سرمایه+>افراد موفق>ثروتمندترین مردان جهان در سال 2021>

جف بزوس جای ایلان ماسک را گرفت

ثروتمندترین مردان جهان در سال 2021

احسان والیان
  • اشتراک‌گذاری
  • 245
  • 0
  ثروتمندترین مردان جهان در سال 2021

  تازه‌ترین آمار و ارقامی که از سوی شاخص میلیاردرهای بلومبرگ منتشر شده است، نشان می‌دهد جف بزوس در پایان ماه دوم سال 2021 توانسته ایلان ماسک را پشت سر بگذارد و به رتبه نخست ثروتمندان جهان دست پیدا کند. ثروت بزوس در ابتدای ماه مارس به 182 میلیارد دلار رسیده است که نسبت به ابتدای سال جاری میلادی 8.6 میلیارد دلار کاهش یافته است. صدرنشینی بزوس البته تا حدودی مدیون کاهش ارزش سهام شرکت تسلا است که مالکیت آن در اختیار ایلان ماسک قرار دارد. در ادامه به بررسی ثروتمندترین افراد در جهان در پایان ماه دوم سال 2021 خواهیم پرداخت.

  ایلان ماسک و افت به رده دوم

  در این رتبه‌بندی ایلان ماسک با ثروت 177 میلیارد دلاری در رده دوم قرار گرفته است. به رغم کاهش ارزش شرکت تسلا، از ابتدای سال 2021 تاکنون حدود 7.3 میلیارد دلار به اندوخته ایلان ماسک افزوده شده است.

  بیل گیتس، آرنو و زاکربرگ؛ نام‌های مطرح ثروتمند

  در فهرست ثروتمندترین افراد جهان در سال 2021، نام بیل گیتس در رده سوم دیده می‌شود. ثروت فعلی بیل گیتس حدود 136 میلیارد دلار است و از ابتدای سال تاکنون حدود 4.7 میلیارد دلار به آن اضافه شده است. رتبه چهارم نیز در اختیار برنارد آرنو فرانسوی است. ثروت او 120 میلیارد دلار برآورد می‌شود که از ابتدای سال تاکنون حدود 5.2 میلیارد دلار بیشتر شده است. مارک زاکربرگ، مالک فیسبوک نیز در رده پنجم ثروتمندترین افراد دنیا قرار دارد. مجموع ثروت او 98.4 میلیارد دلار است اما از ابتدای ژانویه تاکنون 5.1 میلیارد از ثروت خود را از دست داده است.

  کارآفرینان برتر می‌تازند

  لری پیج، از تاثیرگذارترین افرادی که در شکل‌گیری گوگل نقش داشته در این فهرست جایگاه ششم را دارد و ثروتش به 95.3 میلیارد دلار می‌رسد. پس از وی، سرمایه گذار افسانه‌ای و معروف، یعنی وارن بافت با ثروت 95.2 میلیارد دلاری قرار گرفته است و سرگئی برین نیز در رتبه هشتم جای دارد. ثروت برین که او نیز یکی دیگر از مهمترین بنیانگذاران گوگل محسوب می‌شود، در حال حاضر 92.2 میلیارد دلار برآورد شده است. میزان افزایش ثروت این سه نفر از ابتدای سال به ترتیب 12.8، 7.5 و 12.4 میلیارد دلار بوده است.

  در رتبه 9 و 10 ثروتمندترین افراد نیز به ترتیب استیو بالمر و لری الیسون قرار گرفته‌اند. ثروت این دو به ترتیب 84.8 و 81.5 میلیارد دلار تخمین زده می‌شود که از ابتدای سال جاری میلادی حدود 4 و 1.9 میلیارد دلار افزایش داشته‌اند.

  ثروتمندترین مرد آسیا کیست؟

  در جدیدترین آمار و ارقام بار دیگر موکش آمبانی از هند به ثروتمندترین مرد آسیا تبدیل شده و از ژانگ شانشان جلو زده است. آمبانی یازهمین مرد ثروتمند دنیا محسوب می‌شود که ثروتش به 81.2 میلیارد دلار می‌رسد. او که در زمینه انرژی فعالیت می‌کند، در این دو ماه از سال 4.5 میلیارد دلار به ثروتش اضافه کرده است.

  بیشتر بخوانید: سرمایه گذاری چیست؟ انواع سرمایه گذاری کدام است؟

  نکات مهم فهرست

  یکی از نکات مهم این فهرست تمرکز کارآفرینان و ثروتمندان در ایالات متحده است و در فهرست 10 نفره ثروتمندترین مردان جهان، 9 نفر آمریکایی هستند و تنها یک نفر فرانسوی در این میان وجود دارد. نکته دیگر اهمیت فناوری در خلق و تولید ثروت است. از میان افراد مورد بررسی، 8 نفر در حیطه فناوری فعالیت می‌کنند و تنها دو نفر در حوزه‌های دیگر قرار دارند. همین موضوع نشان می‌دهد این حیطه برای رشد و توسعه فردی و اقتصاد کلان جامعه چقدر مهم شده است.

  مقالات مرتبط
  پربازدیدهای اخیر
  تازه‌ترین‌ها