق العاده نمی‌شوند. آن‌ها ذهن‌شان را معطوف به بهترین‌ها می‌کنند.

دومین عادت، بی توجهی به نظرات دیگران

همه انسان‌ها رویاهایی برای خود دارند. اما بسیاری از آن‌ها تا آخرین لحظات عمرشان تنها به نگه داشتن رویاهای‌شان می‌پردازند. نه این که برای اجرای رویاهای‌شان توان نداشته باشند بلکه از قضاوت دیگران می‌ترسند. به همین خاطر هیچ وقت ایده‌های‌شان را به زبان نمی‌آورند. بسیاری از میلیونرهای جهان به خاطر کارآفرین بودن از طرف خانواده و دوست و آشنا سرزنش شده‌اند. اما دست آخر، نتیجه آن همه تلاش و حرف خوردن همه را انگشت به دهان گذاشت.

سومین عادت، تمایل به کار

راه میانبر و سریعی برای میلیونر شدن وجود ندارد. باید وقت و انرژی صرف کنیم تا به اهداف‌مان برسیم. اما برای این که دل به کار بدهیم و تلاش کنیم مهم ترین اصلی که باید در نظر داشته باشیم و آن را تبدیل به عادت کنیم این است که کاری را انجام دهیم که دوست داریم. برای بسیاری از ثروتمندان و کارآفرینانی که در جوانی به ثروت رسیده‌اند پیش آمده که در هفته‌های متمادی بیش از صد ساعت کار کرده‌اند و گاهی هم مدت‌ها بیکار مانده‌اند. اما هیچ وقت دست از کاری که به انجام آن تمایل داشته‌اند نکشیدند.

چهارمین عادت، همه کاره شدن

شکستن غرور کاذب یکی از عادات لازم برای ثروتمند شدن در جوانی است. کارآفرینانی که از همان آغاز کار با دستان خالی و بدون تیم و کارگر شروع به کار کردند ملزم به انجام تمام کارهای مربوطه شدند. از نظافت محل کار گرفته تا پیدا کردن جای مناسب برای بستن قراردادها و حتی نگهداری و حفاظت از وسایل کار.

پنجمین عادت، سپاسگزاری

عادت کنیم از همه اتفاقات در تجارب و زندگی خود سپاسگزار باشیم. سپاسگزاری از همه چیز به نظر نادرست و غیر منطقی می‌آید. اما سپاسگزاری به این خاطر است که هر اتفاقی با خود تجاربی به همراه دارد و تجربیات نه خریدنی است و نه به راحتی به دست می‌آید. چه آن که خدمات می‌دهد و چه آن شخصی که خدمات را دریافت می‌کند مستحق سپاسگزاری هستند؛ چراکه چرخه داد و ستد بدون حضور یکی از طرفین قادر به ادامه حیات نیست. نباید هیچ وقت نگاه متکبرانه داشته باشیم و در عوض سپاسگزار باشیم.