یک حرکت بهتر در سرمایه‌گذاری، آینده شما و خانواده‌تان را چند برابر بهتر خواهد کرد.

کیان دیجیتال ابزار یادگیری، انجام سرمایه‌گذاری بهینه، مانیتور کردن آن و همینطور بستر لازم برای در جریان قرار گرفتن شما از اتفاقات بعدی را مهیا کرده است. ولی اگر یک سرمایه‌گذار حرفه‌ای نیستید توصیه می‌کنیم با انجام موارد زیر به یک سرمایه‌گذار تبدیل شوید:

برای سرمایه اولیه از خانواده و دوستان خود کمک بگیرید.

اگر سرمایه اولیه‌ای برای شروع کار داشته باشید انگیزه و دقت بیشتری روی فرآیند سرمایه‌گذاری خود خواهید داشت. اجتماع ما برخلاف بسیاری از کشورهای دیگر هنوز مبتنی بر کمک‌های اطرافیان در امور خیر استوار است و بسیاری از دوستان و اقوام برای امور خیر، از جمله خرید خانه، عروسی و ... به شما کمک می‌کنند. همانطور که در موضوع سرمایه‌گذاری‌ گفته شده، بزرگترین سرمایه شما اعتماد دیگران به شماست. اگر خانواده و دوستان شما بدانند که شما این سرمایه را برای شروع سرمایه‌گذاری بلند مدت می‌خواهید به احتمال زیاد کمک خواهند کرد. خجالت را کنار بگذارید و از آشنایان خود مبلغی را برای شروع سرمایه‌گذاری بلند مدت قرض الحسنه بگیرید. به آنها اطمینان دهید که این پول را برای سرمایه‌گذاری بلند مدت صرف خواهید کرد و بر عهد خود بمانید.

loading...
loading...

هر ماه یک مقدار، هرچند اندک را، به حساب سرمایه‌گذاری خود اضافه کنید.

حتی اگر سرمایه اولیه‌ای ندارید و حتی اگر درآمد کمی دارید، خود را متعهد کنید قسمتی از درآمد ماهانه خود را سرمایه‌گذاری کنید. مبالغ کم در بازه‌های بزرگ معجزه می‌کنند. به محض اینکه پولی دستتان می‌آید اول سهم حساب سرمایه‌گذاری را بردارید و به صندوق‌های مربوطه اضافه کنید.

تمایل خود به ریسک را مطابق توانایی خود در پذیرش ریسک تنظیم کنید.

قبول کردن ریسک بیشتر یعنی کسب سود بیشتر. ریسک‌های حساب شده مثل سرمایه‌گذاری علمی و متنوع در بازار بورس به هیچ وجه به معنای از دست دادن پول نیست. بلکه به معنی نوسان است. نمودار روبرو بازده بورس را در ۳ دوره ۱۰ ساله نشان می‌دهد. همیشه این بازده مثبت و بالاتر از بقیه سرمایه‌گذاری‌ها بوده است.

بسیاری از افراد به لحاظ مالی توانایی پذیرش ریسک را دارند. یعنی می‌توانند میزانی از نوسان را در سرمایه‌گذاریشان تحمل کنند ولی به لحاظ ذهنی بسیار از چنین پدیده‌ای می‌ترسند. این باعث می‌شود که آینده آنها به طرز قابل توجه‌ای کم رونق‌تر باشد. این ترس با آگاهی از بین می‌رود. با کمی آموزش در خصوص پدیده ریسک و سرمایه‌گذاری‌های مثل بورس با غلبه بر این ترس بی‌جا، آینده به مراتب بهتری را برای خود و خانواده خود رقم بزنید.

loading...

نسبت به آمار اقتصادی، مخصوصا بازدهی سرمایه‌گذاری‌های مختلف حساس باشید.

۵٪ عملکرد بهتر در سود یک حساب سرمایه‌گذاری یک میلیون تومانی (مثل سپرده بانکی) می‌تواند ارزش سرمایه‌گذاری شما را در عرض بیست سال دو برابر کند. بنابراین همیشه در پی این باشید که مدیران سرمایه‌گذاری یا صندوق‌هایی را پیدا کنید که بتوانند به طور مستمر به شما سود بالاتری بدهند. ۱٪ هم بسیار مهم است.

سعی کنید سود سالانه انواع سرمایه‌گذاری‌ها را بدانید و با پرتفو سرمایه‌گذاری خود مقایسه کنید.

در هزینه کردن بهینه رفتار کنید، ولی بیشتر از آن برنامه‌ای داشته باشید که بیشتر پول در آورید.

برای اینکه هر ماه پولی برای پس‌انداز داشته باشید سه راه وجود دارد یا هزینه ها را کم کنید، درآمد خود را بیشتر کنید یا هر دو را با هم انجام دهید. توصیه ما گزینه سوم است.

سرمایه‌گذار برای هر خریدی کمترین پول را می‌دهد. به جای اینکه درگیر برند و مد باشد، در فکر این است که هر کالا یا خدماتی چقدر ارزش تولید می‌کند. ولی خیلی وقت‌ها باید در نظر گرفت جستجو برای یک کالای ارزانتر چه قدر وقت و کیفیت زندگی شما را که می‌توانست به تولید ارزش بیشتر صرف شود را می‌گیرد. باید مرتب هزینه فایده کرد.

روحیه سرمایه‌گذاری اما، بیش از هر چیز به دنبال یادگیری و نوآوری روی خود است. سرمایه‌گذار مرتب به ایده‌ها و آموزش‌هایی می‌پردازد که بتواند ارزش کار وی را افزایش دهد و درآمد بیشتری را در هر ماه نصیب خود کند.