اگر تعرفه واردات خودرو در ایران وجود نداشت...

ارزان‌ترین خودروهای خارجی که می‌توان خرید

امیر شاملویی
  • اشتراک‌گذاری
  • 33820
  • 0
  ارزان‌ترین خودروهای خارجی که می‌توان خرید
  در فهرست 10 ماشین خارجی ارزان سال 2021 نام برندهای معتبری نیز به چشم می‌خورد. از جمله این برندها می‌توان به هیوندای، سوبارو، کیا، نیسان، میتسوبیشی و شورلت اشاره کرد.

  بحث تعرفه واردات خودرو سال‌ها است که داغ بوده و موافقان و مخالفان خاص خود را دارد. بسیاری از مردم و مصرف‌کنندگان مایل هستند که این تعرفه از بین برود یا بسیار افت کند تا بتوانند بین خودروهای ساخته شده در بازار داخلی و خودروهای وارداتی حق انتخاب داشته باشند و درواقع این روش نوعی سرمایه گذاری مطمئن محسوب می شود.

  از سوی دیگر، تولیدکنندگان و مقررات‌گذاران تاکنون ترجیح داده‌اند تعرفه بالا را روی ورود خودرو به کشور حفظ کنند تا به گفته خود از تولید داخلی حمایت نمایند. اما فرض کنید تعرفه واردات خودرو وجود نداشت.

  در این صورت بهترین ماشین خارجی ارزان قیمت که در سال 2021 می‌توانستید بخرید، کدام برندها بودند و چقدر قیمت داشتند؟ ماشین های خارجی ارزان قیمت از چه شرکت‌ها و کشورهایی هستند؟

  10 ماشین خارجی ارزان سال 2021

  در فهرست 10 خودروی ارزان خارجی سال 2021 نام برندهای معتبری نیز به چشم می‌خورد. از جمله این برندها می‌توان به هیوندای، سوبارو، کیا، نیسان، میتسوبیشی و شورلت اشاره کرد. همان طور که دیده می‌شود اغلب این خودروهای ارزان قیمت در مقیاس جهانی، تولید کره جنوبی و ژاپن هستند. در ادامه با فهرست این 10 خودرو آشنا می‌شوید.

  10- هیوندای ونو

  قیمت پایه این خودروی کره‌ای در سایت‌های معتبر خارجی 19 هزار و 925 دلار اعلام شده است که با توجه به قیمت دلار 27 هزار و 500 تومانی، حدود 548 میلیون تومان ارزش دارد. در واقع اگر خودرو با تعرفه روبرو نبود، می‌توانستید با حدود این مبلغ آن را خریداری کنید.

  9- هیوندای ولوستر

  قیمت این خودرو در سایت‌ها 19 هزار و 895 دلار اعلام شده که با قیمت دلار 27 هزار و 500 تومانی حدود 547 تومان ارزش دارد.

  8- سوبارو ایمپرزا

  قیمت اعلام شده برای این خودروی ژاپنی نیز در محدوده 19 هزار دلاری است. قیمت این خودرو در صورتی که تعرفه‌ای وجود نداشت، حدود 542 میلیون تومان می‌شد.

  7- کیا فورته

  این خودرو که محصول شرکتی کره‌ای است، 18 هزار و 855 دلار اعلام شده است. قیمت ریالی این خودرو حدود 518 میلیون تومان است.

  6- کیا سول

  قیمت دلاری این ماشین 18 هزار و 610 دلار است که معادل ریالی آن با احتساب دلار 27 هزار و 500 تومانی حدود 512 میلیون تومان می‌شود. این خودرو یکی از بهترین ماشین های خارجی ارزان قیمت محسوب می‌شود.

  5- کیا ریو 2021

  این محصول شرکت کیا حدود 17 هزار دلار قیمت دارد که به قیمت روز معادل با 468 میلیون تومان است.

