مدیریت سرمایه مُرد.

زنده باد مدیریت سرمایه!

درباره «مدیریت سرمایه مُرد. زنده باد مدیریت سرمایه!»

عبارت «X مُرد. زنده باد X» یک اصطلاح متناقض نمای قدیمی است که از چند قرن پیش استفاده می‌شده است. وقتی تحول بزرگی در یک سیستم ایجاد می‌شود یا تغییر پارادایمی در عرصه‌ای صورت می‌گیرد یا فرد جدیدی مدیریت سیستمی را به عهده می‌گیرد، از چنین عبارتی استفاده می‌شود یعنی نیاز یا ساختار قدیم پابرجاست ولی با نظریه یا روش جدیدی پیگیری می‌شود.

در عصر جدید بازار سرمایه و اقبال مردم به سرمایه‌گذاری در بورس، مفهوم نگهداری از پس‌انداز خانواده‌ها رنگ و بوی جدیدی گرفته است. متناسب با آن، مفاهیم و روش‌هایی که والدین و فرزندان در انجام این مدیریت سرمایه باید بیاموزند و در نظر داشته باشند متفاوت است. درست است که نگهداری پول در بانک و گرفتن سود ثابت هم مدیریت سرمایه بود، ولی آنچه قطعی است این است که برای خانواده ایرانی، آن مدیریت سرمایه مرده است و پنجره جدیدی برای مدیریت سرمایه بوجود آمده است. پنجره‌ای که از دریچه آن حفظ ارزش پس‌انداز خانواده قابل دسترس است.

درباره کیان

کیان یک نهاد مالی ثبت شده نزد سازمان بورس است که در گروه خود مجوزهای کارگزاری، مشاوره سرمایه‌گذاری، سبدگردانی، چهار صندوق سرمایه‌گذاری و پردازش اطلاعات مالی (در دست اقدام) را از سازمان بورس اوراق بهادار و مجوز پرداخت یاری را از شرکت شاپرک بانک مرکزی اخذ کرده است.

بیشتر

محصولات قابل ارائه به مشتریان حقیقی

محصولات قابل ارائه به مشتریان حقوقی