  4- هیوندای اکسنت

  بهای این خودروی کمپانی خودروسازی کره‌ای، 16 هزار و 390 دلار است که به قیمت روز تقریبا 451 میلیون تومان ارزش دارد. این در حالی است که اگر بخواهید هیوندای اکسنت محصول سال 1397 (2017) را در بازار داخلی بخرید (با کارکرد صفر)، باید حدود 840 میلیون تومان پول پرداخت کنید. شرکت هیوندای یکی از بهترین تولیدکنندگان ماشین های خارجی ارزان به شمار می‌رود.

  3- نیسان ورسا

  این محصول شرکت ژاپنی حدود 15 هزار و 855 دلار قیمت‌گذاری شده است. معادل ریالی پرداختی برای این خودرو در صورتی که تعرفه وجود نداشته باشد، 436 میلیون تومان است.

  2- میتسوبیشی میراژ

  خودروساز معروف ژاپنی میتسوبیشی قیمت این خودروی خود را 15 هزار و 290 دلار اعلام کرده است. معادل ریالی ارزش این خودرو در حالت بدون تعرفه خدود 420 میلیون تومان است. این در حالی است که اگر در حال حاضر بخواهید میتسوبیشی میراژ سال 2018 (کارکرد صفر) را در بازار داخلی بخرید، باید 740 میلیون تومان هزینه کنید.

  1- شورلت اسپارک

  این ارزان‌ترین خودروی سال 2021 اعلام شده است. شورلت اسپارک که محصول یک خودروساز آمریکایی است، این محصول خود را به قیمت 14 هزار و 395 دلار ارائه می‌کند. قیمت ریالی این خودرو 396 میلیون تومان است.

  ارزان‌ترین ماشین های موجود در کشور

  در حال حاضر، بر اساس گزارش‌های بازار ارزان‌ترین ماشین های موجود در کشور تیبا صندوق‌دار است که قیمت آن به 148 میلیون تومان می‌رسد. از جمله سایر خودروهای ارزان قیمت در بازار می‌توان به ساینا Ex با قیمت 160 میلیون تومان و کوییک دنده‌ای با 176 میلیون تومان اشاره کرد.

  علاوه بر این، با قیمت بین 400 تا 550 میلیون تومان نیز می‌توان به خودروهایی مانند رنو ساندرو، تندر 90، دنا پلاس، چانگان cs 35 و جک s3 اشاره کرد. اگر تعرفه واردات خودرو وجود نداشت، این خودروها از نظر قیمت با 10 خودروی معرفی شده در فهرست بالا قیمت مشابهی داشتند.

  جمع‌بندی

  در این مطلب به بررسی بهترین ماشین های خارجی ارزان قیمت پرداختیم. همان طور که از فهرست بالا مشخص است، به جز رتبه نخست که محصول شرکتی آمریکایی است، بقیه ماشین های خارجی ارزان قیمت ساخت کشورهای شرق آسیا هستند. شرکت‌های ژاپنی و کره‌ای توانسته‌اند با استراتژی مناسب در صنعت خودرو و توسعه این صنعت، بهترین ماشین های ارزان قیمت خارجی را تولید کنند که بازار کشورهای اروپایی و آمریکایی را نیز تا حدودی کسب کرده‌اند.

  در حال حاضر کسانی که به دنبال ماشین خارجی ارزان و با کیفیت معقول می‌گردند، یکی از بهترین گزینه‌های خود را در میان این شرکت‌ها پیدا می‌کنند.

  در واقع با این روش شما می توانید از سرمایه خود محافظت کنید و در آینده با بالارفتن قیمت ماشین خارجی افت سرمایه را تجربه نکنید. اما این تنها روش نیست.

  از آنجاییکه خودرو ممکن است در طول زمان آسب ببیند شما می توانید به روش های دیگری مانند حفظ پول خود در صندوق های درآمد ثابت و یا صندوق های خرید طلا فکر کنید.

  پیشنهاد ما برای مطالعه مطالب طبقه بندی شده مربوط به سرمایه‌گذاری در خودرو
   مقالات مرتبط
   پربازدیدهای اخیر
   تازه‌ترین‌ها